iPhone Pil Ömrü Uzatma

iPhone kullanıcılarının yeni bir telefon alırken belki de en çok dikkat ettiği şey batarya dayanıklılığı ve pil ömrünün uzun olmasıdır. Fakat her ne kadar telefon en yeni nesil olsa da iPhone pil sağlığı kullanıcının telefona nasıl baktığıyla da ilgilidir. Bir süre sonra iPhone bataryası zaten ilk günkü gibi dayanıklı olmaz, buna bir de yanlış kullanma faktörü eklenince bataryanın ömrü azalmaktadır. Bunun sonucunda da telefonları şarj aletinden ayıramamaya başlarız. Bu nedenle iPhone Pil Ömrü Uzatma iphone sahipleri için önemlidir. size iPhone pil ömrü nasıl uzatılır anlatmak istedik.

iPhone Pil Ömrü Uzatma

 1. Güncel Yazılımı İndirme
  En güncel yazılımı yüklemeniz iPhone pil ömrünün uzamasına yardımcı olur. Ayarlar’ı açıp Genel’e girdiğinizde Yazılım Güncelleme kısmından güncelleme gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz.
 2. Ekran Parlaklığı Azaltma
  Ekran parlaklığını azaltarak kullanmaya alışmak iPhone bataryası için faydalıdır. Özellikle kış aylarında telefonunuzu ekran parlaklığını azaltarak kullanmak daha kolay olacaktır. Güneşli havalarda dışarı çıktığınızda ekran parlaklığı otomatik olarak %100’e çıkar, bu durumlarda ekranı sadece görebileceğiniz kadar parlaklığı ayarlamanız pilinizin korunmasına yardımcı olacaktır.
 3. Wifi, Bluetooth ve Konum Servislerini Kapatma
  Kullanmadığınız zamanlarda mutlaka bu servisleri kapatın. Hatta aranmayacağınızdan emin olduğunuz zamanlarda telefonunuzu uçak moduna alabilirsiniz.
 4. 3G/4G Özelliklerini Kısıtlama
  Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle internete her yerden ulaşma imkânına çok alıştık ve artık internetimizi kapatmak aklımızdan bile geçmiyor. Fakat sürekli olarak internetin açık olması pil sağlığınızı etkilemektedir. Özellikle ders çalışmanız ya da odaklanmanız gereken zamanlarda internetinizi kapatmaya başlayın. Gerekli olan zamanlarda da 4G internetinizi 3G ile değiştirerek pilinizin korunmasına yardımcı olabilirsiniz. 4G’yi kapatıp 3G’yi aktifleştirmek için ise Ayarlar’a gitmeniz gerekmektedir. Buradan Hücresel’e girip Seçenekler menüsüne dokunduğunuzda karşınıza çıkan sayfadan 3G’yi aktifleştirebilirsiniz.
 5. Düşük Güç Modunu Etkinleştirme
  Apple cihazınızın şarjı azalmaya başladığında mutlaka düşük güç modunu etkinleştirerek kullanın. Pil seviyesi %20 ve %10’da iken iPhone uyarı verdiğinde ilgili tuşa basarak düşük güç modunu etkinleştirebilirsiniz. Ya da Ayarlar’dan Pil kısmına girip kendiniz de etkinleştirebilirsiniz.
 6. Otomatik Kilit Süresini Düşürme
  Telefonunuz elinizden bıraktığınızda kendini kitler. Otomatik kilit süresini kısaltmak pil ömrünü uzatmanın başka bir yoludur.
 7. İdeal Ortam Sıcaklığı
  Apple aygıtları aşırı sıcak ya da aşırı soğuk havalar için fazla uygun değildir. Bu aygıtların en iyi performans gösterdiği ideal ortam sıcaklığı 0 ile 35 derece arasındadır. Bu sebeple telefonunuzun bu sıcaklıklar dışında aşırı soğumasına ya da aşırı ısınmasını engellemeniz gerekmektedir.
 8. Telefon Kılıflarına Dikkat
  Bazı telefon kılıfları şarj ederken telefonun fazla ısınmasına sebep olmaktadır. Şarj ederken telefonunuzun ısınmaya başladığını fark ederseniz telefonunuzu kullanmayın ve kılıfını çıkarın.

iPhone Pil Ömrü Uzatma SSS

iPhone Pil Sağlığına Nereden Bakılır?

iPhone aygıtınızın pil sağlığı azaldığında birçok sorun oluşmaya başlar. Şarjınız çok çabuk biter, telefonunuz beklenmedik anlarda kapanmaya ve uygulamaları kullanırken yavaşlamaya başlar. Bu tür sorunların oluşmasını engellemek ya da en azından ertelemek için telefonunuzu kullanırken dikkatli olmalı ve pil sağlını devamlı olarak kontrol etmelisiniz. iPhone pil sağlığına nasıl bakılır öğrenmek isterseniz bunun için Ayarlar menüsüne giderek Pil kısmına girmeniz gerekiyor. Buradan pil sağlığınızın durumunu öğrenebilir, değiştirip değiştirmemeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı?

Ayarlar’a girip Pil menüsünden iPhone pil sağlığına baktıktan sonra pil sağlığı kaç olmalı diye sorabilirsiniz. Pilinizin maksimum kapasitesi %80’e düşene kadar telefonunuzu büyük ölçüde sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Daha düşük kapasite olduğunda genellikle şarj ettikten sonra telefonun kullanım süresini kısalmaktadır. Bu nedenle pil sağlığını sürekli kontrol etmeniz ve kapasitesi düştüğünde yenilemeniz gerekecektir.

iPhone Pil Değişimi Fiyatı 2023

Pilinizin kapasitesi azaldığında direkt telefonunuzu değiştirmek yerine pilinizi değiştirerek bataryadan kaynaklı sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bu daha ekonomik bir çözüm yolu olacaktır. Fakat orijinal Apple olmasına dikkat etmelisiniz, aksi takdirde pil sorunları çok daha kısa sürede ortaya çıkmaya başlar. Orijinal pil değiştirme için garanti kapsamında olan aygıtlar ücret alınmamaktadır. Fakat garanti kapsamında olmayan aygıtlar için pil değiştirme fiyatı değişiklik göstermektedir.

iPhone Pil Değişimi Fiyatları

iPhone modeli Garanti kapsamında Garanti kapsamı dışında

iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max,
iPhone XR, iPhone 11 Pro Max,
iPhone 11 Pro, iPhone 11

0 TL 449 TL

iPhone SE,
iPhone 6, iPhone 6 Plus,
iPhone 6s, iPhone 6s Plus,
iPhone 7, iPhone 7 Plus,
iPhone 8, iPhone 8 Plus,
diğer tüm uygun modeller

0 TL 319 TL

Bir Yorum Yap