Teknoloji

iPhone 11 Ne Zaman Çıktı ? 

iphone 11 ne zaman cikti 5467

iPhone 11 Ne Zaman Çıktı , hangi yenilikleri beraberinde getirdi? Çift lensli telefon  lila, altın, sarı, yeşil, gri, siyah ve kırmızı renkleri ile geldi. 11 Eylül 2023’da piyasaya sürülen telefon iPhone 12’nin pek çok özelliğini taşıması sebebiyle oldukça güncel. Son 2-3 senede çıkan iPhoneların ekran çözünürlüğünde belirgin bir yükseliş var. iPhone 11 ile tanıtılan likit retina hd ekran kontrast ve 621 nit parlaklıkla gerçek bir deneyim sunuyor.  iPhone 11 ile birlikte pek çok özellik tanıtıldı bunlardan bazıları pil ömrü, ekran kalitesi, kameranın iyileştirilmesi olarak sıralanabilir. Kozmetik olarak fazla bir değişikliğe gitmeyen iPhone 11 serisinde işletim sistemi Bionic 13 olarak güncellenmiş, gece çekimlerinde ise gürültüyü azaltmak için deep fussion çekim özelliği getirilmiş. Video çekimleri ve ekran yenileme oranları da önceki seri iPhone X’e göre oldukça yüksek seviyelerde.

 iPHONE 11 Çıkış Tarihi

iPhone 11 ne zaman çıktı , hangi özelliklere sahip? Apple 2023 Sonbahar etkinliğinde 10 Eylül tarihinde iPhone 11’i tanıtmıştı. iPhone 11 yurt dışında 699 usd ve 999 usd fiyatıyla satışa sunuldu. Türkiye’de 7299 TL ve 10999 TL fiyatıyla piyasaya sürüldü. Apple son çıkan modellerinin fiyatları yüksek bulununcayeni bir satış yöntemine başvurdu ve iPhone takası sistemini açtı. Sadece bazı ülkelerde tercih edilebilen bu takas sistemi seçeneği sürekli  yeni bir iPhone almak yerine eski iPhone’u şirkete verip yenisiyle değiştirerek çalışıyor. Böylece telefonun modelini yükseltmek isteyen iPhone kullanıcıları senede bir  kere telefon almak yerine elinde ki iPhon’u takas etme yöntemine başvurabilecek.  iPhone 11’in diğer bir avantajı ise 5G haricinde iPhone 12’nin neredeyse bütün özelliklerini karşılıyor oluşu. Performans olarak iPhone 11’in bir önceki iPhone modeli olan X serisine değil, yeni çıkan iPhone 12 serisine daha yakın olduğu gözlemlenebilir. Benzer özelliklerle daha uygun bir fiyata iPhone sahibi olmak için oldukça avantajlı.

 iPHONE 11 Türkiye Çıkış Tarihi

iPhone 11 Ne Zaman Çıktı , Türkiye’de ne zaman piyasaya sürüldü?  20 Eylül 2023’da Amerika’da satışa sunulan iPhone 11, çıktıktan bir ay sonra 18 Ekim’de Türkiye’de piyasaya sürülmüştü. Tasarım olarak iPhone 11 ve iPhone 12 hemen hemen aynı görünüyor yalnızca ilk çıkan modelde çerçeve biraz daha kalın. iPhone 11’in kamera özellikleri önce ki serilere göre çok daha iyi bir seviyede. iPhone 11’ler deep fussion makine öğrenmesi sayesinde karanlıkta bile çekim yapabilir. Mantık olarak bu fotoğraflama iPhone’un geri planda bir düzine resim çekip sonra bunları yerleştirmesi mantığı ile çalışıyor. Yani karanlıkta bile netlikle görünen fotoğraf karelerinin sırrı bir yerine dokuz resmin birleşiminden meydana gelmiş olması. iPhone 11’in kamera özelliklerinden bir diğeri 60 fps de 4K video kaydı yapabilme özelliği. Demek oluyor ki iPhone 11’inizle profesyonel resimler çekebileceksiniz. iPhone 11 ne zaman çıktı , iPhone 12 ile aralarında ne kadar zaman farkı var? iPhone 11 2023 Eylül’de çıkmıştı, iPhone 12 ise 2023 Kasım’da piyasaya sürülmüştü.

İlginizi çekebilir: iPhone 6 Ne Zaman Çıktı ? 

 

Bir Yorum Yap