Nasıl Yapılır

Kahramankart Bakiye Sorgulama

Kahramankart Bakiye Sorgulama, Kahramankart Bakiye Sorgulama

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma araçlarında kullanılmak üzere hizmete sunulan Kahramankart uygulaması ile çeşitli tarifeler aracılığı ile ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlanması mümkün oluyor. Son dönemlerde yaşanan salgın hastalık sebebi ile toplu taşıma araçlarında geçerli olan HES kodu uygulaması da yürürlüğe girerken vatandaşların güvenliğinin sağlanması yönünde de gerekli hizmetler itina ile sürdürülüyor. Kahramankart Bakiye Sorgulama işlemleri web sitesine girilerek kolayca yapılan çalışmalar arasındadır.  Kahramankart bir elektronik ödeme kartı olması sebebi ile ulaşım gerçekleştirilen toplu taşıma araçlarında kullanılır bundan dolayı da bu tür çalışmalar yolcuların ödeme koşullarının iyileştirilmesi için verilen hizmetler arasında yer alır.

Elektronik kartlar ile gerçekleşen ödeme yöntemleri alınacak hizmetin hızlanmasında ve bekleme gibi oluşacak aksamaların engellenmesinde toplu ulaşımda kolaylık yaratmaktadır. Karta yüklenen bakiyeler ile seyahat etmek mümkün olurken aktarmalar sırasında indirimli tarifelerden yararlanılır. Genellikle tüm şehirlerde kullanılan elektronik ödemeli ulaşım kartları trafikte bekleme yapılmasını engellerken hızlı ve güvenilir ulaşım hizmeti alınmasına katkı sağlar. Kahramankart da bu tür bir ulaşım ödeme aracıdır ve Kahramanmaraş ilinde geçerli bir uygulamadır.

İlginizi çekebilir: İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama

Kahramankart Bakiye Yükleme

Kahramankart Bakiye Sorgulama işlemleri için en hızlı yöntem web sitesinden elde edilir. Bu yöntem sayesinde araç güzergahları, duraklara varış süreleri ya da saatleri de öğrenilmekte ve kullanıcılar açısından kolaylık oluşturmaktadır. Kahramankartlara online olarak ödeme yapılabilirken kredi kartı ile yapılan ödemelerde para iadesi söz konusu olmamaktadır. Bu yöntemle yapılan yüklemenin ardından yaklaşık olarak bir saatlik süre içerisinde kartın validetöre okutulması gerekir. Bakiye bu okutma işlemi sırasında karta yüklenmektedir. Abonman olarak alınan kartlar aylık bir bedel ödenmek sureti ile elde edilir ve bu tür kartların sınırsız bir kullanımı vardır. Bu tür kartlara yapılan ödemeler merkezlerdeki dolum bayilerinden yapılır.

Online ödeme abonman şeklinde alınan  Kahramankartlarda yapılamamaktadır. Kahramankarta para yükleme tipleri arasında sanal kart ile dolum, online yükleme yöntemi ile dolum, SMS ile dolum yer almaktadır. Bu tür yüklemelerde %5 oranında işlem ücreti ilave edilmektedir. Bunların dışında da anlaşmalı bayilerden ya da minibankolardan da kart bakiyesi yüklenebilmektedir. Sanal kart ile dolum işlemleri kredi kartı ile yapılan ödemelerde sanal kart oluşturularak gerçekleştirilen yöntemlerdir. SMS ile dolum işlemi için uygulanacak yöntem ise 3544’e mesaj atmak şeklinde gerçekleşmektedir.

Kahramankart Online Yükleme

Kahramankart Bakiye Sorgulama işlemleri online yapılabilen işlemlerdir. Ayrıca karta bakiye yükleme sırasında SMS atılarak yükleme gerçekleştirilir. Bu işlem için büyük harflerle ve aralarında boşluk bırakılarak MARAS, Kahramankart numarası ve kartın arka yüzündeki son 2 haneden önce yer alan 4 rakam girilir. Sonrasında yer alan bilgi ise yüklenecek miktar olmalıdır. Kahramanmaraş belediyesi tarafından yürütülen bir çalışma olan Kahramankart uygulaması ile ÖHO araçlarına ve belediyeye bağlı tüm toplu ulaşım araçlarına binilebilmekte ve indirimli tarifelerden de yararlanılabilmektedir. Aktarmalar sırasında kartın indirimli tarife uygulaması söz konusudur. Ayrıca tek kullanımlık kullan at bilet seçenekleri de mevcuttur ve yolcuların bu biletlerini yolculuk esnasında yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Kart işlem merkezlerinden alınabilen kart aracılığı ile hizmet sağlanırken anlaşmalı olan kart dolum bayileri ile yükleme ve bakiye öğrenme işlemleri yapılabilmektedir. Ayrıca Smart Banko araçları ve Mini Banko araçlarından da para yükleme ya da bakiye öğrenme işlemleri sırasında hizmet alınabilmektedir. Şehir içinde yer alan tüm toplu ulaşım araçlarında bu kart aracılığı ile seyahat etmek oldukça kolaydır ve pratik kullanım özelliklerine sahiptir. Bundan dolayı da şehir içi ulaşımın kolaylaşmasında ve hızlı bir şekilde uygulanmasında etkili bir araçtır.

İlginizi çekebilir: Burgan bank kimin ?

Bir Yorum Yap