Finans

Kredi Kartı Harcama Sözü Nedir ?

Birçok banka müşterilerine sunmuş oldukları kredi kartlarıyla, kredi kartı harcama sözü kampanyaları sunmaktadır. Müşterilere sunulan kredi kartınıza harcama sözü adından da anlaşılacağı gibi müşterilerin her ay veya belli dönemlerde harcama yapacaklarını taahhüt etmeleri ile gerçekleşmektedir. Yani bu söz karşılığında bankalar çeşitli bonus veya indirim kampanyalarından faydalanılmasına izin vermektedir.

Kredi Kartı Harcama Sözü

Kredi kartına harcama sözü için bankanız sizinle mobil bankacılık, internet şubesi veya telefon bankacılığı kanallarından birisi ile iletişime geçebilir. Genel olarak sizden belli bir miktarın üzerinde harcama yapmanız istenilmektedir. Normalde bankalar kredi kartı harcamalarınız karşılığında sizlere bonus vermektedir. Bonus dışında mil puanı veya diğer kampanyalar da harcama karşılığında sunulabilmektedir.

Kredi kartına harcama sözü ise bunlardan biraz daha farklıdır. Normalde harcama yaparken kazandığınız puanlar sizi daha fazla harcamaya teşvik etmektedir. Yani puan kazanmak ve diğer kampanyalardan faydalanmak için çok fazla harcama yaparsanız ödemede güçlük çekmeniz muhtemeldir. Genel olarak bu tip sistemlerde aylık minimum 500 TL veya 1000 TL gibi harcama sözü vermeniz istenilmektedir. Bunun karşılığında ise her ay size belli miktarda bonus veya hediyeler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Kredi Kartı Borcumu Ödemezsem Ne Olur

Kredi kartı harcama sözünde en fazla dikkat etmeniz gereken durum her ay kredi kartı ile ne kadar harcama yapacağınızı iyi analiz etmenizdir. Her ay 1000 TL harcama sözü verip çeşitli hediye ve bonuslardan faydalanabilirsiniz ancak bu bonuslar için ne kadar harcama yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Aylık net gelirinizi ve harcama tutarınızı dengede tutamazsanız borcunuzu ödemekte zorlanabilir ve kredi kartı harcama sözünüzü yerine getiremeyebilirsiniz.

Kredi Kartı Harcama Sözü Nasıl Verilir?

Bunun için bankanız ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz yada bankanızın müşteri hizmetleri aracılığı ile sizinle iletişime geçmesini bekleyebilirsiniz. Aylık belli bir alışveriş yapmanız karşılığında müşterisi olduğunuz bankadan çeşitli bonus, hediye mil veya indirim kazanabilirsiniz.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Kredi Notunu Hızlı Yükseltme

Bazı bankalar sizin kendi limitinizi belirlemenize de fırsat vermektedir. Yani ben aylık 500 lira harcayacağım bu şekilde kredi kartınıza harcama sözü vereceğim diyorsanız yine çeşitli fırsatlardan yararlanabiliyorsunuz. Bazı bankalar ise kendi belirledikleri limit kadar alışveriş yapmanızı istiyorlar. Bunun için bankanızla iletişime geçerek kredi kartı harcama sözü kampanyasında limitin nasıl belirlendiğini öğrenebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı