Güncel Fiyatlar

Hurda Bakır Fiyatı 2021 Ne Kadar ?

Hurda Bakır Fiyatı, Hurda Bakır Fiyatı 2021 Ne Kadar ?

Bakır da demir gibi hurdası para eden bir malzemedir. Bunda etkili olan durum ise geri dönüştürülebilir bir ürün olmasıdır. Kullanılmış ve işe yaramaz hale gelen bakırlardan hurda bakır olarak yararlanılır. Hurda bakır dendiğinde ise bazı çeşitleri olduğu görülür. Hurda Bakır Fiyatı merak edilenler arasında yer alır. Bakır çeşitleri dendiğinde; soyma bakır, lema bakır, kırkambar bakır, külçe bakır, bakır talaşı, antigron kablo, TTR kablo akla gelir. Bu çeşitlerin he birinin farklı bir fiyatlandırması olduğu görülür. Bundan dolayı da hurda bakır alımı yapacak olan kişilerin ürünler hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Soyma bakır adı verilen kablolu olan bakırların kablo soyulduktan sonra açığa çıkarılmasından söz edilir. Temiz bir şekilde satıldığında getirisi yüksek olan bir üründür. Soyulmuş bakır hurdası ayıklanırken yakma işlemi yapılmamalıdır. Lama bakır hurdası olarak adlandırılan malzemeler de sanayi tipi ürünlerdir ve kablo olarak bulunurlar. Hurda borsası olarak adlandırılan ortamlarda bu malzemelere ait fiyat belirlemeleri günlük olarak yapılır. Hurdaların geri dönüştürülebilir olmasının ülkelerin ekonomilerine yüksek oranda değer kattığı görülür.

İlginizi çekebilir: Kutu Profil Fiyatları

Hurda Bakır Fiyatları

Kırkambar bakır hurdası dendiğinde anlaşılması gereken soyma bakır elde edilirken yakma yöntemi kullanılarak bakırın zarar görmesidir. Hurda Bakır Fiyatı belirlenirken tüm bu özellikler dikkate alınır. Kırkambar bakırı, bakırın zara görmesi nedeni ile düşük fiyatlı ürünler arasındadır. İletken bir madde olan bakır birçok sektör açısından vazgeçilmez bir malzemedir. Binlerce yıldır kullanılan bu ürün sanayi sektörünün vazgeçilmez malzemeleri arasında yer alır. Geri dönüştürülmesi mümkün olan bakırın hurda olarak satılacağı zaman fiyatının belirleyen unsur niteliği olur. Zarar görmüş ve özelliklerini yitirmiş bir bakır maddi olarak da değer kaybetmiş demektir. Bakır kimyasal bir elementtir. Dünya üzerinde yaygın olarak bulunur ve elektriği iletme konusunda da oldukça başarılıdır. Bakır ürünler kullanılmadıklarında tekrar geri dönüştürülebilir olmaları ile dikkat çeker. Bu sayede ülke ekonomileri açısından da fayda sağlayan yeni ürünlere dönüştürülerek tekrar dolaşıma sokulurlar. Bakır hurda haline gelmeden evvel de değerli bir malzemedir. Bundan dolayı da fiyatları takip edilir. Bakır piyasasında yer alan bir diğer kategori de hurda bakırdır. Geri dönüşüm sayesinde doğal kaynakların korunması amaçlanır. Geri dönüşüm, ülke ekonomilerine kazanç sağlar. Dövizin ülke içerisinde kalması istenilen bir durumdur ve geri dönüşüm bu imkânı yaratır. Enerji tasarrufu sağlanması da geri dönüşüme özgü bir durumdur. Hurda malzemelerden yeni ürünler elde etmek ekonomik açıdan tercih edilen bir durumdur ve daha az maliyetlidir. Bundan dolayı da çeşitli metallerin geri dönüşümü yapılır. Bakır gibi demirin de hurdası bulunur ve tekrar kullanılmak için uygun bir malzemedir. Hurda ürünlerde fiyatları belirleyen unsur; metalin türü, ayrıştırma işleminde uygulanacak yöntemler ve ne oranda geri dönüştürülebilir olduğudur. Bu sebeplerle her hurda malzemede farklı bir fiyatla karşılaşmak mümkündür.

Bakır Hurda Fiyatı

Hurda Bakır Fiyatı araştırıldığında satılacak ürünün niteliğine bağlı olarak değişiklik yaşanması kaçınılmazdır. Çeşitli sektörlerde kullanılan bakır elektrik ve elektronik sanayii söz konusu olduğunda yaygın olarak tercih edilir. Külçe olarak satılan bakır 70.40 TL’den satışa sunulur. Kırkambar bakırı 69,50 TL, bakır talaşı ise 68.00 TL’dir. Soyam bakır hurdası ve lama bakır hurdası 79,50 TL, bakır çamuru ise 29.50 TL’dir. Hurda fiyatları satılacak hurda türüne göre değişir. Hurda olarak adlandırılan malzemeler tekrar kullanılabilir olma özelliğini yitiren ürünlerdir. Endüstrisi gelişmiş olan ülkelerde atıklar geri dönüştürülerek yeniden kullanılabilir hale getirilir. Geri dönüştürülen ürünler çeşitli alanlarda kullanılabilir hale gelir. Geri dönüştürülen tüm malzemeler kendi alanları dışında da kullanılabilir. Ürünün geri dönüştürülemez olması durumunda imha edilmesi söz konusu olurken bakırın da yeniden kullanılabilir hale gelmesi mümkündür. Geri dönüşüm sağlandığında çevre açısından da koruma gerçekleştirilir.

Hurda Bakır Fiyatı 2021 Ne Kadar ?

Külçe olarak satılan bakır 70.40 TL’den satışa sunulur. Kırkambar bakırı 69,50 TL, bakır talaşı ise 68.00 TL’dir. Soyam bakır hurdası ve lama bakır hurdası 79,50 TL, bakır çamuru ise 29.50 TL’dir.

Hurda Borsa Fiyatlandırılması Nasıl Yapılır ?

Hurda borsası olarak adlandırılan ortamlarda bu malzemelere ait fiyat belirlemeleri günlük olarak yapılır. Hurdaların geri dönüştürülebilir olmasının ülkelerin ekonomilerine yüksek oranda değer kattığı görülür.

Bir Yorum Yap