Güncel Haberler Eğitim Haberleri

Kpss Lisans Başvuru Ücreti

kpss lisans basvuru ucreti 9206

Kpss 2023 başvuruları başlıyor. Binlerce devlet memuru olmak isteyen kişi için heyecanlı maratonun bugün ilk günü ancak her yıl olduğu gibi bugün de herkesin aklında aynı sorular var Kpss Lisans Başvuru Ücreti 2023 Kpss Lisans Ücreti 2023 ne kadar ?

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı Nedir ?

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir. 

Kpss Lisans Başvuru Ücreti 2023 Kpss Lisans Ücreti 2023

  • Kpss Lisans Başvuru Ücreti 2023 yılında 300 TL’dir.

Bu durumun sosyal medyada olsun haberlerde olsun birçok kişi tarafından olumsuz karşılandığını görmekteyiz. İşte kpss lisans ücreti ile ilgili tweetler:

https://twitter.com/droguzdemir/status/1398154668262502403
https://twitter.com/UmmugulsumDilek/status/1398141018382479360

Bir Yorum Yap