Sosyal Medya

İnstagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum

instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum, İnstagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum

Sosyal medya platformlarının artması sonucunda bir çok şifreyi aklımızda tutmamız gerekliliği ortaya çıkmıştır. İnstagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum sorusu da bu durumun bir sonucudur bir çok kullanıcı zaman zaman giriş şifrelerini unutabilmekte. instagram şifre unuttum 2021 yılında nasıl çözülür ?

Haliyle bu durum İnstagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum sorusunuda beraberinde getiriyor. Yazımızda instagram şifresini unutan kullanıcılar için bilgilere ulaşabilirsiniz.

İnstagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum

instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum, İnstagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum
İnstagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum 2021 Güncel Rehber | ne yapmalıyım

İnstagram kullanıcı profilinize bağlanabilmek için bir takım prosedürleri yerine getirmeniz gerekmekte. Bunlardan biriside şifreniz ile giriş yapmanızdır. Diğerleri ise maili adresinizi yani instagram kullanıcınızı oluştururken sisteme kayıt esnasında kullandığınız mail adresinin bilinmesidir. Ayrıca kullanıcı isminizide bilmeniz giriş yapabilmeniz için yeterlidir.

instagram şifre unuttum 2021

instagram şifre unuttum 2021 bilgileri için en başta belirttiğimiz şifreniz ile kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde instagram size kullanıcı adı veya e posta bilgilerini soracıktır. Telefon numaranız sisteme kayıtlı ise telefon numarası ve şifre ile de uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : instagram dondurma

İnstagrama giriş aşamasında yukarıda belirttiğimiz bilgilerin elinizde olması gerekmektedir. Aksi halde giriş işleminiz olumsuz sonuçlanacaktır. İnstagram şifresini unutursanız veya instagram kullanıcı adınızı unutursanız giriş işleminiz gerçekleşemeyecektir.

Bu belirttiğimiz durumların önüne geçebilmek için İnstagrama kayıt olurken kullandığınız mail adresini kesinlikle bir yere not etmenizi tavsiye ederiz. Faal bir şekilde o mail adresini kullanıyorsanız sorun yok fakat sadece İnstagrama kayıt için kullandığınız bir mail adresi ise bilgilerini unutmanız olasıdır.

Sadece mail adresini hatırlamanız yeterli olmayacaktır mail adresine giriş bilgilerinide hatırlamanız gerekmektedir.

İnstagram şifre değiştirme veya instagram şifre yenileme işlemlerinde sizden instagrama kayıt sırasında kullandığınız mail adresini isteyecektir. Veya bir noktadan sonra instagrama kayıtlı e posta adresiniz ile işleminize devam etmeniz konusunda sizi yönlendirecektir.

E posta adresinize gönderilen mail üzerindeki yönergeleri takip ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz. E posta adresinizin bu denli önemli olmasının nedeni tamamen sizin güvenliğinizden ötürüdür.

İlginizi çekebilir: Facebook Takipçi Artırma

Eposta adresi bilgilerinizi güvenilir bir şekilde muhafaza ederseniz e postanıza bağlı hesaplarıda o denli güvenli muhafaza etmiş olursunuz bu nedenledir ki e posta bilgileri her zaman internet ortamında oluşturulan kayıtlarda önemlidir.

Ayrıca e postanız ile kayıt olduğunuz yerler hesabınızla ilgili anormal bir durum olduğunda size ulaşmak için yine sisteme kayıt sırasında oluşturduğunuz mail adresini kullanır.

İnstagram Şifremi Bilmiyorum E Postamı Bilmiyorum

Gelelim instagram hesap şifresini unuttum epostamı da bilmiyorum sorusunun yanıtına yukarıda e posta adresinin ne denli önemli olduğunu açıklamaya çalıştık fakat instagrama kayıt sırasında girdiğiniz e posta adresini bilmiyorsanız ne yapmalısınız onu açıklayalım. İnstagram hesap şifresini unuttum e postamı bilmiyorum sorunu yaygın olarak görülebiliyor. İnstagram şifre sıfırlama veya şifre değiştirme işlemleri için kullanıcılarına her firma gibi bir takım hizmetler sunmakta.

İnstagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum Ne Yapmalıyım

İnstagram giriş sayfasına girdiğinizde kullanıcı giriş ekranı ile karşılaşırsınız biraz daha alt kısma baktığınızda Şifreni mi Unuttun seçeneğini görebilirsiniz. Şifreni mi Unuttun seçeneği seçildiğinde instagramın standart şifre sıfırlama ekranına ulaşabilirsiniz.

İnstagram şifre yenileme ve şifre sıfırlama işlemi burada gerçekleşmektedir. Karşınıza gelen ekranda sizden kullanıcı adı,telefon numarası,e posta bilgilerinden herhangi birine girmeniz istenmektedir.
Bu işlemi yapmasının nedeni sizin hesabınızı tanıması gerekliliğidir.

Kullanıcı adı, telefon numarası, e posta bilgilerinden herhangi birini girdiğinizde sistemde kayıtlı olan e posta adresine yönergileri mail olarak gönderir. İnstagram şifremi unuttum ne yapmalıyım sorusu tam bu noktada devreye giriyor.

