Köfteci Yusuf İftar Menüsü

Ramazan ayı on bir ayın sultanı olarak kabul gören ve Müslümanlar açısından sevinçle beklenen aylardan biridir. Bu ayda Kur’an-ı Kerim’in inmiş olması sebebi ile maneviyatın arttığı görülürken insanların birbirlerine yaklaştıkları ve yardımlaşmaların da çoğaldığı bir aydır. Ramazan ayında oruç tutulması sebebi ile iftar saatleri de ayrıca önemsenir. İftar saatinde çeşitli hazırlıklar yapılır ve sofraların hazırlanmasında ayrı bir özen gösterilir. Restoranlar da Ramazan ayı boyunca iftar menüleri ile müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmak için hareket ederler. Bundan dolayı da Ramazan menüleri daha fazla özenilerek hazırlanır. Köfteci Yusuf da çeşitli ürünleri ile müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet veren işletmeler arasındadır. Günümüzde 97 şubesi ile hizmetlerini sürdüren işletme ürün çeşitleri ve lezzetli menüleri ile de müşterilerin beğenisini kazanmaktadırKöfteci Yusuf İftar Menüsü 2021 müşteriler tarafından merakla beklenirken bu yılın ürünleri ve fiyatları da hazırlanmış durumdadır.

İlginizi çekebilir: Oruçluyken Saç Boyanır mı

Köfteci Yusuf Ramazanda İftar Menüsünde Neler Yer Alır ?

Ramazan sofraları özel bir ihtimamla hazırlanır ve oruçlar açılır. Tüm gün aç kalınması ve Ramazan ayının kendine özgü maneviyatına bağlı olarak da sofralarda çeşitli türde yiyecekler olması istenir. Oruç tutmaya bağlı olarak sağlıklı beslenmek de önemli olurken uzmanlar tarafından da tavsiye edilen sofrada çorbaya yer verilmesidir. Köfteci Yusuf İftar Menüsü 2023 de bu ihtiyaçlar dikkate alınarak zengin çeşitlere sahiptir. Köfteci Yusuf’ta yemek yeneceği zaman kilo usulü ile ve pişmemiş olarak da çeşitli ürünler alınabilmektedir. Tercihini kilo usulü ile alışveriş yapmaktan yana kullanacak olanlar için bir kg köfte 100 TL’dir. Bunun yanı sıra köfte, sucuk, tavuk karışık alındığında da kilosuna 100 TL ödenir. Sucuğun kilosu 100 TL olurken et ve köfte karışık alınacaksa kilosuna 130 TL ödemek gerekmektedir. Kuzu şiş, dana antrikot, kuzu beyti ya da kuzu karışık alınacağında da kilosuna 130 TL ödenir.

2022 İftar Menüsü Köfteci Yusuf

Köfteci Yusuf köfte ve tavuk ürünlerinin yanı sıra birbirinden lezzetli sosları ile de keyifli lezzetler sunan bir işletmedir. Kahvaltı ürünleri, kaymaklı ekmek kadayıfı, salataları ve çiğ et satışı ile de müşterilerine hizmet veren restoranın iftar menüsü de merak edilmektedir. Köfteci Yusuf İftar Menüsü 2023 söz konusu olduğunda listede öncelikle köfteye yer verildiği görülmektedir. Bunun yanı sıra et türleri, tavuk çeşitleri sucuk ızgaralar da menüde yer alanlar arasındadır.

Salata ve tatlı türleri de piyaz ve söğüş olarak yer alır. Kemal Paşa tatlısı, trileçe ve kaymaklı ya da sade ekmek kadayıfı da tatlı çeşitleri arasında yer almaktadır. Bunların dışında acılı ezmesi, patates kızartması, paçanga böreği, içli köftesi ile de farklı lezzetleri müşterileri ile buluşturmaktadır. Köfteci Yusuf’ta yemek yemek isteyenler için ızgara et ürünleri köfte, piliç incik, ızgara pirzola ya da tavuk kanat olabilmektedir. Bunun dışında da karışık ızgara, sucuk, tavuk bonfile ya da kuzu böbrek satışı da restoranda yapılmaktadır. Bu ürünler pişmiş olarak da servis edilmekte ve iftar menüsü içerisinde yer almaktadır.

Kuzu külbastı, tavuk köfte, dana bonfile, kuzu beyti, kuzu şiş gibi ürün çeşitleri de Köfteci Yusuf’un menüsünde bulunan ürünler arasındadır. Köfte, sucuk ve tavuktan oluşan karışık ızgara tabağı ya da sadece köfte ve sucuktan oluşan ızgara çeşitleri ile de restoranda keyifli bir yemek yemek mümkündür. Restoranda ayrıca karışık ürünler ismi altında da hem çiğ hem de pişmiş olarak ürün tercihi yapmak mümkündür.

İlginizi çekebilir: Oruçluyken Gusül Abdesti Alınır mı

Bir Yorum Yap