Kredi Onay Mesajı Ne Zaman Gelir ?

Günümüzde pek çok birey farklı alanlardaki ihtiyaçları için kredi kullanmaktadır. Konut, ihtiyaç ve taşıt kredi bunlar arasında en çok kullanılanlar arasında yer alır. Maaş aldığınız banka üzerinden aktif çalışma içerisinde iseniz sunulan kredi avantajları da farklı olacaktır. Bireyler kredi alırken kredi ihtiyaçlarına göre kararlar verir. En uygun olana başvurular yapar. Başvurular online olarak yapıldığında banka sistemi KKB notunuza ulaşır. Puanınızın uygun olması durumunda talep edilen kredi miktarı ile gelir düzeyinin arasında değerlendirme yapılır.  Uygun olanlar için kredi onay mesajı ne zaman gelir araştırmaları bu süreç sonrasında banka tarafından yapılır. Şube üzerinden başvuru yapıldığında ise bilgilerinizi giren görevli kredi çıkıp çıkmayacağını anında söyleyebiliyor.

Halkbank Kredi Onay Süresi

Kredi onay süreci başvuru yapılan banka ürününe göre değişebiliyor. Online olarak yapılan başvurularda inceleme süreci olabilirken şubeden şahsen yapılan başvurularda kredi onay mesajı ne zaman gelir araştırmalarına gerek kalmıyor. Konut, ihtiyaç ve taşıt kredileri başvurularında en hızlı sonuçlanan kredi ihtiyaç kredisi olabiliyor. Dakikalar içerisinde işleminiz tamamlanabileceği gibi en fazla 2 iş günü içerisinde de tamamlanabilir. Taşıt kredi 1 saat ile 3 iş günü içerisinde sonuçlanırken konut kredileri ise 3 ile 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Halk bankası kamu bankası olması itibari ile zaman zaman devlet tarafından verilen avantajlı ödeme koşullarında kredi başvurularına da ev sahipliği yapıyor. Bunlarda belirli prosedürler bulunduğu için yapılan başvurular sonrasında kredi onay mesajı ne zaman gelir araştırmaları çok sık yapılabiliyor. Bireylerin cep telefonlarına gelmesi gereken onay mesajını beklemesi önemlidir. Bu mesajın gelmesinde herhangi bir sıra gözetilmez. Sadece devlet kurumun belirlediği şartlara uygunluk aranmaktadır. Cep telefonlarına mesaj geldikten sonra bireyler ATM’ler üzerinden paralarını çekebilme imkanı elde edebilir. Zaman zaman sunulan bu imkanlar üzerinden avantajlı kredi çekmek isteyen vatandaşlar sunulan kriterlere uygun olduğunda anında başvurular yapabilir.

Ziraat Dijital Kredi Onay Süreci

Bankalar online şubeleri ile banka şubeleri üzerinden yaptıkları tüm işlemleri gerçekleştirebiliyor. Dijital alanda yapılan işlemlerde şubelerde şahsen yapılan işlemlerde çok daha hızlı bir şekilde sağlanabiliyor. Bu alanda kredi onay mesajı ne zaman gelir sorusuna sadece birkaç dakika içerisinde yanıt bulabilmek mümkündür. Ziraat bankası üzerinden sunulan dijital kredinin özellikleri şu şekilde olmaktadır. Ziraat Mobilden ve internet şubelerinden başvurular yapılabilen dijital kredilerde 36 aya varan vade imkanı bulunuyor. Değerlendirmeler olumlu olduğunda Ziraat mobilden ya da internet şubesi üzerinden anında kredi miktarı hesabınıza aktarılabiliyor. Ayrıca bu kredi özellikleri arasında bireysel kredi kullanan tüm müşterilerde olduğu gibi hayat sigortası ürünü kullanmakta söz konusudur.

Dijital kredi başvurularında başvurunuz saniyeler içerisinde değerlendirmeye alınır. Onay alınması durumunda ise birkaç dakika içerisinde kredi miktarı hesabınıza geçer. Maşa müşteri olmadan diğer bankalardan başvuru yapacaklar ise 11 haneli kimlik numarası ile kredi başvurusunda bulunabilir. Dijital kredide 50 000 TL’ye kadar kredi çekme imkanı bulunuyor. Özellikle banka maaş müşterisi olanlar, olumlu kredi notuna sahip olanlar, kredi kullanımlarında üst limite takılmayanlar bu krediden yararlanabilir. Onay süreci çok kısa olmakta ve gerekli kriterlere uygunluk taşıyan bireyler kredi onay mesajı ne zaman gelir araştırmalarında birkaç saniye içerisinde onay mesajını almaktadır. Dijital kredi faiz oranları ise aylık 1,79 olmaktadır. Çekilecek krediye göre ve bade taksit ödeme seçeneklerine göre geri ödeme takvimi değişebilir. Aylık ödemelerinizin maaşınızdan az olması bu kredinin onay sürecini pozitif olarak etkileyecek bir detay olacaktır. Dijital kredi kullanımları maaşınız baz alınarak değerlendirmeye alınacaktır.

İlginizi çekebilir: 2 Yıllık Yerel Yönetimler Taban Puanları ve Başarı Sıralaması 2023

Bir Yorum Yap