Hukuk

İş Kazası Avukatı Nasıl Bulurum?

is kazasi avukati nasil bulurum 20234

İş yerinde yaşanan bütün olumsuzluklar ve ön görülemeyen kazalar iş kazası olarak geçer. Bu kazalarda meydana gelen yaralanma, ölme, maddi zarar gibi davalar adliyede ise, iş kazası davası olarak görüşülür. Bu davalarda her zaman işçinin hakları öncelikli olarak gözetilir. İşverenin bu konuda sorumluluğu çoktur. İş yerindeki alınması gereken önlemler ve yapılan ihmaller araştırılarak kazaya neden olan unsurlar tespit edilir. Bunun sonucunda ise iş kazası davaları sonuçlandırılır.

İş Kazası Davasını Kazanır Mıyım? 

İş yerinin ihmalinden kaynaklı olarak yaşanan ve ön görülmesi mümkün olmayan iş kazalarında yaşanan anlaşmazlıklar iş kazası davası adı altında görüşülür. İş kazalarında, kazaya neden olan unsurlar ve kazanın oluşumuna neden olan ihmaller incelenir. Bu durumda iş yerinin ve yöneticilerin hukuki olarak sorumluluğu fazladır. İyi bir iş kazası avukatı ile anlaştığımız zaman davayı rahatlıkla kazanabilirsiniz. Haklarınızın bilincinde olup buna göre adımlar atarak dava sonucunu lehinize çevirebilirsiniz. 

Neler İş Kazasına Girer?

İşe gidip gelirken yolda geçen süre dahil iş yerinde ve dışında mesai içindeyken yaşanan tüm kazalar iş kazası olarak değerlendirilir. Bu kazalarda doktor raporu ile belgelenir. Buna göre iş yerine bilgi verilir ve gerekli önlemler alınır. Anlaşacağınız iş kazası avukatı yardımı ile açılan iş kazası davasını kazanabilir ve haklarınızı alabilirsiniz. Bu davalar yeni kazaların oluşumunun önlenmesi ve daha dikkatli olunması açısından da oldukça önemlidir. 

Bir Yorum Yap