Komple Araç Kaplama Fiyatları

Araç Kaplama Fiyatları 2023 : Mat Folyo Karbon Araba Kaplama Fiyatları yazımızla birlikteyiz. Araç kaplama fiyatları doların yükselmesi ile son zamanlarda artış gösteren piyasalar arasında yer alıyor. Harika bir aracınız var ve görüntüsünde dokunuşlar yaparak estetik olarak da mükemmel görünmesini istiyorsanız araç boyatmak yerine komple araba kaplama tam size göre. Araç kaplama fiyatları 2023 yılında 2023 yılına oranla elbette dolar kuru karşısında artış gösterdi.

Ancak bu oto kaplama fiyatları , tercih edeceğiniz materyale göre değişiklik gösterebiliyor. Mat siyah kaplama fiyatları, kamuflaj kaplama fiyatları, araç karbon kaplama fiyatları , araç altın kaplama fiyatları değişkenlik gösterirken, komple kaplama ile lokal kaplama fiyatları da elbette farklı olabiliyor. Örnek olarak, aracınızın tamamını için değil de sadece kaput kaplama fiyatları araştırıyor olabilirsiniz.

Teknolojinin otomobil sektöründe gelişmesi ile Komple araç kaplama fiyatları 2023 yılında çok fazla bütçenizi aşmadan uygulanabilecek seviyelerde olabilir. Aracınızı mat siyah, karbon, altın rengi, kamuflaj veya herhangi bir renk veya desen ile kaplatmak isteyebilirsiniz.

Bulunduğunuz şehir Ankara , İstanbul , İzmir , Adana , Bursa, Konya , Antalya , Erzurum olabilir. Aracınız ise Audi , BMW , Mercedes , Volvo, Ferrari, Lamborghini gibi lüks seriler, Hyundai, Honda, Volkswagen , Scirocco , Renault, Fiat, Skoda, Opel gibi orta seriler veya Tofaş Lada gibi alınabilecek en ucuz araba olan alt seriler olabilir.

Komple Araç Kaplama Fiyatları 2023 : Araba Kaplama Fiyatları | Oto Kaplama Mat Siyah Altın , Folyo Komple Giydirme Karbon Kamuflaj Ücretleri
Komple Araç Kaplama Fiyatları 2023 : Araba Kaplama Fiyatları | Oto Kaplama Mat Siyah Altın , Folyo Komple Giydirme Karbon Kamuflaj Ücretleri

Aracınızın markası veya modeli farketmeksizin araba giydirme kaplama firmaları aracınızı istediğiniz renk veya desenlerde kaplıyorlar artık.

Araç Kaplama İşlemi Nedir Nasıl Yapılır ?

Araç kaplama işlemi aracınızın rengi veya görüntüsünü değiştirmek istediğinizde başvuracağınız yöntemlerden biridir. İşçiliği çok hassas ve titizlikle profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Maliyetleri çok uygun olmasa da araç boyamaya göre avantajlıdır çünkü sıkıldığınızda veya daha iyi bir kaplama modeli beğendiğinizde aracınızın kaplamasını söktürerek değiştirebilirsiniz. Araç komple kaplama yapan firmalar mat kaplama, parlak ( opak ) kaplama, parlak metalik kaplama ve parlak simli kaplama gibi geniş seçenekler sunmaktadırlar.

Araç kaplama işlemini yaparken öncelikle araçtaki kaplanmayacak bölgeler yani farlar, stoplar, bakalitler, kapı kolları, ekstra plastik aksamlar vb sökülmektedir. Bu parçalar söküldükten sonra araca özel temizlik maddeleri ve solüsyonlarla folyo kaplamadan önce temizlik işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlem tamamlandığında ise aracınızın gövdesine birebir uygun olarak hazırlanan kaplama folyosu profesyonelce yerleştirilir. Son işlem olarak sökülen parçalar geri takılır ve aracınız hazır !

