SEO

İşletmeniz için En İyi SEO Ajansı Seçmek için 3 İpucu

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) temelde markanızın arama motorlarında daha yüksek görünmesine yardımcı olur ve çevrimiçi varlığınızı geliştirir. Bir girişimciyseniz ve uygun fiyatlı bir SEO ajansının hizmetlerini almak için sabırsızlanıyorsanız, doğru yoldasınız demektir. Bunun nedeni, SEO’nun işletmenizin çevrimiçi büyümesi ve başarısı için çok önemli olmasıdır. Çok çeşitli SEO hizmetleri sunan ajansların sayısının çokluğu karışabilir, ancak işiniz için doğru ajansı seçerken dikkatli olmanız gerekir. Peki, ihtiyaçlarınıza göre doğru servis sağlayıcıyı nasıl seçersiniz?

Bir SEO ajansını işe alırken aklınızda bulundurmanız gereken 3 temel ipucu:

  1. Geçmiş çevrimiçi deneyimlerine katılın

Eğer işe bekliyoruz potansiyel SEO ortağı geçmiş kazmak gerekir. Bu özel bilgi, geçmişlerini ve becerilerini anlamanıza ve en önemlisi, çevrimiçi büyüme yolculuğunuzda sizinle kimin ortak olacağının anlaşılmasına yardımcı olmak için gereklidir. Doğru ajansı işe almakla ilgili herhangi bir hata, markanızın itibarı için felaket olabilir. Sıralamanızı düşürebilir ve alan adınızın itibarına ve Google’ın güvenine zarar verebilir. Web sitelerini, bloglarını, sosyal medya varlığını ve müşteri portföyünü kontrol etmelisiniz. Sağladıkları işin kalitesini anlamak için müşteri listelerine göz atın ve web sitelerini ziyaret edin.

Ayrıca, önceden sektör deneyimi olan bir ajans kiralamak iyi bir fikir olabilir. Örneğin, e-ticaret işindeyseniz, daha önce bir çevrimiçi perakendeci için çalışan birini işe almak her zaman daha iyidir.

  1. Sunulan çeşitli hizmetler

SEO tek başına işiniz için fazla bir şey yapamaz, ancak içerik pazarlama, sosyal medya pazarlama, e-posta pazarlama, mobil pazarlama ve PPC pazarlama ile birleştirildiğinde, işletmelerin çevrimiçi başarının zirvesine ulaşmasına yardımcı olabilir. Bir ajans size tüm bu hizmetleri tek bir çatı altında sunuyorsa, SEO sıralamasında yukarı tırmanmak artık işiniz için yokuş yukarı bir görev olmayacak. Bunun faydaları, kendilerini iş bütünlüğü, ortak hedefler ve daha düşük fiyatlar şeklinde gösterecektir. Ayrıca, farklı işler için birçok insanla uğraşmak yerine tüm hizmetler için tek bir irtibat noktanız olacağından, yönetiminiz için daha kolay olacaktır.

  1. Raporlama ve şeffaflık

MUTLAKA OKUMALISIN:   SEO ile İlgili Temel Bilgiler: İçeriğinizi Optimize Etme

Herhangi bir iyi SEO ajansı en temel özelliği onlar çalışmalarında şeffaf olmalıdır. Onlardan ayrıntılı bir haftalık veya aylık rapor (hangisi şirketinize uygunsa) beklemelisiniz. Çoğu SEO ajansı, uyguladıkları stratejilerin ayrıntıları, etkileri ve zaman içinde kendilerine getirdiği iyileştirmelerle birlikte düzenli, özelleştirilmiş raporlar dağıtır. Google’ın marka varlığınızı organik olarak artıracak en iyi standartları, uygulamaları ve teknikleri kullanan bir ajans seçin. İşe almayı planladığınız ajansın, markanızı belaya sokabilecek etik olmayan yöntemler kullanmadığından emin olun.

Tüm cevapları aldıktan sonra, karar verme zamanı. Dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar şunlardır:

  • SEO ajansınıza web siteniz ve pazarlama çabalarınız hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamaya çalışın. Herhangi bir bilgiyi saklamaktan kaçının, çünkü bu onların işini zorlaştıracaktır. Örneğin, geçmişte herhangi bir bağlantı veya sahte sosyal medya takipçisi satın aldıysanız, onlara bildirin.

  • Sabır anahtardır! İlk ayın kendisinden sonuç beklemeyin; bazı somut SEO sonuçlarını görmek en az 4-5 ay (veya daha fazla) sürebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı