Kargolar Bayramda Çalışıyor Mu 2023

İnternetin hayatımıza tümüyle hakim olmasıyla, online olarak alışveriş yapanların sayısı da arttı. Özellikle son bir senedir gıda ürünleri dahil tüm ihtiyaçlar için internet üzerinden alışveriş yapılıyor. Bu da kargoların çalışma yükünü arttırdı. Tüm çalışanlar hafta tatili yapsa da, kargolar belirli bir sistem dahilinde her gün hizmet veriyor. Sadece bayramda kapalı olan kargolar, tüm sene kesintisiz hizmet sağlıyor. Her bayram, kargoların çalışıp çalışmadığı merak konusu oluyor. Bu bayram da kargolar bayramda çalışıyor mu 2023, her zamanki gibi merak konusu oldu. Bayramda kargo işi olanlar, kargoların mesai saatlerini ve bayramın kaçıncı günleri kapalı olduğu araştırıyor. Bayramda genelde tüm kargo şirketleri kapalı oluyor.  

İlginizi çekebilir: Kurban Namazı Nasıl Kılınır

Bayrama az bir zaman kala kargo şirketleri vatandaşların merakını gidermek amaçlı bildiri mesajı yayınlıyor. Genelde her sene kargoların bayram süresince çalışma düzeni aynı. Bayram süresince genelde kargo şirketlerinin tüm acenteleri kapalı oluyor. Bayram bitiminde ise kargolar alım ve teslimatlarına başlıyor. Milli bayramlarda ve resmi tatil günlerinde normal çalışma düzeniyle hizmet veren kargolar, dini bayramlarda hizmet vermiyor. Arife günü çalışıp, bayram süresince kapalı oluyor.  

Bayramda Kargolar Kapalı Mı

Kargolar bayramda çalışıyor mu 2023 , bu sene her zamankinden daha çok soruluyor. Çünkü geçen seneden beri uygulanan yasaklar, hemen her sektörün çalışma düzeninde değişikliklere sebep oldu. Kalabalık ortamların yasaklanması ve Avm lerin kapanması, vatandaşları internetten alışveriş yapmaya yöneltti. Online alışveriş yoğunluğu ile doğru orantılı olarak kargoların çalışma yoğunluğu da arttı. Özellikle bayramın yaklaşmasıyla birlikte klasik bayram alışverişi için tercih, yine e-ticaret mağazaları oluyor. Bu durumda bayramda kargo alacaklar ya da gönderecekler, kargoların çalışıp çalışmadığı sorusuna yanıt arıyor. Geçen seneden beri marketlerden tekstil mağazalarına, restoranlardan cafelere kadar birçok işletme sokağa çıkma yasağından payını aldı. Bir sene boyunca uygulanan sıkı tedbirlerde kargo şirketlerine herhangi bir yasak uygulanmadı. Kargolar, yasaklardan etkilenmeden hizmet vermeye devam etti. Ancak yoğunluktan dolayı, kargolar bayramda çalışabilir. Normalde kapalı olsa da, bazı kargo şirketleri yoğun teslimat trafiğinden dolayı bayramda çalışma kararı alabiliyor.  

Kargoların Bayram Mesaisi 

Bayramın yaklaştığı dönemde vatandaşlar kısa bir bayram tatili yapmanın mutluluğunu yaşarken, bir taraftan da bayram sonrasında yapılacak işlerini planlamaya çalışıyor. Bunun için de market, PTT, banka ve kargoların çalışıp çalışmadığına dair araştırmalar yapılıyor. Bayramda kargolar çalışıyor mu 2023 , alışveriş yoğunluğundan dolayı en çok cevap aranan soru. Birçok resmi kurum bayramda kapalı olduğu gibi, kargolar da bayram süresince hizmet vermiyor. Ancak içinde bulunduğumuz olağanüstü durum sebebiyle kargo şirketleri arife günü ve bayramda çalışma kararı alabilir. Kargoların bayramda çalışıp çalışmaması resmi bir tatil değil, kargo şirketlerinin tamamen kendi kararıdır. Salgının seyrine göre uygulanacak tedbirler kapsamında kargo şirketleri de bayram mesaisini belirleyecektir.  

Bayramda kargolar çalışıyor mu 2023  

Kargolar her sene dini bayramlarda hizmet vermese de, güncel çalışma düzenini merak eden vatandaşlar sürekli aynı araştırmayı yapıyor. Bu sene de kargolar bayramda çalışıyor mu 2023 sorusu yine çok soruldu. İstisnai bir durum olmazsa kargolar her bayram olduğu gibi bu bayramda hizmet veremeyecek. Arife gün ise bazı kargo şirketleri yarım gün bazıları ise tam gün hizmet veriyor. Bayramda kargo gönderecek ya da alacak olanların planlarını bayram öncesi ya da sonrasına yapması uygun olacaktır. Her kargo şirketinin çalışma saati değişik olsa da, bayram boyunca genelde tüm kargo şirketleri kapalı oluyor. 

İlginizi çekebilir: Bayramda ulaşım ücretsiz mi 2023

Bir Yorum Yap