Kripto Para Haberleri

Hangi Kripto Para Alınmalı 2023 ?

hangi kripto para alinmali 2023 10298

Küresel finans piyasası kripto paraları kabul etti. Ancak geçmişte yapılan negatif yorumlardan dolayı resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmıyor. Özellikle kurumsal firmaların kripto paralara yaptığı yatırımlarda gündeme geldikçe bu olumsuz hava yerini olumlu havaya bırakıyor. Özellikle Elon Musk’ın yaptığı yatırım, pek çok yatırımcı için çok önemli bir referans olmuştur. Elon Musk sonrasında pek çok şirketin CEO’larından bu tarz yatırım haberleri gelmeye başladı. Yeni yatırımcılar hangi kripto para alınmalı araştırmalarını daha çok yapar duruma geldi. Yükselen bu yeni ve sonsuz piyasanın içinde yer almak isteyen yatırımcılar arasına her geçen gün çok büyük kurumlar ekleniyor. Bütün bunlar kripto paraların çok kısa sürede kabul görmesine ve zaman içinde herkesin cebinde basitçe yer alacağını gösteriyor.

Hangi Kripto Para Yükselir 2023

Yeni başlayan yatırımcıların aşina oldukları en popüler kripto para Bitcoin olmaktadır. 2009 yılından bu yana işlem gören bitcoin, kurulduğu günden bu yana en değerli ve bilinen kripto para olmuştur. Bu nedenle yapılan hangi kripto para alınmalı araştırmalarında hep üst sıralarda yer almıştır. Piyasada işlemekte olan binlerce farklı coin bulunuyor. Pek çoğu birkaç ayda inanılmaz karlar bırakmıştır. İkinci en popüler kripto para ise Ethereum olmaktadır. Teknoloji alt yapısı ile bu kripto para ödeme birimi olmasının yanında pek çok farklı alanda kullanılabilecek bir yapıya sahiptir. Blockhain zaman içerisinde gelişmekte ve ortaya çıkan yeni sistemlerle kripto paralar kendilerini geliştirmeye devam etmektedir. Son dönemlerin meşhur kripto paraları arasında Palkadot, Steellar, Cahinlink, Litecoini Binance Coin, SafePal gibi isimlerde yer alır.

Hangi Kripto Para Hangi Ülkenin

Çin devletinin blockchain’i desteklemeye başlaması Çin menşeili olan kripto paraların yükselişe geçmesini sağladı. Avrupa birliği ülkelerindeki regülasyonlar artık kripto paralara olan olumsuz havayı dağıtıyor. Hatta Fransa ve Almanya bu alanda yasalar çıkartıyor. Kripto para merkezsiz olmasından dolayı kuruldukları yere göre ya da ülke konumuna göre haklarında değerlendirmeler yapılıyor. Bu nedenle yatırımcılar hangi kripto para alınmalı araştırmaları yaparken, kripto paraların kuruldukları yere de bakmaktadır. Son dönemlerde Çin’in kripto para yasağı nedeni ile Çin menşeili paralar merkezlerini Singapur gibi ülkelere taşımıştır. Çin menşeili kripto paralar arasında NEO, Vechain, Trın, IOST, Walttonchain gibi seçenekler yer alır. Monacoin ve Mindol Japonya, OmiseGo Tayland, CryptoCom Coin ve DENT Hong Kong, Icon Güney Kore, PundiX Endonezya, ABBC Coin Arabistan şeklinde bazı kripto paraların menşei ülkeler sıralanabilir.

Kripto Paralar arasında yer alan Ethereum Bitcoin’in alternatifi durumundadır. Merkezi olmayan uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri ile herhangi bir dolandırıcılık tehlikesi olmadan kullanılır. Bu alandaki uygulamalar platforma özel kriptografik jetonu olan ether üzerinden işlem görür. Litecoin ise 2011 yılında piyasalara giriş yapan bir kripto paradır. Bitcoin’in altınına gümüş olarak tanımlanan bu para, eski Google mühendisi Caharlie Lee tarafından kurulmuştur. Açık kaynaklı bu sistem hangi kripto para alınmalı araştırmalarında merkezi bir otorite tarafından kontrol edilmeyen küresel ödeme ağına dayanan bir seçenektir.

Cardano ise kriptografi, matematikçiler, mühendisler tarafından araştırmaya dayalı bir yaklaşımla oluşturulan bir kripto paradır. Bu para Ethereum’un ilk beş kurucu üyesinden olan Charles Hoskinson tarafından kurulmuştur. Yeni yatırımcıların hangi kripto para alınmalı araştırmalarında değerlendirilebilecek bir paradır. Polkadot diğer blok zincirleri ile birlikte çalışabilen bir para birimidir. Sistemleri tek bir çatı altında toplamayı hedefler. İzinli ya da izinsiz blok zincirlerin yanında oracle’ları da bağlar. Bunların yanında Bitcoin Cash, Steallar, Chainlink gibi kripto paralarda en iyiler arasından değerlendirilebilir.

Hangi Kripto Para Alınmalı 2023 ?

Bitcoin Cash, Steallar, Chainlink gibi kripto paralarda en iyiler arasından değerlendirilebilir.

Kripto Paralar Nerenin ?

Çin menşeili kripto paralar arasında NEO, Vechain, Trın, IOST, Walttonchain gibi seçenekler yer alır. Monacoin ve Mindol Japonya, OmiseGo Tayland, CryptoCom Coin ve DENT Hong Kong, Icon Güney Kore, PundiX Endonezya, ABBC Coin Arabistan şeklinde bazı kripto paraların menşei ülkeler sıralanabilir.

Bir Yorum Yap