Dekorasyon

 Hissediyorum-İyi Faktörlü Ev Dekorasyon Fikirleri

,  Hissediyorum-İyi Faktörlü Ev Dekorasyon Fikirleri

Günler yaklaştığında ve kışın soğuk rüzgarları esmeye başladığında, hunker aşağı ve baharın gelmesini beklemek dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi hissedebilirsiniz. Köpekle canlandırıcı bir öğleden sonra yürüyüşü, biraz egzersiz yaparak ruh halini arttırmak için iyi bir yol olabilir, ancak bazen eve gelme olasılığı en iyisidir. İşte kendinizi rahat hissetmenizi ve ruhlarınızı kaldırmanızı sağlayacak sıcak ve davetkar bir sığınak yaratmak için bazı ev dekorasyon fikirleri.

Oturma odanızda : Dışarısı soğuk olduğunda, ocaktaki gerçek bir ateş hakkında hayal kurmaya başlamak kolaydır – ve şömineye veya sobaya sıçrayan alevleri izleme olasılığı neredeyse gerçek şey kadar ısınır! Odanızın bu odak noktasını maksimum etkiye ayarlamak için oturma odası mobilyalarınızın düzenini değiştirmek basit bir iştir. Yünlü bir alan halısı, bazı ultra yumuşak koltuk minderleri ve belki de lüks bir atış ekleyin ve TV’nin önünde veya en sevdiğiniz kitapla yatmak için gerekli malzemelere sahipsiniz. Bir sobanız yoksa veya şöminede gerçek bir ateş kuramazsanız, ocağa birlikte yerleştirilen farklı büyüklükte mumlar seçimi harika bir ısınma etkisi yaratabilir.

Mutfakta : herkesi mutfağa doğru çekmek için fırında kahve demleme veya taze ekmek kokusu gibi bir şey yok. Kış, kalın, doyurucu çorbaların ve güveçlerin sizi içeriden dışarıya ısıttığı bir dönemdir – ve sağlıklı kış baklagiller, baklagiller ve sebzelerden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Bir kızartma tavuğu veya bir Pazar eklemini bir sonraki bitirdiğinizde kemiklerden biraz stok yapın ve porsiyon boyutlarında dondurabileceğiniz ve önümüzdeki haftalarda biraz ekmek ile tadını çıkarabileceğiniz lezzetli bir çorba için temel olarak kullanın.

Evin her yerinde : dışarıda soğuk olabilir, ama yakında bahar vaadi havada olacak. İlk yeşil sürgünlerin ortaya çıkmaya başladığı anı tahmin edin ve kokulu sümbül, nergis veya lale gibi bir dizi ampulle bahar rengine bir dokunuş getirin. Ampullerinizi yaz sonunda veya sonbaharda en sevdiğiniz bahçe bayisinden satın alın ve sürgünler görünmeye başlayana kadar 12 hafta boyunca soğuk ve karanlık bir yerde tencerelerde zorlayın. onları ışığa çıkarmak için. Bitkiler bahçede çiçek açmadan önce bahar renklerinin harika bir kapalı ekranıyla ödüllendirileceksiniz ve ampuller çiçek açmayı bitirdiğinde, aşağıdakilerin dışına dikmek için yaprakların serin ve kuru bir yerde saklanmadan önce ölmelerine izin verebilirsiniz. sonbahar.

Bir Yorum Yap