Nasıl Yapılır

iPhone Garanti Sorgulama

iphone garanti sorgulama 1271

Apple garanti sorgulama araştırmaları apple cihazı olan ve garanti ile ilgili aklına soru işareti takılanların yaptığı araştırmalardandır. Apple cihazlar içerisinde ve akıllı telefonlar arasında tercih edilen telefon markası olan İphone her yıl çıkarttığı yeni cihazlarıyla kullanıcıların dikkatlerini çekmeye devam ediyor. Sıfır iphone alıp bir müddet kullananlar veya ikinci el cihaz alacak olanlar iphone’lar için önemli olan iPhone Garanti Sorgulama işlemini merak edebiliyorlar. Bu noktada iphone garanti süresi de önemli oluyor. Ayrıca garantiye verilen cihaz sahiplerinin iphone garanti takip etme istekleri gayet doğal karşılanmaktadır. Apple garanti süresi genel olarak ekstra bir sigorta kasko yapılmamışsa 2 yıl yani 24 aydır.

Dünya çapında çok fazla kullanıcı kitlesine sahip olan İphone, hem işletim sisteminin farklı olmasıyla hem de çelik kasa tasarımıyla diğer markalara nazaran fark yaratmayı başarabilmiş bir marka. Özellikle çelik kasa tasarımıyla düşme ve darbelere karşı daha dayanıklı olduğundan uzun ömürlü bir telefon. Uzun ömürlü ve kullanışlı olması sebebiyle de çok fazla ilgi görmekte. iPhone garanti süresi sorgulama işlemi kullanıcılar için önemli.Peki iPhone Garanti Sorgulama nasıl yapılır ?

İlginizi Çekebilir : Telefon Kılıfları

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi

İphone, diğer cihazlarda olduğu gibi sizlere iki yıllık bir garanti servisi kullanma süresi veriyor. iPhone garanti sorgulama için apple sitesine gitmeniz gerekiyor.Fakat diğer markaların garanti servislerine göre daha kapsamlı bir teknik servisi olan Apple, kullanıcıların bu yüzden bile tercih bu markayı tercih etmesine neden oluyor.

İphone da cihazınızın garantisini sorgulamak istiyorsanız,

  • ilk olarak Apple resmi sitesine girmeniz ve oradan da destek sayfasına geçiş yapmanız gerekmektedir.
  • Arama bölümünden garanti sorgulama yazarak sayfaya geçiş yapabilirsiniz.
  • Daha sonra açılan sayfada sizlerden telefonunuza ait seri numaranız istenecektir.
  • Telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek genel kısmına geçiniz buradan da hakkında bölümünden seri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Bu işlemi tamamladıktan sonra seri numaranızı sayfaya giriniz. İphone seri numaranızı girdikten sonra Türkçe bir sayfayla sizi bilgilendirecektir. Aradığınız her sorunun cevabını bu sayfadan bulmanız mümkün.

iPhone 5s garanti sorgulama

iphone 5s garanti sorgulama işlemleri apple sitesinden iphone 5s garanti süresi sorgulama ekranından yapılmaktadır. iphone 5s imei ile garanti sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/

iPhone 6 garanti sorgulama

iphone 6 garanti sorgulama işlemleri apple sitesinden iphone 6 garanti süresi sorgulama ekranından yapılmaktadır. iphone 6 imei ile garanti sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/

iPhone 6s garanti sorgulama

iphone 6s garanti sorgulama işlemleri apple sitesinden iphone 6s garanti süresi sorgulama ekranından yapılmaktadır. iphone 6s imei ile garanti sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/

iPhone 7 garanti sorgulama

iphone 7 garanti sorgulama işlemleri apple sitesinden iphone 7 garanti süresi sorgulama ekranından yapılmaktadır. iphone 7 imei ile garanti sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/

Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

İphone kullanıcılarına iki yıllık bir garanti süresi tanıyor.Burada önemli olan iPhone garanti sorgulama süresi .. Fakat diğer markaların garanti servisine göre çok daha kullanışlı ve hızlı çalışan bir garanti servisine sahip. Diyelim ki cihazınızla ilgili sorun yaşamaya başladınız. Bun sorun için Apple garanti servisi adresine telefonunuzu yolladınız. Servisi telefonunuzu aylarca kullanmanızdan mahrum bırakmayarak çok kısa bir süre içerisinde telefonunuzun sıkıntısını gideriyor. Sıkıntı giderilemeyecek kadar büyükse de sizlere aynı telefonun yenisini gönderiyor. Fakat size bir üçüncü seçenek daha sunulmuş, isterseniz de yeni telefon yerine size ödediğiniz ücreti geri veriyor. Tüm bu kullanım kolaylıkları sağlayan markanın belki de en çok tercih edilme sebeplerinden biri de garanti servisidir. Kullanıcılar İphone ’nun garanti servisinden son derece memnun.

Bir Yorum Yap