Gürcistan Turu

13.11.2020

GÜRCİSTAN TURLARI 2020

Çoruh Turizm 2020 gürcistan turları kayıtları başladı. Kontenjanlar dolmadan gürcistan turu için sizleri aramızda görmek isteriz.

1999‘den beri faaliyet gösteren Coruh Outdoor Turizm, profesyonel kadrosu ile kaliteli hizmet anlayışını prensip edinmiştir. Coruh Outdoor Turizm olarak müşteri memnuniyetini esas alarak beklenti ve taleplerinizi önemsiyor ve size en iyi hizmeti verebilmek için bize yol göstereceğinize inanıyoruz. İstek ve tercihlerinizi bir kere belirtmeniz sonraki tüm rezervasyonlarınızda ayni özellikte hizmete kavuşmanızı sağlayacaktır.

Gürcistan Turu hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

GÜRCİSTAN TURLARI 2020 TUR PROGRAMI

Gürcistan Turu 2020 1. Gün: Sabah saat 10.30 da Trabzon’dan hareket ederek Rize,Hopa üzerinden Hopa sınır kapısından geçmek yerine hem çok özel manzaralar eşliğinde seyahat edebilmeniz hem de Gürcistan sınırındaki kalabalığı atlatarak, daha rahat geçiş yapabilmemiz için Posof ilçesindeki sınır kapımıza yöneliyoruz. Yolda Borçka Baraj Gölü’nü de görerek Artvin’e varacağız. Artvin’in Şavşat ilçesi İtalya’da Citta Slow “Sakin Şehir” seçilen aynı zamanda muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan nadir şehirlerimizden biridir. Buradan Orman içinde bulunan otelimize hareket edeceğiz. Yolda Yavuz Köyü seyir terasından fotoğraflama imkânımızda olacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Gürcistan Turu 2020 2. Gün: Sabah erken saatte uyanarak, tertemiz dağ havası eşliğinde kahvaltımızı alacağız. Otelimizden ayrılarak orman içerisinden kıvrım kıvır rampaları çıkarak,Çam Geçidinden geçerek Karadeniz’in dillere destan coğrafyasından çıkıp Anadolu’nun en yüksek platosunun üzerine kurulan şehirlerimizden biri olan Ardahan iline varacağız. Yolumuza devam ederek Hanak ve Damal ilçelerini geçerek Ata’mızın Siluetinin görüldüğü dağı fotoğraflayarak yolumuza devam edeceğiz. Ilgar Dağını geçip Posof ilçesine varışımız ile birlikte burada bulunan Türk Gözü Sınır Kapısından Türkiye’den çıkıp Gürcistan’a giriş yapacağız. Gürcistan topraklarında yolumuz üzerinde Vala ilçesi ve çeşitli köyleri geçerek Ahıska’ya varacağız.Osmanlı imparatorluğu döneminde Çıldır Eyaleti idari merkezi olan şehirde, Ahıska Kalesi’ni gezeceğiz. Buradan ayrılarak UNESCO tarafından Biyosfer rezarve alanı koruma kapsamına alınmıştır Borjomi şehrine varacak ve şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Trialeti Dağlarının Kuzey eteklerinde bulunan Bakurianı Kayak Merkezinde muhteşem doğanın içindeki otelimize yerleşeceğiz.Akşam yemeği otelimizde. 

Gürcistan Turu 2020 3. Gün: Sabah kahvaltının ardından Kura Nehri’nin aktığı yönde ilerleyip sonrasında Gori’ye doğru yol alacağız. Gori’ bir dönem Sovyetler Birliği’ni yöneterek tarihe damgasını vuran Josef Stallin’in doğduğu evi ve anısına düzenlenmiş müzeyi gezeceğiz. Serbest öğle yemeği molasının ardından Gürcistan’ın eski başkenti olan Mtsheta‘yı görerek günümüz modern Gürcistan’ın başkenti olanTiflis’e varacağız. Otelimize yerleştikten sonra Tasminda yanı kutsal dağ anlamına gelen televizyon vericisinin olduğu tepeye gideceğiz. Tiflis şehrini kuşbakışı seyrettikten sonra isteyen misafirlerimiz tramvay ile inebilecek isteyen misafirlerimiz araçla şehir merkezine gelebilecek.Sonrasında Barış Köprüsü’nden geçerek teleferikle Gürcistan’ın Anası Heykeli’nin bulunduğu yere çıkacağız. Narı Kalesi’nin yanından geçerek tamamen tarih kokan evlerin arasından, Cami ve hamamların bulunduğu meydana varacağız.Araçla otelimize transfer olduktan sonra nezih bir mekanda akşam Gürcü mutfağı ağırlıklı restoranda akşam yemeğimizi alacak gece ise hareketli Tiflis caddelerini dolaşarak serbest zaman vereceğiz. Konaklama otelimizde 

