İnternetten Para Kazanma

İnternetten Nasıl Para Kazanılmaz?

İnternetten para kazanma son dönemlerde oldukça popüler bir konu. Bunun en temel nedeni olarak ise insanların internetten para kazanmayı deyim yerindeyse ‘yatarak para kazanma’ olarak algılamasından kaynaklanıyor. Elbette internet’ten para kazanmak mümkün ancak bunun için normal bir işte ne kadar çalışıyor ve emek harcıyorsanız, en az bu işe harcadığınız emek kadar çaba sarf etmeniz gerekiyor.

İnternetten para kazanan birçok Webmaster, Blogger, Youtuber ve Freelance çalışan insan var. Birçoğu normal işlerde çalışırken interneti ek gelir amaçlı kullanmaktadır. İşinde gayet başarılı olan ve kendisine bir sistem kurmuş olan kişiler ise sadece internetten para kazanarak ve başka bir işte çalışmayarak geçimini sağlayabilmektedir. Bu yazıda internetten nasıl para kazanabileceğinizi değil nasıl para kazanamayacağınızı inceleyeceğiz. Böylece internetten para kazanmak istiyorsanız yapmamanız gereken işlem ve uygulamaları (hataları) bu yazıda görebileceksiniz.

İşte internetten para ‘kazanmamanız’ için yapmanız gerekenler:

1)Paid to Click (Tıkla – Kazan) Sitelerine Üye Olun!

İnternetten para kazanmak isteyen kişilerin bir yerde yolunun kesiştiği bu yöntem bugüne kadar kimseye para kazandırmamıştır. Bir zamanlar birçok kişinin üye olduğu ve her gün hesabına gelen reklamlara tıklayarak ‘para kazanacağını’ umduğu bu sistem artık çökmüş durumda.

Reklam başına 0,0001 $ kadar bir ücret veren bu sistemle para kazanan yok. Tek kazanan ise her zaman olduğu gibi sistemi kuranlar yani site sahipleri. Bu nedenle internetten para kazanmak istiyorsanız Paid to Click sisteminden uzak durmalısınız.

2) Saadet Zinciri

Modern dolandırılıcılığın kibarlaştırılmış versiyonu olan saadet zinciri günümüzde birçok farklı sistemle karşımıza çıkabilmektedir. Sistemde bir piramit mevcuttur ve en tepedeki sistemin yöneticileri saadet zincirinde zenginleşir ve inanılmaz paralar kazanabilirler.

Diğer alt kısımdaki üyeler ise ne yazık ki bir ürün veya hizmet satmaya zorlanırlar. Para kazanmak için bu zincire başkalarını da çekmek zorundadırlar. Saadet zinciri ile işleyen sistemlere üye olarak para kazanamazsınız. Bu nedenle mantıken saçma olan sistemlere ve bedavadan veya çok kolay bir şekilde para kazanacağınıza inandırmaya çalışan kimselerin oyununa gelmeyin. Saadet zinciri ile internetten para kazanılmaz.

3)’Alıntı’ İçeriklerle Para Kazanılmaz!

Bugün websitesi veya blog sahibi olan, site veya blog’unda reklam yayınlayarak, ürün veya hizmet pazarlayarak para kazanan birçok kişi var. Bu site ve blogların ekseriyeti kendi alanında insanlara fayda olmuş ve kaliteli içerik ‘üreten’ platformlar. AdSense veya diğer reklam ağlarıyla site ve bloglarına reklam alan kişiler ziyaretçi sayılarına, Google sıralamalarına ve yayın yaptıkları konulara göre internetten gelir elde edebiliyorlar.

Bu gelirin boyutu ise popülerliğe ve birçok etkene bağlı olarak değişebiliyor. Bunu gören birçok ‘yatarak para kazanmak isteyen kişi’ ise diğer site ve bloglardan aldıkları (çaldıkları) içerikleri kendileri site açarak yayınlamaktadırlar. Başka site vay bloglardan alınan içeriklerle asla para kazanamazsınız. Bunun nedeni ise insanların ve Google algoritmasının da bunu er yada geç fark edecek olmasıdır. Eğer internetten para kazanmak istiyorsanız kendi ilgi alanınızı belirleyip bu doğrultuda kendiniz içerikler üretmelisiniz. Aksi takdirde kopya içerik yayınlayarak para kazanamazsınız.

İnternetten para kazanmak için birçok yöntem mevcuttur. Sadece kendinize bir yöntem belirleyerek o yöntem doğrultusunda çalışmalı ve insanlara fayda sağlamalısınız. İnsanlara fayda sağladığınızda ve popüler bir hale geldiğinizde para da kendiliğinden gelecektir. Bunun için yatarak para kazanma veya oturduğun yerden para kazanma kavramlarını aklınızdan çıkararak çalışmalısınız. Ancak çok çalışarak ve özgün işler yaparak internetten para kazanabilirsiniz.

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*