İlaç Fiyatları

Hirudoid Forte Jel Nedir , Hirudoid Forte Jel Fiyat 2022 Ne Kadar ?

Hirudoid Forte Jel

Pıhtı oluşumunun engellenmesi için kullanılan ilaçlar arasında Hirudoid Forte Jel de bulunur. Bu ilaç pıhtıyı eritme özelliğine sahiptir. Jel görünümüne sahip olan ilacın açık amber renginde üretildiği görülür. Bu ilaç toplardamar yangılarında ve zedelenmiş damarlardan sızan kan dokuda biriktiğinde kullanılır. İlaç kullanılırken hamileliğin fark edilmesi durumunda kullanıma ara verilerek doktora danışılması gerekir. Emzirme dönemlerinde de doktor önerisine göre hareket edilmesi gerekirken şu ana kadar bildirilmiş bir yan etkisinin bulunmadığı görülür. İlaç kullanılacağı zaman kişi üzerinde araç ve makine kullanımı sırasında herhangi bir olumsuz etkiye yol açtığı görülmez. İçeriğinde yer alan propilen glikol sebebi ile cilt tahrişlerinin görülmesi mümkün olabilmektedir. Jelin diğer ilaçlarla bilinen bir etkileşiminden söz etmek oldukça zordur. Kullanımı sırasında parmak uçları yardımıyla hastalıklı cilt bölgesi üzerine uygulama yapılır. Bazı yaralanmalı durumlarda tedavi süresi 10 güne kadar uzayabilmektedir. İlacın bilinen herhangi bir ciddi yan etkisi bulunmamaktadır. Cilt üzerinde oluşan morarma ve şişme gibi durumlarda kullanılır.

İlginizi çekebilir: Refresh Göz Damlası

Hirudoid Forte Jel Nedir ?

Bu jel sargı altında kullanılmaz ve hastalıklı cilt bölgesi üzerine parmak uçları aracılığı ile yedirilerek sürülür. Hirudoid Forte Jel için çocuklarda ve yaşlı kişilerde kullanımı gerekli olduğunda herhangi bir özel bilgilendirmenin olmadığı görülür. Çocukların erişemeyeceği bir yerde saklanması önerilen jelin yanlışlıkla ağızdan yüksek miktarda alınması çocuklar açısından zehirlenmeye yol açar. Böyle bir durumla karşılaşılması durumunda bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerekir. Kullanılması gereken dozun unutulduğu durumlarda ilacın tatbik edilmesi önerilirken çift doz uygulamasına gidilmemesi gerekir. Unutulan dozun yerine bir sonraki uygulama sırasında iki dozun birleştirilerek kullanılması genellikle hiçbir ilaç için önerilmez. Bundan dolayı da Hirudoid Forte için de aynı şey geçerlidir. İlacın içeriğindeki maddelere karşı duyarlı olan kişiler üzerinde yan etkileri olabileceği için bu etkilerin de bilinmesi gerekir. Oluşabilecek bu tür durumlar karşısında ilacın kullanımına ara verilir.

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar ?

Toplardamar yangıları için kullanılması uygun olan Hirudoid Forte Jel morarma ve şişlik tedavisinde uygulanırken aynı zamanda ezilme ve burkulmalarda da önerilir. İlacın kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek bazı yen etkiler olurken bunlar arasında yer alan ciltte kızarıklık ilaç kesildikten sonra yok olur. Ambalajında saklanması gereken ilaçlar arasında yer alan Hirudoid Forte oda sıcaklığında muhafaza edilir. Bulunduğu oda sıcaklığının 25 santigrat derecenin altında olması gerekir ve ayrıca çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir. Ciltte oluşan morlukların giderilmesinde kullanılan ilacın doktor tavsiyesine uygun olarak uygulanması gerekirken eczanelerden ilacın temin edilmesi mümkün olur. Morlukları iyileştirmesinin yanında zarar gören cilt üzerinde de iyileştirici etkisi olan jelin hızlı bir etkiye sahip olması önemli özellikleri arasında yer alır.

Hirudoid Forte Jel Fiyat

Eczanelerden satın alınabilen Hirudoid Forte Jel kanın pıhtılaşmasını önleme özelliğine de sahiptir. Ciltte oluşan morlukların tedavisinde kullanılır. Ödem giderici etkisinin de olması nedeni ile reçete edildiği görülen ilacın burkulma ve ezilme gibi durumlarda da kullanıldığı görülür. İlacın fiyatı 20,7 TL üzerinden belirlenmiştir ve eczanelerden satın alınabilir. Bunun yanı sıra doktor önerisine uygun olarak kullanılması tavsiye edilen ilacın ciltte oluşan yangı hissini de ortadan kaldırdığı görülür. Bu ilaç kişilerde ortaya çıkabilecek burkulma, ezilme ya da eklemlerde oluşabilecek su toplama durumlarında lokal olarak tedavi etme özelliğine sahiptir. Jel hasar almış cilt dokusuna uygulanacağı zaman masaj yapılmadan parmak uçları aracılığı ile hafifçe yedirilerek uygulanmalıdır. Kanamalı ve açık yaralarda kullanıma uygun olmayan bir ilaçtır. Hasarlı cilt bölgeleri üzerinde uygulamaya müsait bir ilaç olan Hirudoid Forte kısa sürede etki yaratma özelliğine sahiptir.

Hirudoid Forte Jel Nedir ?

Pıhtı oluşumunun engellenmesi için kullanılan ilaçlar arasında Hirudoid Forte Jel de bulunur. Bu ilaç pıhtıyı eritme özelliğine sahiptir.

Hirudoid Forte Jel Fiyat Ne Kadar ?

İlacın fiyatı 20,7 TL üzerinden belirlenmiştir ve eczanelerden satın alınabilir.

Bir Yorum Yap