Teknoloji

iPhone 7 Ne Zaman Çıktı

iPhone 7 Ne Zaman Çıktı

iPhone 7 ne zaman çıktı ve hala satın alınabilir mi?    iPhone  7 ‘nin çıkış tarihini hatırlayacak olursak Aralık 2016’da piyasaya sürülmüştü.  iPhone 7 nin çıkışından sonra tam olarak dört yıl geçti ve çoğu telefonun bu noktada modası geçmiş olabilir. Ancak iPhone hala güncelliğini korumaya ve ilk günü gibi sevilerek kullanılmaya devam ediyor. Yine hatırlayacak olursak çıktığı sene büyük bir yankı uyandırmıştı. Satış rekortmeni iPhone 7 bütün pazarda toplam %80’lik payı almıştı. Şüphesiz bu başarının ardında iPhone’nun akıllıca tasarımı yatıyor. iPhone 7’yi iPhone 6’dan ayıran nedir diye bakacak olursak birkaç özellik sıralamamız mümkün ana menü tuşu kaldırılmıştı, kutudan kulaklık çıkarılmıştı, gövde sağlamlaştırılmış ve su geçirmez özellik kazandırılmıştı.  iPhone 7’nin ekran özelliklerine bakacak olursak parlaklığı daha yüksek ayrıca 4K televizyonlarda kullanılan geniş renk gamını destekliyor. Yani en yeni dizileri iPhone 7’nizde 4k kalitede izleyebilirsiniz.

iPhone 7 Plus Ne Zaman Çıktı ?

iPhone 7 ne zaman çıktı , iPhone 7 Plus çıkış tarihi ne zaman?  Yıllar için de evrim geçiren iPhone modelleri gerçekten kullanıcılarına iyi bir deneyim sunuyor. İlk andan itibaren kullanım kolaylığı, kendi APP’leri, özelleştirilmiş arayüzü, müşteri politikası onu zirvede tutmak için yetiyor. iPhone  7 Plus’a bakacak olursak, 2022 standartlarına göre ne kadar iyidir, hala kullanılabilecek bir telefon mudur anlayabiliriz. iPhone 7 Plus, ekran olarak çıktığı tarihe göre oldukça ilerideydi. Günümüzde 4K çözünürlüğünü ekran parlaklığı sayesinde yakalıyor gibi görünse de OLed ekranlara göre yeterince iyi değil. IPhone’un en çok tercih edilme sebeplerinin başında kamera kalitesi geliyor. Sadece yarı fiyatına bir iPhone 7 Plus’la hala iyi fotoğraflar çekmeniz mümkün. Çift mercek ve makine öğrenmesi sayesinde derinlik algısı olan portreler çekmekle iPhone 7 iyi bir konuma gelmişti. Ayrıca en iyi pil ömrü ve suya/toza dayanıklılıkla uzun vadede kullanılabilir görünüyor.

 iPhone 7 Çıkış Tarihi

iPhone 7 ne zaman çıktı , iPhone ne zaman hayatımıza girdi? iPhone ilk olarak 2007 tarihinde sektöre adım attı ve çıkardığı her modelle paydaşları için çıtayı daha yükseğe taşıdı. iPhone 7, ilk çıkan çift lensli telefondu ve portrelerde derinlik algısıyla daha iyi fotoğraflar üretmenin yolu açıldı. 2016’da piyasaya çıkan iPhone 7 çıktığı tarihten itibaren çok kameralı telefonların miladı oldu. IPhone 7 geniş renk gamı sayesinde çıktığı tarihten itibaren en iyi ekran deneyimini sunmaya başladı. IPhone7, iPhone 6’dan %40 daha hızlı olan A10 Fussion işlemciyle çalışır ve daha uzun pil ömrü sunar. Apple çıkardığı yeni telefonla 32 GB temel hafıza seçeneğini tanıtmıştı, Plus modellerle hafızayı 256 GB kadar çıkardığında önemli ölçüde yol kat ettiğini göstermişti. iPhone kutudan çıkardığı kulaklıklardan sonra iPhone AirPod’ları duyurmuş ve bu alanda bir yeniliğe daha öncü olmuştu. Çıktığı tarihte fotoğraf çekmek için en iyi telefon olarak tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’lar hala fotoğraf çeken iyi telefonlar arasında görünüyor. Performans testlerinden 174.301 geçer not alan iPhone7’ler, Samsung Galaxy A70 ve Xiomi Mi 8 gibi yakın zamanda çıkan telefonlardan daha iyi bir performans sunduğunu kanıtlar nitelikte.

İlginizi çekebilir: iPhone 6 ne zaman çıktı ?

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*