İnstagram size bu konuda tamamende olmasa biraz yardımda bulunuyor. Şifre sıfırlama ve yenileme ekranında kullanıcı adı,telefon numarası, e posta bilgilerinden birini girdiğinizde ekranın alt kısmında siyah zemin üzerine yönerge mailinin hangi mail adresine gönderildiğine dair ufak bir bilgilendirme sunuyor.

Bu bilgilendirme sadece e posta adresinizin başlangıç harfi ve e posta adresinizin hangi mail sunucusu üzerinde olduğunu kapsasada e posta adresinizi hatırlamanıza fayda sağlayacak bir bilgidir. E posta adresinizin diğer kısımları yani baş harfinden sonra ki kısımları yıldızlı bir şekilde görünmektedir.

Güvenlik açısından düşündüğünüz zaman bu kadar bir bilgilendirmenin yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Aksi halde tam bir şekilde mail adresinizi belirtirse kötü niyetli bir şahıs sizin siteme kayıtlı olan e posta adresinizi öğrenebilir. Bu durum büyük bir güvenlik açığını ortaya çıkarabilir.

Yani özetle kullanıcı adı veya hesabınıza kayıtlı telefon numarası ile e postanız hakkında az da olsa bir bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Eğer instagram kullanıcı adımı bilmiyorum diyorsanız ve instagram hesabınızda herhangi bir telefon numarası da kayıtlı değilse yapmanız gereken önce kullanıcı adınızı bulmak olacaktır. Bu işlemi de en kısa sizi takip eden bir arkadaşınızın hesabından kendi profil sayfanıza girerek öğrenebilirsiniz.

Facebook Üzerinden Instagram Şifre Değiştirme

  • Yukarıda belirttiğimiz bilgiler instagram şifremi unuttum ve e postamı bilmiyorum diyen kullanıcılar içindi aslında ikinci madede de az da olsa instagram şifremi unuttum ne yapmalıyım diyenleri kapsıyor. İnstagram ve facebook uygulamaları birbirlerine bağlanılabilir.
  • Yani iki uygulamayı birbirine bağladığınız zaman senkronize çalışabilmekte. Eğer facebook hesabınız ile instagram hesabınıza birbirine bağladığınız zaman facebook hesabınız üzerinden instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Facebook üzerinden instagram hesabınıza ulaştığınızda gerekli bilgileri özellikle e posta adresinizi öğrenebilirsiniz.
  • Bu defa da Instagram e postamı biliyorum ama şifremi unuttum ne yapmalıyım sorusu oluşuyor. Yukarıda belirttiğimiz üzere instagram sayfasına girip Şifreni mi Unuttun seçeneği seçilip e posta adresine gönderilen mail içerisinde ki yönergeleri uygulamak yeterlidir.

Instagram Şifremi Unuttum

En başta da belirttiğimiz üzere dijital mecraların artması ile bir çok yeni sorun ortaya çıkmaya başlamıştır. Instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum sorunuda kullanıcılara yeni teknolojilerin getirdiği bir sorundur. Bir çok sosyal medya platformu hayatımıza dahil olmuştur.

Genel prosedür ve güvenlik amacı ile her uygulamanın bir takım hesaba giriş işlemleri vardır bu işlemleri karşılayamadığınız zaman hesaplarınıza giriş yapamamaktasınız. Aslına bakarsanız bu durum biraz sinir bozucu gibi görünse de tamamen güvenlik açısından önemlidir.

Instagram şifresi unutmak yoğun iş temposu veya hayat şartları arasında normal bir durumdur. Bir çok şifreyi aklımızda tutmak zorunda kaldığımız bu günlerde işimiz her geçen gün biraz daha zorlaşmakta.

Şifrelerin yanında hangi hesaba hangi e posta adresini girdiğimizi de hatırlamamız gerekiyor hatırlamazsak Instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum sorunu ortaya çıkıveriyor.

Peki bu durumun önüne nasıl geçilir diye düşünebilirsiniz. Not almak ilk akla gelen çözüm gibi görünse de pek güvenli değil. En iyisi yine hafızanıza güvenmek tabi son zamanlarda çıkan teknolojilerde parmak izi göz tarama sistemleri baya bizi rahatlatıyor gibi görünüyor tamamen hayatımıza girdiklerinde ise büyük bir yükten bizi kurtaracak gibi görünüyorlar. En azından bizi Instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum gibi sorunlardan kurtarsa da yeter.

Şifresi unutulan Instagram nasıl geri alınır?

Şifresi unutulan bir İnstagram adresini geri almak için e-posta adresiniz veya kullanıcı adınızı bilmeniz gerekir. Şifremi unuttum’a tıkladıktan sonra e-mailinize gelen link ile şifre sıfırlama işlemine başlayabilirsiniz.

Şifresini ve mailini bilmediğim Instagrama nasıl girerim?

Instagram hesabınızın şifresini unuttuğunuz ve e-postasını bilmediğiniz takdirde geri almanız malesef mümkün olmayacaktır. Şifre sıfırlama işlemi mail üzerinden yapıldığından, mailinizi bilmeniz gerekmektedir.

6 Yorum

Bir Yorum Yap