Advertorial

Kasko ve Trafik Sigortası Satın Almak Neden Önemli?

teknobilgi.net 1

Araç sahibi olanlar için büyük önemi bulunan trafik sigortası ve kasko sigortası trafikte geçirdiğiniz vakti daha güvenli hale getirir. Genellikle sürücüler tarafından birbirine karıştırılan bu iki sigorta türü arasındaki en önemli farklardan biri zorunluluktur. Yani trafik sigortası yaptırmak yasalar tarafından zorunlu kılınmışken kasko sigortası için böyle bir zorunluluk yoktur. Sigorta yaptırmak istediğinizde maliyetini ve sigortalama detaylarını öğrenebilmek için internet üzerinden trafik sigortası hesapla ya da kasko teklifi al işlemi yapmanızda fayda vardır.

Her aracın fiziksel özellikleri farklı olduğundan çıkacak maliyet de buna bağlı olarak farklılık gösterir. Eğer aracınıza kasko yaptırmak isterseniz de tahmini değerleri öğrenmek için önceden hesaplama yapabilirsiniz. Size özel yapılan sigorta teklifini uygun bulduğunuzda kasko satın al aşamalarını tamamlayarak aracınızı hem trafik sigortalı hem de kasko sigortalı hale getirebilirsiniz. Bu işlemleri sorunsuz şekilde tamamlayabilmek için güvenilir bir sigorta firması ile çalışmanız gerekecektir.

Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Online olarak yapacağınız trafik sigortası hesapla işlemi için ilk olarak aracınızın türünü seçmeniz gerekir. Aracımın sigortası bitiyor, sıfır km araç aldım ve ikinci el araç aldım seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Bu seçimin nedeni her araç türü için trafik sigortası bedelinin ve içeriklerinin farklı olmasıdır. Eğer aracınızın mevcut sigortası bitiyorsa yenileme seçeneğini seçerek hesaplamaya devam edebilirsiniz. İlk olarak sigortalı bilgilerini eksiksiz olarak girmelisiniz. TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, sigortalı türü gibi bilgileri yazarak yönlendirmeleri takip etmelisiniz. Bu işlem sayesinde yirmiden fazla sigorta şirketinin size sunacağı fiyat tekliflerini görebilir, internete özel olarak sunulan ek indirimler sayesinde trafik sigortası hesapla ve satın alma maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

teknobilgi.net
Kasko ve Trafik Sigortası Satın Almak Neden Önemli? 3

En Uygun Kasko Teklifi

Kendi içerisinde çeşitlere ayrılan kasko sigortası kaza halinde aracınızla ilgili karşılaşacağınız zararları teminatlar dahilinde sigortadan karşılamanızı sağlar. Kasko satın al işlemi yaparak aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Bu işlemde sıfır, ikinci el ve var olan kaskoyu yenileme kategorilerinden birini seçmelisiniz. Online kasko teklifi al hizmetinden faydalanırken ikinci el araçlar için cep telefonu numarası, TC kimlik numarası gibi bilgilere ihtiyaç vardır. Teklif alabilmek için gerekli bilgileri doldurmalı ve işleme devam etmelisiniz. En uygun ve avantajlı sigorta fırsatlarından yararlanmak istediğinizde işlemlerinizi e-sigortam aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. 7 gün 24 saat kesintisiz destek sunan e-sigortam daima en avantajlı fırsatlardan yararlanmanızı sağlar. Böylece sigorta maliyetlerinizi düşürebilir, aracınızı rahatça kullanabilir ve dilerseniz diğer sigorta türlerinden de en iyi koşullarda faydalanabilirsiniz.

Bir Yorum Yap