Dekorasyon

Koridor Dekorasyonu

Koridor Dekorasyonu : Koridor Dekorasyon Fikirleri - Koridor dekorasyon aksesuarları - koridor duvar kağıdı uygulamaları - halı dekor örnekleri

Koridor Dekorasyonu : Koridor Dekorasyon Fikirleri – Koridor dekorasyon aksesuarları – koridor duvar kağıdı uygulamaları – halı dekor örnekleri. Evlerimizin kimi zaman önemsenmeyen, bazen de nasıl dekore edeceğimizi bilemediğimiz alanları, koridorları değerlendirmenin pek çok değişik yolu bulunuyor.Evimizin her bir köşesi keyiflidir. Her farklı köşe ayrı bir tat ve detay katar evlerimize.

Bazı köşeleri dekore etmek daha kolay iken, bazı alanlarda daha farklı çözümler yaratmak durumunda kalabiliriz, işte koridorlar evimizin çözüm yaratılmayı bekleyen en nazlı köşelerindendir. Koridor planlaması için kimi zaman oturma odası, yatak odası hatta mutfaktan bile daha fazla efor sarf etmek gerekebilir. Koridorlar işlevsel olmanın yanı sıra evin genel tarzına uyum sağlamalıdır,


Yaşam alanlarını birbirine bağlayan koridorlar; renk, malzeme ve hakim olan temayı işleyerek bunu yakalayabilirler, iyi bir aydınlatma, doğru mobilya seçimi ve aksesuar kullanımı ile koridorları evinizin harika bir parçası haline getirmek sizin elinizde. Koridor dekorasyonu yaparken birkaç noktaya dikkat ederek bu etkiyi yaratmanız kaçınılmaz.

Koridor Dekorasyonu Fikirleri

Koridor dekor önerilerimiz ile evinizin koridorunda harika tasarımlar yakalayabilirsiniz.

İhtiyaca uygun depolama alanı yaratmak


Misafirleri ilk karşılayan yer olması nedeniyle koridorlara daha fazla ilgi göstermeniz gerekiyor aslında. Evin ilk odak noktası olan koridorlar; davetkar bir etki yaratmak için daima tertipli ve düzenli tutulmalı. Bunun için de doğru planlanmış depolama alanları yaratmak gerekir. Ceketler, şemsiyeler, ayakkabılar…

Eşyaların düzenini sağlamak için uygun bir portmanto ya da dolap sistemi seçilmeli. Hatta bütçeniz el veriyorsa ihtiyaçlarınız doğrultusunda uygun bir dolap sistemi de yaptırabilirsiniz. Ayakkabılarınız için bol bölmeli raf sistemi, şemsiye standı, anahtar ve eldivenler için çekmeceler, ceket ve montlar İçin kapaklı dolap sistemlerini tercih etmenizi öneririm.

Aklınızda bulunsun, zeminden tavana yükselen dolaplar mevcut her alanı maksimize eder ve ekstra kazandırdığı alanlarla büyük bir zenginlik sağlar. Ayrıca evin girişinde sürgü kapaklı dolap sistemleri çok daha şık durur. Size özel tasarım yaptırırken bu detayları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.


Açık ve parlak renkler İle dekore etmek

Koridor Dekorasyonu : Koridor Dekorasyon Fikirleri - Koridor dekorasyon aksesuarları - koridor duvar kağıdı uygulamaları - halı dekor örnekleri
Koridor Dekorasyonu 3


Dar koridorların planlaması kolay olmamakla beraber yaratıcılık da gerektirir.


Dar ve küçük koridorlar için parlak ve açık renkli mobilyalar tercih edilmesinde fayda var. Ayrıca ideal olan, koridor için seçilen mobilyalar ile diğer odaların mobilyalarının uyum içinde olmasıdır. Dar bir koridorunuz varsa; koridora açılan odaların kapılarını beyaza boyayarak daha ferah bir alan yaratabilirsiniz.

Zarif bir ayna seçimi ile mekanı olduğundan daha geniş göstermeniz mümkün. Size tavsiyem, şayet dar ve uzun bir koridorunuz varsa, 4-5 adet yuvarlak formda ayna satın alın ve asimetrik şekilde duvar boyunca asın, Bu sayede hem dekoratif bir etki yaratmış olursunuz, hem de işlevsellik sağlayabilirsiniz.

Koridor Dekorasyonu Yaparken Güçlü bir “Hoşgeldin” Etkisi

Koridor Dekorasyonu Yaparken Güçlü bir “hoşgeldin” Etkisi yaratmak için bunları deneyebilirsiniz:


• Koridorunuzun bir parçasını desenli duvar kağıdı ile hareketlendirebilir, şık bir dresuar ile bu hareketliliği sürdürebilirsiniz. Aksesuarın üzerine abajur, yapma çiçek, notluk gibi dekoratif objeler eklemeniz daha etkileyici olur.
• Koridorunuza mimari detay ekleyin. Geniş ve ferah koridorlar, alçıpan raf sistemleri yaptırılarak daha işlevsel hale getirilebilir. Bu raflar spotlarla desteklenerek koridorda adeta bir vitrin havası yaratabilir. Eski kitap koleksiyonları, renkli sepetler raflarınıza çok yakışacak.
• Çarpıcı bir tablo koridordaki görsel ilgiyi artırır. Tablo seçimi yaparken evin genel stil ve rengiyle eşleşmesine dikkat edin.
• Eve daha sıcak bir hava eklemek isterseniz aile fotoğraflarıyla kendinize ait bir köşe oluşturabilirsiniz. Farklı renk ve tasarım çerçeveler duvarda harika bir dekorasyon düzeni yaratacaktır,
• Tavana asılı, gösterişli ve ilgi çekici bir aydınlatma koridorda adeta parlayan bir çelenk oluşturarak sofistike bir ortam yaratabilir.
• Duvar kağıtları belki de en uygun fiyatlı ve kolay dekorasyon öğesi. Klasik tarzdan, modern, dokulu, 3 boyut efektli duvar kağıtlarından evinizin genel havasına en uygun olanı seçmeyi deneyin.
• Gümüş tonlarının her daim elegant bir etkisi vardır. Bu tonlarda seçilmiş davetkar bir halı girişinize etkileyici bir atmosfer katacaktır,
• Koridorunuz yüksek tavanlı ise tavandan asılabilen bitkiler ve ekleyeceğiniz birkaç raf ile tazelik hissini artırmak sizin elinizde.
Koridorların, evinizin ihmal edilen kısımları olmasına izin vermeyin. Koridorlar küçük bir alanı kaplasa da, basit dokunuşlarla ve biraz çabayla etkisi büyük bir mekana dönüşebilir. Bu etkiyi yaratmaktan ve evinizin her köşesini sevmekten vazgeçmeyin.

Koridor Dekorasyonu : Koridor Dekorasyon Fikirleri – Koridor dekorasyon aksesuarları – koridor duvar kağıdı uygulamaları – halı dekor örnekleri yazımızın sonuna geldiniz. Diğer öneriler için dekorasyon fikirleri kategorimizi ziyaret ediniz.

Bir Yorum Yap