Teknoloji

iPhone X Ne Zaman Çıktı ? 

iPhone X Ne Zaman Çıktı

iPhone X ne zaman çıktı , Apple desteği ne kadar sürecek? Apple iPhone X ile akıllı telefonlarına önemli derecede yeni özellikler getirmişti. Sonra ne olduysa bu telefonun üretiminin durdurulacağı haberi yayılmıştı. Piyasaya çıktıktan kısa süre sonra telefonun neden üretilmeyi durdurulduğu merak konusu oldu. Apple’ın konu hakkında kayda değer bir açıklaması yok. IPhone X’in üretilmemesi iPhone XR ve iPhone Xs Max’ın üretimi için öncü olmuştu. Bir anlamda iPhone X ile tanıtılan yenilikler halefi olan iPhone XR ve iPHone XS Max sürümleriyle daha güncel ve gelişmiş olarak kullanıcılara sunuldu.

iPhone X 2017 Eylül ayında tanıtılmasının ardından çentikleri ve ince çerçeveleri gündemi oluşturdu. IPhone X’in tartışılmaz en iyi özellikleri OLED ekranı, Cam gövdesi, Hızlı A11 Bionic işlemci, ana sayfa düğmesi kaldırılması, kablosuz şarj olabilir. Apple eski teknolojilere veda ederken yeni teknolojileri tanıttığı iPhone X’in teknik bir köprü görevi gördüğü de söylenebilir. iPhone X almak isteyenler için iyi haber muhtemelen 2025 yılına kadar Apple tarafından güncellemelerinin desteklenmesi bekleniyor.

 iPHONE X Çıkış Tarihi

iPhone X ne zaman çıktı , iPhone X serisi ve haleflerinin özellikleri nasıl? Yepyeni bir tasarım ile iPhone X ortaya çıkmıştı. Daha ince, cam gövdesiyle daha zarif, daha kullanışlı ve daha hızlı. iPhone X rekor fiyatıyla tanıtılmasının ardından büyük bir satış performansı göstermişti buna rağmen iPhone XR’lerin çıkmasıyla üretimi durduruldu. Şirket iPhone X yerine yeni modellere odaklanmak istiyordu. Böylede oldu. iPhone X, iPhone XR arasına ki temel farka bakacak olursak XR modeli öncekinin iki katı fiyatına (Türkiye’de ki kur farkının etkisiyle) piyasaya çıkmıştı.

iPhone X lansmanı tamamen sürpriz olmuştu genel mobil cihazların haberleri çok önceden alınır ve iPhone 9 veya iPhone 10 ile ilgili bir beklenti yoktu. Herkes merakla iPhone 8’in çıkacağı tarihi beklerken aynı anda iPhone X piyasaya tanıtıldı. iPhone 10. Yılına özel olarak tanıttığı telefonla kullanıcılara büyük bir sürpriz yapmıştı. Tamamen yenilikçi görünen iPhone X alıcıları ikilemde bırakmıştı. Bir sene sonra yerini iPhone  Xs serisi almış olsada o hala bütün yeniliklerin halefi olarak görülüyor.  İşte teknoloji devinimi yapan iPhone X’in bazı özellikleri;

 • Cam tasarım
 • 5.8 inçlik Süper Retina ekran
 • Uçtan uca ekran “çerçevesiz”
 • Face ID yüz tanıma kilit özelliği “parmak izi okuyucu tuşun yerine getirilmişti”
 • Geliştirilen gece görüşü ve portre çekim özellikleri
 • Animoji

iPHONE XS Çıkış Tarihi

iPhone X ne zaman çıktı , iPhone XS çıkış tarihi ne zamandı? Apple çıkardığı ilk iPhone X’i bir cerrahi çelikten yapmıştı ve ekstra dayanıklılık için onun IP68 derecesine sahip olduğunu söyledi. Peki iPhone XS’den ne beklenebilir? Apple esasında ilk çıkan iPhone X, iPhone XS ve iPhone 11 arasında fazla bir değişikliğe gitmedi. Performans ve teknoloji olarak birbirine çok yakın olan bu üç telefondan herhangi birini almak oldukça mantıklı. iPhone bunu bildiği için bu sürümlerin üretimlerini durdurdu hem küçük güncellemeler ile yeni modeller çıkarıp bunları satmayı başardı hem de kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmamış oldu. Yine de üç telefon arasında hiçbir farklılık yok değil. iPhone XS’ i diğerlerinden ayıran bazı farklar şöyle:

 • iPhone XS , iPhone 11’in öncülüydü
 • A12 Bionic İşlemci
 • 120 hz dokunma geri dönüş hızı
 • HDR10 ve Dolby vision desteği
 • IPhone X’e göre %60 daha dinamik aralık
 • Akıllı kamera özellikleriyle daha fala derinlik duygusu
 • AR yani artırılmış gerçeklik deneyimi

İlginizi çekebilir: iPhone 7 ne zaman çıktı ?

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*