Kredi borcu olanlara devlet yardımı

Kredi borcu olanlara devlet yardımı 2023 yılının en çok merak edilen konularından. Corona virüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayat durma noktasına geldi. İşverenler işyerleri kapandığı için para kazanamıyor ve çalışanlarına ödemelerini yapamıyorlar. Çalışanlar ödemelerini alamayınca bu bir kısır döngüye giriyor. Kredi borcu olanlar da haliyle Kredi borcu olanlara devlet yardımı 2023 yılında gündemde.

Kredi borcu olanlara devlet yardımı 2021

Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan’ın virüs destek paketi konuşması ile Kredi ve kredi kartı borcu için yardım yolu açılmıştı.

2022 yılı tarihinden itibaren Borcu olanlara büyük müjdeler geliyor. Özellikle yeni ekonomi paketi gelmesiyle birlikte borçlular çok rahatlayacak. İlk etapta KYK Borçluları, kredi kartı borçluları rahatlayacak. BDDK tarafından bankalara yapılan bilançolarını temizleyin uyarısı sonrası pek çok banka alacaklarını satmaya başladı. Bankaların başlattığı batık kredi satışı miktarı rekor seviyelere ulaşırken alacakları satın alan varlık şirketleri ise vatandaşa cazip ödeme seçenekleri ile ödemeyi kolaylaştırıyor.

0x0 bankalara borcu olanlara mujde kredi ve kredi karti borcu icin indirim yolu acildi 1584373646442
Kredi borcu olanlara devlet yardımı 2

Borç İndirimi ve Vade Uzatımı Yapılıyor!

Varlık şirketleri bankalardan alacakları büyük oranda indirim ile satın aldıkları için vatandaşa da borç ödeme konusunda kolaylık sağlıyor.

Borcun faizi konusunda büyük indirimler yapılırken yine borç vadesi uzatılarak aylık taksit ödeme kolaylığı sunuluyor. Bu da vatandaşın borç yükünün üzerinden kalkmasını sağlıyor.

Borcunu Ödeyenler Kara Listeden Çıkmak İçin Hak Kazanacak

Bankalar tarafından yasal takip altına girenler kara liste adı verilen listede kayıt altına alındıkları için bir daha bankalardan kredi çekmelerine, kredi kartı almalarına ya da kredili mevduat hesabı açmalarına izin verilmiyor.

Yani bankanın kredili hiçbir ürününü kullanamıyor. Bu nedenle vatandaşın mutlaka borcunu ödemesi ve bir şekilde kara liste affı için hak kazanması gerekiyor.

ÖĞRENCİLERİN BORÇLARI DA DÜZENLENECEK

Vergi ve prim borçlarını yapılandıran ancak ödemelerini düzenli yapmadığı için yapılandırmadan çıkanlarla ilgili yeni bir çalışma üzerinde duruluyor. Piyasalarda bu yönde bir süredir beklenti bulunduğu, bu yönde yeni bir şans tanınmasına ihtiyaç olduğu dile getiriliyor.

Yasal düzenleme ile oluşturulacak ahilik fonuna sigortalıların her ay prime esas günlük kazançlarından, yüzde 2, devletin ise yüzde 1 oranında pay aktarması öngörülüyor.

Ahilik Fonu, İşsizlik Sigorta Fonu gibi çalışacak. Getireceği yük nedeniyle esnaflar bir yıl daha ertelenmesini istiyorlar. Pakette öğrencilerin borçlarına yönelik düzenlemenin de gireceği belirtiliyor.

3 Yorum

  • Borcu kapatmak için faizle tekrar borca gir. Zaten insanlar ödemekte zorluk çekince kredi puanı da bozuluyor, ne yapilandirabiliyorsun, ne uzun vade yapabiliyorsun çünkü 36 ay vadeler, nede asgari ücretli biriysen yandın ki vay haline.

  • Vatandaşını ezen başka hiçbir hükümet bunlar kadar zalim olmamıştır . Mütahitlerin borcu silinsin vatandaşa gelince faiz Merkez bankasından çıkan paralar ile adliyelerde nekadar hacizliklik vatandaş varsa 4 sefer borcu kapanır VATANDAŞ nefes alır umudu yeniden doğar ülkeye huzur gelirdi Siz suriyeli ve mütahitlere dolarları vermeye devam Yazık bu millete yazık sizlere

  • SIRF EKONOMİ CANLANSIN DİYE DAĞITTILAR KREDİLERİ ŞİMDİ İNSANLAR ÖDEYEMİYOR. YAPILANDIRMANA DA FIRSAT VERMİYORLAR ÜSTÜNE ÜSTÜK 24 AYA ÇEKTİLER KREDİLERİ. ZENGİNİN VERGİSİNİ SİL FAKİRE BORCUNU ÖDEMESİ İÇİN KOLAYLIK BİLE TANIMA. YAZIK ÇOK YAZIK.

Bir Yorum Yap