Finans

Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor ?

Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor

Bankalar son dönemlerde emekli maaşlarının taşınması durumunda müşterilerine promosyon ödemesi yapmak sureti ile maddi bir ödeme gerçekleştiriyor. Bankalar bu tür bir hizmeti müşterilerini bankada tutmak amacına yönelik olarak uygularlarken maaşların bankada kalması yönünde yapılan ticari faaliyetler de bu durumda etkili. Bankaların çalışma prensiplerine bağlı olarak da farklı ücret uygulaması söz konusu olmakta. Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor ? Merak edilen konulardan biri ve bu oran bankalara göre değişkenlik gösterdiğinden cevabı araştırılıyor. Bankalar emekli maaşını taşıyan müşterilerinden 3 yıllık bir taahhütname istiyor ve emekli olan vatandaşların bu süreden önce bankadan hesaplarını taşımaları durumunda verdiği promosyon ücretini paranın hesapta durduğu süreyi düştükten sonra müşteriden geri talep ediyor. Müşteri bankasını değiştirdiğinde yeni bankanın kendisine verdiği promosyon ücretini alması ise mümkün oluyor. Farklı bankaların promosyon ücretleri de birbirinden değişik olduğu için emeklilerin yüksek promosyon veren bankaları tercih etmesi de kaçınılmaz oluyor.

Emekli Promosyon Ne Kadar 2022 ?

Emekli aylığını herhangi bir bankadan almayı tercih eden müşteriler için bankanın uyguladığı promosyon miktarlarında her yıl değişiklik yapılabilmesi söz konusu ve bundan dolayı da emeklilerin tercih seçeneklerinde farklı birçok banka uygulamasının olması mümkün hale geliyor. Emekli bireylerin bankalardan promosyon alabilmesi için maaşlarını taşıdıkları banka ile bir sözleşme yapmaları gerekli. Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor ? Promosyon uygulamaları sırasında maaş miktarına göre verilen ücretlerde farklılık ortaya çıktığından dolayı maaş aralığı 1500 TL’ye kadar olan müşteriler en düşük ücreti alırken 1500-2500 TL arası maaş alan emekliler için bu miktardan biraz daha fazla ödeme yapılmaktadır. Maş aralığı 2500TL’nin üstünde olan müşteriler içinse en yüksek promosyon ücreti ödenmektedir. Buna göre bankalar tarafından uygulanan promosyon uygulamaları şu şekilde belirlenmiş durumda.

  • Akbank: 500 TL, 625 TL, 750 TL aralığında bir ücret uygulaması yapılmaktadır ve bu promosyon ücretinin belirlenmesinde tüm bankalar için en düşük maaştan en yükseğe doğru bir sıralama söz konusudur.
  • ING Bank: 500 TL, 625 TL, 750 TL
  • TEB: 500 TL, 625 TL,750 TL
  • Denizbank: 675 TL, 850 TL, 1000 TL
  • İş Bankası: 750 TL, 875 TL, 1000 TL
  • Yapı Kerdi Bankası: 1000 TL, 1250 TL, 1500 TL
  • Şekerbank: 375 TL ve 475 TL ödeme yapan banka müşteri yönlendirmeleri için de kişi başı 150 TL promosyon ödemesi yapıyor.
  • QNB Finansbank: 850 TL, 1100 TL, 1300 TL
  • Fibabanka: 500 TL, 625 TL, 750 TL
  • Garanti BBVA: 800 TL, 1000 TL, 1200 TL

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Promosyon

Emekli bireylerin maaş aldıkları bankaları değiştirebilme seçeneği mevcut olduğundan her yıl yenilenen promosyon ücretleri de bu sebeple cazip hale gelmekte. Yeni emekli olanlar açısından da hangi bankayı tercih edecekleri konusunda verilen promosyon oranlarına göre bir tercih yapmak gerekeceğinden bu miktarlar ne kadar cazip olursa bankanın seçilme ihtimali artıyor. Bazı bankalar maaş promosyonunun yanı sıra tanıdıklarını bankaya emekli maaşı almak için taşıyan müşterilerine kişi başına 150 TL gibi bir ücret ödüyorlar. Bu uygulamayı yapan bankalardan biri de Denizbank. Bankalar ortalama olarak 500 TL ile başladıkları promosyon seçeneklerini çeşitli kampanyalarla desteklemek sureti ile farklı fiyat aralıklarına taşıyarak müşteriler tarafından tercih edilmek için cazip hale getiriyorlar. Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor ? Yeni emekli olanlar ya da banka değişikliği yapmak isteyen emekli müşteriler de bu fiyat seçeneklerine göre değerlendirmelerini yaparak kendileri için uygun bankayı tercih ediyorlar.

İlginizi çekebilir: Hangi Banka Gümüş Hesabı Açıyor?

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*