İftar Menüsü Fiyatları

İftar Menüsü Fiyatları Ramazan ayında oruç tutulmasına bağlı olarak iftar saatlerinde gerek restoranlarda gerekse evlerde hazırlanacak yemeklere ayrı bir özen gösterilir. Bundan dolayı da restoranlar Ramazan ayında iftar menüsü hazırlarlar. Her restoran ürün çeşidine uygun olarak bir menü ayarlaması yaparken farklı yemek çeşitleri bu menülerde yer alır. Menü fiyatları standart olarak belirlenir ve dileyen müşteriler menü dışından da sipariş verebilirler. Menü dışından verilecek siparişlerde her yiyecek çeşidinin farklı bir fiyatı olurken menüde yer alan ücretlendirme standart olarak belirlenmektedir. İftar Menüsü Fiyatları restoranlarda farklılıklar gösterirken servis edilecek ürüne bağlı olarak bu fiyatlandırmalar yapılmaktadır.

Ramazan ayı boyunca iftar menülerinde standart olarak yer alan çay ve su gibi ürünlerin yanı sıra tatlı çeşitleri de bulunur. Tatlı olarak çoğunlukla güllaç tercih edildiği görülürken bunda etkili olan sebep güllacın Ramazan ayına özgü bir tatlı olmasıdır. Bunun yanı sıra her restoran kendine özgü tatlı çeşitleri ile de hizmet vermeye devam eder. Restoranlarda çeşitli türlerde yemek menüleri ile karşılaşılırken fiyat olarak uygun olan seçeneklerle fast food türünde daha sık karşılaşılır.

İlginizi çekebilir: Ramazanda Nasıl Kilo Verilir

Ramazanda Restoranların İftar Menüsü

İftar menüsü restoranlar tarafından her ramazan hazırlanır ve ürün çeşitleri de restorandan restorana farklılık gösterir. Bazı restoranlar kebap ağırlıklı hizmet verirler ve bundan dolayı da menülerinde et türüne daha fazla rastlanır. Etin yanı sıra tavuk çeşitleri de kebap tarzında yemek hazırlayan restoranlarda sık karşılaşılan çeşitler arasındadır. Kebap türü yemek çeşitleri ile sektörde yer alan restoranlarda Urfa, Adana, karışık ızgara gibi çeşitlere rastlamak mümkün olur. Bu tür restoranlarda acılı ezme, haydari ve salata çeşitleri de sık karşılaşılan ürünlerdir.

Kebapçılarda bulunan çeşitler arasında turşu da yer alırken iftar menüsü yapacakları zaman hurma ve zeytinden oluşan bir karışımı tercih ederler. Ayrıca kebap yenmek istendiğinde bu tür restoranlarda çorba da bulmak mümkündür. Tavuk şiş, kuzu şiş ya da kanat ızgara gibi seçenekler kebapçılarda karşılaşılabilecek yemek türleri arasındadır. Ev yemeği tarzında seçim yapacak olan müşteriler içinse sebze yemeklerinin yanı sıra zeytinyağlı çeşitlerle de karşılaşmak mümkündür. İftar Menüsü Fiyatları verilecek yemek türüne göre her restoranda farklılık göstermektedir.

Ramazanda İftar Menüsü Fiyatları

Restoranın türü ve verdiği hizmete bağlı olarak İftar Menüsü Fiyatları farklılık gösterir. Kebap ve et ağırlıklı hizmet veren bir restoran ile ev yemeği tarzında ya da fast food türünde yemek veren bir restoran arasında fiyat farkı olur. Bu tür restoranlarda ürün çeşitlerine bağlı olarak fiyatlar değişirken kullanılan ürünler de ücretlendirme sırasında etkili olur. Restoranın hizmet verdiği semt ya da lüks olmasına bağlı olarak da menü fiyatlandırmaları değişken olabilir. Verilecek hizmet kalitesi restoranın ücretlendirmesini belirleyen unsurlar arasındayken fast food türü yiyeceklerin çok daha ucuz olduğu görülür. Bunda etkili olan ise fast food tarzında standart menülerin olması ve tercih edilen yemek türleridir.

Kebapçılardaki fiyatlandırmalar da kullanılan et ya da tavuğun niteliğine ve servis edilecek gramajlara göre değişirken lüks bir restoranda iftar menüsü fiyatı da farklı olacaktır. Bundan dolayı iftar menüsü fiyatları hakkında tek bir fiyattan söz etmek oldukça zordur. Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği her yıl yaptığı açıklamada Ramazan ayı boyunca restoranlarda iftar menüleri için belirlenecek fiyatların geniş bir aralıkta olduğunu ve her bütçe için uygun bir iftar menüsü ile karşılaşılabileceğini belirtmektedir. Bundan dolayı da müşteriler tercih edecekleri yemek türlerine bağlı olarak istedikleri fiyat aralığında bir iftar menüsünden yararlanabilirler.

Bir Yorum Yap