Aracınızı Kaplattıktan Sonra Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Aracınızı beğendiğiniz folyo ile kaplattınız, şıkır şıkır bir aracınız oldu ve her gören bir kez daha dönüp size bakıyor ! Tadından yenmez elbette ancak dikkat etmeniz gereken hususlar var. Bunlardan en önemlileri folyo yeni iken bazı önlemler alarak erken bozulmasını önlemek. Bu önlemler ise şunlar:

Aracınızı kaplattıktan sonraki ilk haftalarda, benzinlikteki tazyikli araç yıkama yerlerinde veya bıcı bıcı dediğimiz makinalarda yıkatmamalısınız, tazyiken kaçınmalısınız. Bunun yerine bir leğene su koyup uygun bir sünger veya temizlik bezi ile ellerinizle yıkamalısınız. Temizlik için kullandığınız temizlik maddelerine de dikkat etmelisiniz. Çok güçlü ve aşındırıcı özellikteki temizlik malzemelerinden kaçınmalı yumuşak sabunlar kullanmalısınız. Alkol seviyesi, asidik özelliği, solvent özelliği düşük olan temizlik maddelerine yönelmelisiniz.

Araç Kaplama Nerelerde Yapılıyor ?

Araç kaplama işlemleri daha çok yoğun ilginin olduğu, ankara istanbul bursa izmir konya mersin adana gibi büyükşehirlerde özel firmalar tarafından yapılıyor.

Araç Kaplama Fiyatları 2023

Araç kaplama fiyatları 2023 yılında da aracınızın markasına modeline büyüklüğüne, kaplama yaptıracağınız alana (Sadece kaput veya komple kaplama yaptırmak isteyebilirsiniz) , kaplama yapmak istediğiniz malzemeye, kaplama yaptırdığınız firmanın fiyat politikasına ve bulunduğunuz şehire göre değişiklik göstermektedir. Online olarak yaptığımız analizler ve araştırmalar sonucunda edindiğimiz fiyatlar doğrultusunda, en ucuz araç kaplama fiyatları 1000 TL den başlayarak 10.000 TL’leri bulmakta, ortalama olarak bir araç kaplama firmasının kaplama başına aldığı ücret ise 3000 TL civarlarındadır.

Mat Siyah Araç Kaplama

Mat Siyah araç kaplama araçlara en çok yakışan kaplama modellerindendir. Özellikle lüks araçlarda çok şık duran mat siyah araç kaplama aracınızı hem lüks hem şık hem elegant hem de gizemli bir havaya bürümektedir.

mat siyah arac kaplama
Kaynak Amerikan Film Merkezi

Araç Altın Rengi Kaplama

Eğer fok gibi param var ve hiç mütevazi olamayacağım bunu herkesin gözüne sokmaktan keyif alıyorum diyorsanız araç altın kaplama tam size göre 🙂 Altın rengi araç kaplama çok lüks görünmek ve aşırı ilgi çekmek isteyenlerin genelde yaptığı tercihlerden.

Araç Kamuflaj Kaplama

Araç kamuflaj kaplama son zamanlarda araçlarını kaplatanların favorilerinden. Lüks modellere ve özellikle arazi araçlarına çok şık duran kamuflaj kaplama bizim de favorilerimizden.

Araba Kaplama Fiyatları Video

Komple Araç kaplama fiyatları 2023 konulu yazımızın burada sonuna geldik. Araç kaplama firmanızın tanıtımı, kaplı aracınızın resimlerini paylaşmak veya bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Araç Kaplama Fiyatları 2023 Yılında Hangi Aralıklarda ?

En ucuz araç kaplama fiyatları 1000 TL den başlayarak 10.000 TL’leri bulmakta, ortalama olarak bir araç kaplama firmasının kaplama başına aldığı ücret ise 3000 TL civarlarındadır.

Araba kaplama fiyatları 2023 yılında şehirlere göre değişir mi?

Evet, araba kaplama fiyatları şehirlere ve kaplama yapan firmaya göre değişiklik gösterir.

4 Yorum

Bir Yorum Yap