Sosyal Medya

İnstagram Etkileşim Arttırma Yolları

instagram etkilesim arttirma yollari 4530

İnstagram etkileşim arttırma yolları 2023 yazımızda instagramda etkileşim nedir ve nasıl artırılır konularına değineceğiz.

Instagram, günümüzde en yoğun kullanılan ve en büyük sosyal medya platformlarından biridir. Instagram, geçen yıl boyunca kullanıcı tabanını oldukça tutarlı bir şekilde koruyabildi. Sproutsocial’in yaptığı bir habere göre, aktif olarak dünya genelinde 1 milyar kullanıcıya sahip.

İnstagramı ideal bir pazarlama platformu yapan yalnızca büyük bir kitleye sahip olması değildir. Sadık bir hedef kitle oluşturmak için harika olan özelliği, hedefi iyi belirlenmiş görsel bir pazarlama platformu olmasıdır. İyi bir post ve iyi bir reklamla binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

Ancaak, instagramda yalnız değilsiniz. Sizin gibi binlerce küçüklü büyüklü şirket, şahıs, hesap etkileşimini artırmaya, satış yapmaya ve köşeden yer kapmaya çalışıyor. Bu durumda ayakta kalabilmek için potansiyelinizi en iyi şekilde kullanmalı ve instagram etkileşimlerinizi maksimum düzeye çıkarmalısınız.

İlgili yazı : instagram fotoğraf altına yazılacak sözler

Instagram Etkileşimleri Nedir ?

Instagram etkileşimleri, instagram hesabınızda kullanıcıların yaptığı beğenme, takip etme, repost, kaydetme yorum yapma gibi eylemlerin tamamına denir.

Hedef kitlenizin büyüklüğü kadar var olan kitlenizin sizinle kurduğu etkileşimler de oldukça önemlidir.

Etkileşim oranlarınızı izlemek için bakmanız gereken temel parametrelerden bazıları şunlardır:

  • Takipçiler
  • Beğenmeler
  • Kaydetmeler
  • Yorumlar

Bir gönderinizin beğenilmesi iyi bir şeydir, ancak yorumlar katılımlarının daha iyi bir göstergesidir çünkü takipçileriniz gönderinizi değerli bulur ve yazı yazmaya zaman ayırırlar.

Tabii ki yorumların kalitesi de aynı derecede önemlidir. İnsanlar genellikle “Güzel” veya “İyi Görünüyor” gibi basit yorumlar bırakırlar ki bu pek bir anlam ifade etmez.

İlgili Yazı: Instagram Hesap Dondurma

İnstagram etkileşim arttırma yolları 2023

İnstagram etkileşim artırma yolları yazımıza devam ederken, Instagram’daki organik katılımınızı artırmanıza yardımcı olabilecek bazı stratejilere göz atalım.

# Hashtag’lerden Yararlanın

Instagram gibi hashtaglerin önemli bir yer tuttuğu platformda, hashtag kullanmamak pek akıllıca olmaz. Ürününüzle veya hizmetinizle alakalı iyice araştırılmış hashtagler ile birçok insana ulaşabilirsiniz.

Burada önemli olan husus rastgele onlarca hashtag değil, iyice araştırılmış, hedef kitlenize uygun hashtag’ler kullanmanızdır.

Yarışmalar ve Çekilişler Düzenleyin

Yarışmaların ve çekilişlerin etkisini son zamanlarda çok fazla görmeye başladık. Öyle ki büyük hesapların katıldığı çekilişler ile bir gönderiye onbinlerce beğeni ve hesaba da binlerce takipçi gelebiliyor.

En değerli bulduğunuz ürün veya hizmetinizi çekilişle ücretsiz olarak insanlara sunun yorum , beğeni karşılığında çekiliş yapacağınızı söyleyin. Sonrasında arkanıza yaslanın ve hesabınızın büyümesini izleyin.

Kaliteli ve Anlamlı İçerikler Oluşturun

Instagram etkileşimini artırmanın, kullanıcıları etkileşime girmeye teşvik eden anlamlı içerik yayınlamaktan daha iyi bir yolu var mı?

Önemli olan yalnızca gerçek görüntü ve büyüleyici altyazılarınız değil, aynı zamanda içerik türüdür.

Kullanıcılara ürününüzün gerçek değerini gösteren içeriği paylaşmak istiyorsunuz. Ama ne yapmanız gerekiyor ?

Bir fitness işletmesi olarak, hizmetlerinizden yararlanan müşterilerinizin öncesi ve sonrası fotoğraflarını paylaşabilirsiniz.

Bir restoranınız varsa insanların güncel olarak merak ettiği yemeklerin tariflerini paylaşabilirsiniz.

Bir oto tamircisi iseniz mevsime göre insanların en çok ihtiyaç duyduğu araç tamir videoları paylaşabilirsiniz.

Instagram Story’leri Kullanın

Story’ler son zamanlarda postlardan daha fazla önem kazanmaya başladı. Hızlı tüketiliyor ve postlara oranla daha fazla etkileşim alabiliyor. 24 saat sonra da kayboluyor ve hesabı yormuyor.

Hesabınızda paylaşmak için yeterince iyi olmadığını düşündüğünüz ancak paylaşmamak için de çok kötü olmayan videolarınızı story olarak paylaşarak etkileşim toplayabilirsiniz.

Instagram Reels Kullanın

Instagram’ın yeni özelliklerinden olan reels, kısa sürede çok fazla insanı fenomen haline getirmeyi başardı. İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz videolarınızı reels’e atmaktan çekinmeyin, hangisinin tutacağını bilemezsiniz!

Instagram Takipçinizi Artırın

Yeni bir hesap açtıysanız takibe takip yaparak takipçinizi artırabilirsiniz ancak bu uzun ve zahmetli bir yoldur. Bunun yerine eğer kullanıcı kitleniz türk kitleyse yapmanız gereken işlem: instagram türk takipçi satın al
Türkiye’nin önde gelen sosyal medya takipçi sitelerinden olan Crovu, 10 TL’den türk takipçi hizmetleri ile takipçi artırmanız için en hızlı yollardan biri.

Bir Yorum Yap