iPhone İnternet Paylaşımı

Iphone, birçok kişinin severek kullandığı Apple firmasının ürettiği bir telefon markasıdır. Ülkemizde de birçok insan tarafından tercih edilen bir telefon markasıdır. Tabiki çok kullanılmasının yanı sıra çoğu insana göre de kullanımı oldukça zor bir telefondur. Kimi insana göre ise tek tuş özelliği sayesinde çok kolay bir kullanımı olduğu söylenmektedir. Iphonedan wi-fi iphone internet paylaşımı nasıl yapılır diye sorulan sorularınızı yanıtlayarak bu cihazı daha kolay kullanmanızı sağlayalım o halde. Telefonunuzun personal hotspot özelliğini kullanarak wi-fi üzerinden internet paylaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. İnternet paylaşımı gerçekleştirmeden önce sizlere şunu da belirtelim, internet paylaşımınız açık olduğu sürece 4G’niz de sürekli açık olacağından pil gücünde büyük ölçüde azalma olacaktır. Bu yüzden wi-fi iphone internet paylaşımı ile ilgili işiniz sonlandıktan sonra mutlaka wi-fi internet paylaşımınızı, 3G’nizi kapatmayı unutmayınız. Böylelikle aktif bir şekilde telefonunuzu daha uzun bir süre kullanabilirsiniz. Öyleyse ıphonedan wi-fi internet paylaşımı nasıl yapılır sorularınızın cevaplarını daha detaylı bir şekilde anlatacak olursak;

iPhone İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır

Ana menü ekranından ayarlar bölümüne gelerek genel yazılı alana basınız. Genel ekranında çıkan seçenek arasından ağ yazan seçeneği seçiyoruz. Buradan 4G uygulamanızı açıyorsunuz. 4G açık olmadığı sürece herhangi bir şekilde internet paylaşımında bulunamazsınız. Bu yüzden 3G yi açtığınızdan emin olunuz. 4G yi açmayı unutmayınız. Hücresel verinizi de açtıktan sonra kişisel erişim noktası yazılı olan uygulamayı seçiyorsunuz. Böylece kablosuz internet paylaşımınızı gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Fakat internetinizi paylaşırken karşı taraftan sizin belirlediğiniz bir şifre ile giriş yapılması gerekeceği için, öncelikle sizin bir wi-fi şifresi oluşturmanız gerekecektir.

İlginizi çekebilir : iphone garanti sorgulama

Daha sonra şifreniz ile birlikte internetinizi dilediğinizce paylaşabilirsiniz. Iphonedan wi-fi internet paylaşımı nasıl yapılır sorularınızı yukarıda cevaplandırmış bulunuyoruz. Umarız sizin için yeterli olmuştur paylaşımlarımız. Eğer tüm bu açıklamalarımıza rağmen wi-fi internet paylaşım işleminizi gerçekleştiremediyseniz, size önerimiz en yakın telefoncuya giderek çalışanlardan yardım rica ederek wi-fi internet paylaşımınızı açtırabilirsiniz. Iphonedan wi-fi internet paylaşımı nasıl yapılır dediğinizde sizlere anlatacaklarımız bu kadar. Bu paylaşımlarımızdan yararlandıktan sonra uzun bir pil ömrü için 3G’nizi kapatmayı unutmayınız.

Bir Yorum Yap