Harika Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu

Yüksek tavanlar belki de hepimizin hayali. Yüksek tavanlı evler hem daha ferah hem de daha şık görünür. Bu tarz evler her ne kadar bulunması zor olsa da bulunduktan sonra bırakılması da bir o kadar zordur. Bu yazımız yüksek tavanlı ev dekorasyonu hakkında.

Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu
Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu

Yüksek tavanlı evlerin normal evlere göre çeşitli avantajları ve dezavantajları var tabi ki. Avantajlarından birisi duvarları istediğiniz gibi kullanabilme özgürlüğüdür. Normal tavana sahip evlerde genellikle yatay tablolar tercihi zorunlu iken yüksek tavanlı evlerde dikey tabloların güzelliği ile tanışırsınız.

Yine yüksek tavanlı evlerin duvarları taş malzemeden yapıldığında evleriniz  adeta 16. yüzyıl şatoları gibi görünecektir. Pek çok aydınlatma seçeneği yine yüksek tavanlı evleri çekici kılan detaylardandır.

Bunların yanında gerektiğinde asma kat yapabilmek ve asma katın nimetlerinden yararlanabilmek yine yüksek tavanlı evlerle mümkün olur. Aynı metrekareye sahip olsa da yüksek tavanlı evler çok daha geniş ve büyük görülecektir.

Bütün bu avantajlarının yanında bakımının zor olması, sık sık toptan temizlik ihtiyacı olması ve üst kısımlarda örümcek ağları oluşumu gibi çeşitli dezavantajları olsa da yüksek tavanlı bir eve sahip olmak kesinlikle bir ayrılıktır. Daha fazla tavan dekorasyonu fikri için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Yükselen tavanlarınızdan en iyi şekilde yararlanın. Fazladan boşluk isterseniz, ancak sahip olduğunuz dikey ise, bazı benzersiz dekorasyon zorlukları doğurabilir.

Yüksek tavanlara sahip olmak, 8 fit yüksekliğindeki işaretin üzerinde yeterli miktarda kullanılmayan alana sahip olmak anlamına gelir. Bir odanın büyük ve lüks hissetmesine neden olabilir, ancak bir odanın soğuk ve boş hissetmesini de sağlayabilir. Aslında, yüksek tavanlı bir oda doğru bir şekilde ele alınmadığı takdirde oldukça korkunç görünebilir. Bunu önlemek için gözü yukarı çekerek üst ve alt alanları karıştırmanız gerekir.

İşte yüksek bir odayı dekore etmenin ve yükselen tavanlarınızı en iyi şekilde kullanmanın altı yolu.

Yükseğe Resim Asmak

Yüksek Tavanlı Ev Şömine
Harika Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu 9


Sanatı ve diğer dekoratif eşyaları asarak duvarın yüksek kısımlarındaki boş alandan yararlanın. Bu, tüm yüksekliği çalıştıran galeri tarzı bir duvarla olabilir veya duvarda yükseklikte büyük bir şey asabilirsiniz. Hangisini asarsanız, odanın geri kalanıyla bağlantı kurmalısınız, ancak ister büyük isterse küçük bir eşya olsun, dekore edilmiş bir duvar gözün yukarıya çekilmesine yardımcı olacaktır.

Tavana Pencere Yerleştirmeyi Deneyin

Yüksek Tavanlı Ev Tavan Camı
Harika Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu 10


Bu, bazı insanların kafalarını etrafa sarması için zor, ancak pencereler ne kadar uzun olursa olsun, perdelerinizi tavan yüksekliğine asın. Onları aşağı indirirseniz, duvarda bir bölme oluşturacak ve üst alanı soğuk ve yalıtılmış hissedeceksiniz. Bu, çok fazla kumaş gerektirecek, ancak çok çarpıcı bir etki yaratacak ve odanızın muhteşem görünmesini sağlayacaktır. En iyisi bunun için düz bir renk kullanmak. Bu ölçekte kullanıldığında bir desen ezici olabilir.

Mimari Ayrıntıları Kullan

Yüksek Tavanlı Ev Yüksek Kiriş
Harika Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu 11


Yüksek tavanlara sahip birçok ev, açık kirişler veya beadboard gibi mimari detaylara sahiptir. Sizinki değilse, bazı eklemeyi düşünün. Verilirse, maliyetli olabilir, ancak tavana ayrıntı eklemek, alanın geri kalanına daha fazla bağlı hissetmenize yardımcı olur. Mimari detaylar ayrıca düzlüklere derinlik ve karakter katar.

Bir Işık Fikstürü Asın

Yüksek Tavanlı Işık
Harika Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu 12


Göze çarpan bir noktada asılı büyük bir açıklama fikstür bir odanın üst ve alt kısımlarını bağlamak için ideal bir yoldur. Nereye asıldığınız odanın odasına bağlı olacaktır, ancak odanın ortasında ya da sehpa üzerinde ortalanmış olması her zaman iyi bir bahistir. Büyük fakat mutlaka büyük ölçüde ağır olmayan bir şey arayın. Örneğin, bir kristal avize çarpıcı ve zarif bir seçenek olabilir.

Özellik Duvarı Oluştur

Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu
Harika Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu 13

Zeminden tavana uzanan bir özellik duvarı, odanın iki bölümünü birleştirmeye yardımcı olabilir. Bir kutu boyayla ucuza elde edilebilir veya daha ayrıntılı bir şey yapabilirsiniz. Şömineniz varsa, daha fazla kiremit, tuğla veya taşla yukarı doğru uzatmayı düşünün. Ahşap palet duvarı, alanı genişletecek ve etkilemeyecek başka benzersiz bir seçenektir. Duvar kağıdı bu özellik duvarı için çalışabilir. Sadece asmak için bir profesyonel kiraladığınızdan emin olun, çünkü katedral tavan yüksekliğindeki bir işi yapmak kendin yap projesi için çok tehlikelidir.

Yaratıcı Raflar Kullanın

Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu
Harika Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu 14

Raflar, boş duvar alanından faydalanmak için harika bir yoldur ve Birbirinden Harika Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu odalara gelince, birçok seçenek vardır. Uzun kitaplıklar işe yarayabilir, ancak oda özellikle uzunsa, kutunun dışında düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Kitap severler, raflardan yapılmış bir özellik duvarının tamamını takdir edebilir, ancak bazı yüzer rafları duvardaki farklı noktalara asmayı da düşünebilir. Onları şekillendirmek uzun bir merdiven gerektirecektir, ancak buna kesinlikle değebilir.

Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu
Yüksek Tavanlı Ev Dekorasyonu

Bir Yorum Yap