Finans

İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti

is bankasi gunluk para cekme limiti 5574

Türkiye’nin en köklü ve eski bankalarından biri olan İş bankası müşterilerine mobil uygulama üzerinden de hizmetler sunmaktadır. İşcep uygulaması ülkemizin ilk mobil uygulamasıdır. EFT ve havale işlemlerini mobil üzerinden kolaylıkla yapabilirken para çekme ve yatırma işlemleri için ATM ya da banka şubelerine gitmek önemlidir. Her bankanın yapılan işlemleri için koyduğu bazı limitler bulunur. Bu alanda İş bankası günlük para çekme limiti 2023 5000 TL olmaktadır. Para çekme ve yatırma işlemlerinizi sıra beklemeden en yakın bankamatik üzerinden pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Güvenlik nedeni ile para çekme limitleri düşük tutulmaktadır. Genel olarak limitler ATM’lerde bulunan limitlere göre de değişiyor.

İş Bankası ATM Para Çekme Limiti

ATM’ler üzerinden şubelere giderek yapabileceğiniz pek çok işlemi yapabilirsiniz. Bunlar arasında havale, Cep telefonuna TL yükleme, para yatırma, EFT, fatura ödeme, kredi kartı ödemesi gibi işlemler yapılabilir. Pek çok banka günlük para çekme limitlerini artırmıştır. Artış yapan bankalar arasında İş bankası günlük para çekme limiti 2023 tutarları da bulunuyor. Her bankanın ATM’si kişiye özel limitler sunar. 2023 yılında günlük 2000 TL para çekilebiliyorken virüs salgını sonrasında yapılan artışlarla bu rakam 5000 TL’ye çıkarılmıştır. Saat 00.00’a kadar çektiğiniz tüm nakitler aynı limit içinde değerlendirilir. 00.01 sonrasında yeni gün başladığı için yeni limit devreye girecektir.

Bankalar müşterilerine pek çok hizmet sunarlar. Yapılan teknolojik gelişmeler sayesinde pek çok işlem banka şubelerine gitmeden ATM’ler üzerinden pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Pek çok işlem ücretsiz olarak yapılmaktadır. Online ve ATM’ler üzerinden de bankaya gitmeden pek çok işlem yapılabilir. ATM’ler üzerinden İş bankası günlük para çekme limiti 2023 tutarı 5000 TL olmaktadır. Bu tutar üzerinden para çekerken bankanın belirdiği oranlar üzerinden komisyon ödenmektedir. Daha yüksek tutarları banka üzerinden masrafsız bir şekilde şubelere şahsen müracaat ederek çekebilirsiniz.

İş Bankası Kartsız Para Çekme

Bankamatikler üzerinden karekod ve bluetooth ile para çekme işlemi yapılabilir. Kartsız İş bankası günlük para çekme limiti 2023 3000 TL olmaktadır. Bunun için işcep uygulaması kullanmak gereklidir. Uygulamaya giriş yapıldığında para çekme menüsü tıklanır. Açılan sayfada çekmek istenilen tutar girişi yapılır. ATM klavyesinden 9 tuşuna basarak QR kod çıkarılır. Cep telefonunuzu ilgili alana okutarak para çekme işlemini tamamlamış olacaksınız. Bunun dışında cep anahtar ile kartsız para çekme işlemi yapılmaktadır. Bunun için ATM üzerinden kartsız para çekme menüsüne girilir. Cep anahtar ile para çekme kısmına tıklanır. Mobil uygulama üzerinden Cep anahtar kodu alınır ve ATM işlemleri açılır. Çekilmek istenen para girilir. Para çekme işlemi kolay bir şekilde tamamlanır.

Aynı şekilde kartsız olarak para yatırma işlemleri de yapılmaktadır. Belirlenen tutarlarda İş bankası günlük para çekme limiti 2023 ile para çekme işlemini çok pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Pek çok banka müşterilerine bu kolaylığı sunmaktadır. Hem kart ile hem de kartsız olarak para çekme taleplerinizde gün içerisinde en yakın bankamatikler üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. İş bankası müşterisi olmayan bankamatik sahipleri de İş bankası ATM’leri üzerinden para çekme işlemleri yapabilirsiniz. Bu işlemlerde kendi bankanızın belirlediği oranlarda komisyonlar para çekme işleminde anında alınacaktır. Özellikle bu salgın döneminde tüm bankalar müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadır. ATM’ler üzerinden para çekme kolaylığı ve artan günlük nakit çekim limitleri sayesinde şubelere gitmeye gerek kalmadan en yakın ATM’ler üzerinde para çekimi yapılabiliyor. Kartsız işlem yapılması ile de nakit çekim işlemleri daha da kolaylaşıyor.

İlginizi çekebilir: iPhone X ne zaman çıktı ?

Bir Yorum Yap