Hangi Burç

Kova Burcunun En İyi Anlaştığı Burç

Kova Burcunun En İyi Anlaştığı Burç

Kova burcu insanı sosyal gelişmelere açık, arkadaşlık konusunda hassas bir burçtur. Yenilikler onunla hayat bulur. Dostluklara verdiği değer yaşamının merkezinde yer alır. Sıra dışı bakışı hayattaki rotasının da belirleyicisidir. Kova burcunun en iyi anlaştığı burç içinse söylenebilecek üç örnek öne çıkar. Aslan burcu, Terazi burcu ve İkizler burcu. Aşk hayatlarında, eş seçimi konusunda kova burcu kadını zorlanır. Kova burcu erkeği ise aile yaşamından ziyade arkadaşlarına olan düşkünlükleriyle dikkat çekerler. Evlilik onlar için öncelikli bir yaklaşım değildir. Zekâları ve yaşadıkları ortama uyumları hayatlarını kolaylaştırıcı bir özellik olarak öne çıkar. Hayata karşı sevgi dolu bir yaklaşım içindedirler. Tarih olarak 21 Ocak-19 Şubat aralığındaki dönemde doğan insanlar kova burcunun genel özelliklerini taşırlar. Bu burca sahip olan insanlar teknolojiye karşı da oldukça ilgilidirler. Gelişmeleri yakından takip etmeleri onların bir diğer özelliğidir.

İlginizi çekebilir: En iyi gözlük camı hangisi?

Kova Burcunun En İyi Anlaştığı Burç

Kova burcu kadını ya da erkeği için geçerli olan bazı özellikler vardır. Bu özellikler hangi elemente sahip olduklarından onlara has taş türlerine kadar geniş bir yelpazede yer alır. Elementi hava olan bu burç insanının gezegeni Satürn olarak belirlenmiştir.

  • Akuamarin taşı kendisini temsil eder, mavi yeşil renk ise onu tanımlayan renklerden biridir.
  • Fiziki olarak ise ayak bileği ve kan dolaşımı bedende temsil ettiği bölümlerdir.
  • Anlaşamadığı burçlar arasında yengeç, koç ve boğa yer alır.
  • Satürn gezegeni bu burcun yönetici gezegenidir.
  • Alüminyum metali onu temsil eder.

İnatçı bir yapıya sahip olan kova burcu insanı bazen takıntılarıyla ilgili sıkıntılar yaşasa da zekâsı yardımıyla her sorunun üstesinden gelme konusunda son derece başarılıdır. Kova burcunun en iyi anlaştığı burç olan ikizler burcunun da takıntı konusunda benzer özellikler göstermesi iki burcun ortak noktalarından biridir. Değişikliklere açık yapısı bu burç insanını cazip kılan noktalardan biridir. Akılcı ve arkadaş canlısı özellikleriyle güven duyulabilecek bir insan profili oluştururlar. Fikirlerine saygı duyulması konusunda hassas bir yapıya sahip olmaları belirleyici yanlarından biridir. Eşitlikçi bir dünya görüşü ve özgürlüğe olan tutkularıyla bu burç insanları kendisini sürekli gelişime açık tutar.

Duygularını yansıtma konusunda çok da cömert olmayan kova insanı olaylara karşı kayıtsızmış hissi yaratır. Bu durum çoğu zaman ilişkilerinde yanlış anlaşılmalara sebebiyet verir. Bunun yanı sıra duygusal bir yönü de bulunan kova burcu insanlarının etrafında daima birilerini bulmak mümkündür. İdealist bir yapıda olması, hayata dair kendine has görüşlerinin olması bu burcun özelliklerindendir. Bazı özellikleri ikili ilişkiler konusunda kuralcı ve soğuk biriymiş gibi algılanmasına yol açar. Özgürlüğüne dokunmadığınız sürece kendisini geri çekmeyecektirKova burcunun en iyi anlaştığı burç olan terazi burcu da kendisi gibi özgürlüğüne düşkün yapısıyla dikkat çektiğinden iki burç insanı kolay iletişim kurar. Kova burcu insanının hayalperest yapısı, dediğim dedik yaklaşımları olumsuz yanlarından bazılarıdır. Kendi fikirlerini her zaman uygulamak istemesi zaman zaman olumsuz tepkilerle karşılaşmasına yol açabilir. Kurallardan pek hoşlanmamaları ve isyankâr yapıları bir diğer olumsuz yanlarıdır. Mantık çerçevesinde olaylara yaklaştıkları için her zaman açık ve net konuşmaları bazen kırıcı olmalarına yol açar.

Kova Burcunun En İyi Anlaştığı Burç Hangisidir ?

Kova burcunun en iyi anlaştığı burç için söylenebilecek üç burç öne çıkar. Aslan burcu, Terazi burcu ve İkizler burcu.

Kova Burcu Element ve Gezegeni Hangisidir ?

Elementi hava olan bu burç insanının gezegeni Satürn olarak belirlenmiştir.

Bir Yorum Yap