Gürcistan Turu 2020 4. Gün: Sabah kahvaltıdan sonra Eski Tiflis sokaklarını gezip Sioni Katedrali,Sameba Katedrali,Kaplumbağa gölü , Marjanishivili, (Tarihi ve antika değerleri olan hediyelik eşya satış alanı) Aziz Gorgi,nin heykelinin bulunduğu İstiklal caddesi, Tiflis Parlamenter binası ve tarihi binaları görecek ardından şehri özgürce keşfedebilmeniz için serbest zaman vereceğiz. Akşam yemeğinin ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

Gürcistan Turu 2020 5. Gün: Sabah kahvaltısı sonrası Gürcistan’ın ikinci büyük kenti olan Kutaisi’ye geçiyoruz. öğle yemeği molası ve Staplia Nature Parkı içerisinde dinazor ayak izleri bulunmaktadır ayrıca 400 metre uzunluğunda, milyonlarca yılda oluşmuş sarkık ve dikik taşların bulunduğu mağaradan geçerek cam balkona çıkacağız. Şehri ve vadiyi izledikten ve bu anları ölümsüzleştirdikten sonra sürekli renk değiştirme özelliği ile tanınan sarkık ve dikik taşların bulunduğu Promate Cave mağaralarını geziyoruz.Bu güzel renkli görüntülerin ardından şehir merkezine gelip 4.üncü Kıral David,in mezarının bulunduğu Gelatı Katedralini ziyaret ediyoruz ardından Bagrati Manasatırını ziyaret edip Kutaisi şehri gezimizi tamamlamış oluyoruz. Akşam yemeği,serbest zaman konaklama 

MUTLAKA OKUMALISIN:   En Uygun Tatil

Gürcistan Turu 2020 6. Gün: Sabah kahvaltımızın ardından Okatse Kanyonuna geçiyoruz. (Okatse kanyonu Gürcistan,ın en ünlü kanyonudur) Kanyon gezimizin ardından yolumuza devam ederek Honi ilçesi.sonrasında Poti iline varıyoruz(Poti bir liman şehri olup aynı zamanda burada yaşı yan halkın çoğunluğu Laz kökenlidir.)Kılasik Poti şehri gezimiz sonrasında Batum,a varmadan Batum Botanik parkını geziyoruz. Daha sonrada Batum merkezine vararak sırasıyla Türk sokağında bulunan(Kutaisi sokağı) Orta Cami veya diğer adıyla Yeşil Cami, Batum piaza, Mary kilisesi, ,Avrupa meydanı ve altın post heykeli.Deniz tanrısı Poseidon heykeli,Ali ve Nino heykeli.gezilip görüldükten sonra turumuzun son gecesine yakışır bir şekilde Gürcü Kafkas dansları ve canlı müzik eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.Yemek sonrası tüm gezi yorgunluklarımızı üzerimizden atmak için görsel ışıklı su danslarını izleyip otelimize çekiliyoruz. 

Gürcistan Turu 2020 7.Gün: Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Sarp sınır kapısından çıkış yaparak Gürcistan gezimize veda ediyor.Hopa, ya varıyoruz.Sonrasında Trabzon, transferimizi gerçekleştirerek konuklarımızı hava alanı veya otogar a bırakarak veda ediyoruz.Bir başka Çoruh Turizm in gezisinde görüşmek üzere…..

SVANETİ TURU 2020

Svaneti Hakkında

Svaneti ziyareti Avrupa’nın en büyük maceralarından biridir. Büyük Kafkas kulesinin en yüksek zirveleri, lüks otel veya reklam panosu görülmeksizin 4000 metrenin üzerinde. Bunun yerine bulacağınız heyecan, nefes kesen manzaralar, bozulmamış dağlar, derin boğazlar, fışkıran nehirler… ve kesinlikle agresif sürücülere uygun göre yollar!

