Finans

Kredi notu yüksek olanlar maksimum ne kadar kredi alabilir

, Kredi notu yüksek olanlar maksimum ne kadar kredi alabilir

Kredi notu; bankaların kredili ürünlerinden faydalanmak isteyen şahıs ve kurumlar için büyük bir önem arz etmektedir. Kredi notu düşük olanlar bankaların bu hizmetlerinden faydalanamazlarken, yüksek olan kişiler ise bankalar tarafından itibarlı olarak nitelendirilirler. Bu kişilere kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı kullanım fırsatı tanınır. Kredi notu ne kadar yüksek olur ise; o kadar yüksek miktarda kredili ürün hizmetinden faydalanma imkanı yer almaktadır. Kredi notu yüksek olanlar maksimum ne kadar kredili alabilir şeklinde sorular çıkıyor. Bu biraz da notun ne kadar yüksek olduğu ile alakalı ve bankaların bu konuda izledikleri tutum ile ilişkili bir durumdur.

İlginizi çekebilir : Borç Kapatma Kredisi

Ancak şunu belirtmek isteriz ki; kredi notunuz ne kadar yüksek olur ise, bankaların size bu konuda tanıyacakları imtiyaz da o denli yüksek olacaktır. Şahısların ve kurumların ekonomik durumlarını ve finansal performanslarını inceleyen kredi notu; bankaların kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı v.b. hizmetlerinden faydalanma konusunda insanlara olanak tanımaktadır. Bu notun yüksek olması demek, insanların rahatlıkla bu tür hizmetlerden faydalanmaları ve kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı kullanımına uygun olmaları anlamına gelecektir.

Kredi notu yüksek olanlar maksimum ne kadar kredi alabilir

Kredi notu yüksek olan kişiler bankaya gittikleri zaman, bankalar tarafından her zaman için olumlu bir biçimde karşılanırlar. Bunun nedeni ise; bankalar ile daha önce iyi ilişkiler kurmuş olmaları ve finansal performanslarının yüksek olmasıdır. 1000 puan ve üzerinde olan kişiler; bankaların kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı gibi hizmetleri vermeye sıcak baktığı kişilerdir. Bu not eğer 1500 ve yukarısında olur ise; kişilere maaşlarının 20 katına kadar kefilsiz kredi fırsatı tanınmaktadır. Hatta devlete bağlı bir kurumda çalışıyorsanız; bu rakam 30 katına kadar çıkabilmektedir. Yani eğer aylık geliriniz 5000 TL ise; 100.000 TL’ye kadar kredi alabilir, devlete bağlı bir kurumda çalışıyorsanız; 150.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.

Kredi notu yüksek olanlar maksimum ne kadar kredi alabilir sorusuna, maaşa göre 20 veya 30 katına kadar kredi alabilir şeklinde cevap verebiliriz.

Bir Yorum Yap