Svaneti, yüksek karla kaplı tepelerin, ormanlık tepelerin ve muhteşem vadilerin bir manzarasıdır. Dolambaçlı yollar, ortaçağ gözetleme kuleleri ile noktalı gizli köylere yol açar. Bölge hakkında, zamanın durmuş gibi hissettiren bir şey var. Svaneti halkı ayrı bir ırktır – yaşamın hızı orada farklıdır, kendi dilleri ve gelenekleri, kendi mimari tarzları vardır ve onlar için eski gelenekler hala günlük yaşamın bir parçasıdır.

Nefes kesen vahşi ve gizemli Svaneti, Kafkasya’da kilitli, hiçbir zaman hiçbir hükümdar tarafından evcilleştirilemeyen eski bir bölgedir. Eşsiz pitoresk köyler ve karla kaplı, çiçekle kaplı dağ çayırlarının üzerinde yükselen 4000m artı zirveleri, birçok yürüyüş parkuruna mükemmel bir zemin sağlar. 

Svaneti’nin amblemi, istila ve yerel çekişme dönemlerinde köylüleri barındırmak için tasarlanmış koshki’dir (savunma taşı kulesi) . En başta 9. ve 13. yüzyıllar arasında inşa edilen yaklaşık 175 koshkebi, bugün burada bulunmaktadır..

SVANETİ TURLARI 2020

Çoruh Turizm 2020 svaneti turları kayıtları başladı. Kontenjanlar dolmadan gürcistan svaneti turu için sizleri aramızda görmek isteriz.

1999‘den beri faaliyet gösteren Coruh Outdoor Turizm, profesyonel kadrosu ile kaliteli hizmet anlayışını prensip edinmiştir. Coruh Outdoor Turizm olarak müşteri memnuniyetini esas alarak beklenti ve taleplerinizi önemsiyor ve size en iyi hizmeti verebilmek için bize yol göstereceğinize inanıyoruz. İstek ve tercihlerinizi bir kere belirtmeniz sonraki tüm rezervasyonlarınızda ayni özellikte hizmete kavuşmanızı sağlayacaktır.

Svaneti Turu hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

SVANETİ TURLARI 2020 TUR PROGRAMI

Svaneti Turu 1. Gün :  Trabzon’da farklı şehirlerden ve uçakla gelen misafirlerimiz ile 10:30 sularında Trabzon otogarı ve Havaalanında buluşmamızın ardından Trabzon’dan ayrılarak önce Rize, sonrasında Hopa’ya varacağız. Sarp sınır kapısından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirecek, Gürcistan’ın Batum şehrine giriş yapacağız. Otelimize yerleşmemizin ardından teleferikle Batum’u kuşbakışı seyredebileceğimiz Anuria dağına çıkacağız. Burada geçireceğimiz zamanın ardından şehri yakından keşfetmeye başlayacağız. Avrupa meydanı ve altın post heykelini görüp, Yeşil Cami’yi ziyaret ettikten sonra Akşam Yemeği.Gece ışık ve su danslarının gösterisini izleyecek ve bulvar gezisini yaptıktan sonra serbest zaman alacağız.Konaklama otelimizde.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Sindel Yaylası

Svaneti Turu 2. Gün: Sabah kahvaltının ardından özel aracımızla yola çıkarak Kobuleti, Poti, Senaki, Smograle Eyaletinin başkenti Zugdidi Şehrine varacağız. Dadiana Sarayı (Müzesi) gezisi ve öğle yemeği molasından sonra çeşitli molalar eşliğinde yolumuz üzerindeki Enguri Baraj Gölü’nün göreceğiz. 1400 metre yüksekliğindeki Mestia kasabasına varacak ve konaklayacağımız pansiyona yerleşip akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama

Svaneti Turu 3. Gün: Sabah erken kahvaltının ardından Kafkaslar’ın K2 si olarak adlandırılan Ushba Dağı’nın en büyük buzullarından biri olan Chalaadi Buzuluna gitmek için aracımızla yola çıkacağız yolumuz üzerinde sadece 15 kişilik uçakların iniş kalkış yapabildiği Kraliçe Tamar Hava Alanı’nı göreceğiz. Chalaadi köprüsünde aracımızdan inerek yaklaşık bir buçuk saatlik yürüyüşün sonunda Chalaadi Buzuluna varacağız. Buzulun altında kara yolarındaki tünellere benzer büyüklükteki, buzul mağarasından yer yüzüne fışkıran, Chalaadi nehrini göreceğiz. Nehir adeta, çağlaması ile bizlere gücünü gösterirken, bizleri doğanın en harika sesi olan su sesiyle dinlendiriyor olacak. Bu güzelliği yaşadıktan sonra geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizi Mestia kasabasında aldıktan sonra Svan Kulesi evleri, Mestia Svan müzesi, Mestia merkez Kilisesi ve mezarlığı göreceğimiz yerler arasında olacak. Akşam yemeği ardından vereceğimiz serbest zamanda isteyenler geceyi canlı müzik eşliğinde Gürcü Kafkas danslarının yapıldığı mekanlarda geçirebilir.

Svaneti Turu 4. Gün: Sabah kahvaltısı ardından aracımızla Hastaveli yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Burada Teleferikle Zurildi kayak merkezine çıkarak bir müddet burada dinleneceğiz. Karşımızdaki Svan dağlarının nefes kesen görüntülerini fotoğrafladıktan Sonra yürüyüşümüze başlayıp Zuirmi köyüne varacağız. Buradan da Ieli köyü daha sonrada Heşkili (Koşgebi) tesislerinde manzara eşliğinde öğle yemeğimizi alabileceğiz . Burada geçireceğimiz hoşça vaktin ardından aracımızla Mestia kasabasına dönüp serbest zaman vereceğiz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonda.

Svaneti Turu 5. Gün: Sabah kahvaltıdan sonra Mazeri Vadisi’ne araçla transfer olacağız. (Bu bölgede (Ushba Dağı’nın başka bir rotası) araçla yolculuğumuz yaklaşık bir saat sürecek. Buradan sonra 2 saatlik yürüyüşün ardından Rusya sınırına sadece 40 kilometre uzaklıkta ki Shdgra(Şutugra) Şelalesi’ne varacağız. Dünyadaki en yüksek şelalerden birisi olan bu doğa harikasını gördükten sonra aynı rotayı takip edecek ve aracımız ile buluşarak Mazeri Vadisi üzerinden Mestia Kasabası’na doğru yola çıkacağız. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonda

Svaneti Turu 6. Gün: Sabah kahvaltıdan sonra USHGULİ hareket edeceğiz. Yolların aşırı bozuk olmasından dolayı kendi aracımızın bu yolu geçmesi imkânsız. Bu nedenle yolda ilerlememizi sağlayacak farklı araçlar kiralayarak 2 saatlik yolculuğun ardından USHGULİ ye varacağız Avrupa’da kesintisiz yaşanılan en yüksek yerleşim yeri özelliğine sahip Ushguli yaşam biçimi itibari ile orta çağdan bugüne kadar korunmuş tipik evleri UNESCO kültür mirası listesinde yer almaktadır. Burada Svan Müzesi’nin gezilmesinin ardından yöresel organik ürünler sergisinde alışveriş yapabilme imkânımız olacak. Dileyen misafirlerimiz ile Shara dağının eteklerinde bulunan buzula 5 saatlik yürüyüş yapacağız. Günün sonunda Mestia Kasabası’na döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.

Svaneti Turu 7. Gün: Sabah kahvaltıdan sonra büyüleyici güzelliklerine ve havasına doyamadan Mestia Kasabası’na veda ederek Zugdidi’ye doğru yola çıkacağız.Öğle yemeği molasının ardından Senaki ve Poti üzerinden Batum’a varacağız. Batum’da Plaza Alışveriş Merkezi’nde vereceğimiz serbest zamanda ilginç ürünler satın alabilirsiniz. Ardından Sarp sınır kapısından Türkiye’ye geçecek Hopa ve Rize üzerinden Trabzon’a varacağız. Trabzon’a varışımız ile birlikte bir başka svaneti turu gezimizde karşılaşabilmek ümidiyle sizlere veda edeceğiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

cerrahi bone
doktor bonesi
tesettür cerrahi bone
hemşire bonesi medwoox cerrahi bone modelleri