Ethereum Fiyatı ₺42,986.86 , Ethereum Yorumlar , Grafik , Geleceği

ethereum Ethereum (ETH)

₺42,986.86
-0.06% ( (24s))
İzle
Piyasa DeğeriHacimMevcut Tedarik
₺5,179.12 B ₺185.12 B120.05 M ETH

Ethereum Güncel Fiyatı ₺42,986.86 , Ethereum Nedir, Yorum, Grafik , Geleceği sayfamızdasınız. Sayfamızın alt kısımlarında coine dair tüm bilgilendirmeler detaylı olarak yer almaktadır. Ethereum - ETH güncel fiyatı şuan ₺42,986.86 olarak, güncel market hacmi şuan ₺5,179.12 B olarak seyretmektedir.. Ethereum son zamanlarda yakaladığı yükseliş ile yatırımcıların ve ilgili potansiyel müşterilerin dikkatini çekmeye başaran bir coindir. Bu nedenle de Ethereum nedir? Sorusu yatırımcılar tarafından sıkça sorulan sorulardan biri haline gelmiştir. Bu yazımızda, Ethereum nedir ? Ethereum geleceği ve Ethereum yorum başlıklarına cevap bularak sizlere bilgilendirmelerde bulunacağız. Kar elde etmeye başlayan ETH yatırımcıları oldukça ciddi kar elde etti. Kripto paranın üst sıralarda yer alması ve para ile ilgili oldukça önemli gelişmelerin meydana gelmesiyle birlikte yatırımcılar anlık olarak bu paranın gelişimini ve bilgilerini kontrol etmeye başladılar.

Ethereum - ETH Nedir?

Ethereum nedir ? Kripto para ile ilgilenen kişiler yakın zamanda Ethereum de yatırım yaparak kar elde etmeye başladı. Hızlı bir yükselişin ardından, Ethereum yatırımcılarının ve ilgililerin yüzünü güldürmeyi başardı. Kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler ve artan yükselişle beraber Ethereum meraklıları da arttı Zamanla Ethereum sanal para yatıra piyasasında oldukça popüler hale geldi. Bu durumla birlikte yatırımda bulunan ve kazanç elde elde etmiş birçok müşteri, sosyal medya aracılığıyla bu kazançları konuşmaya başlayarak Ethereum viral bir etki yaratmış oldu. Yaşanan gelişmelerle birlikte kripto para dünyasında, Ethereum adını duyurmayı başarıp pazar alanında yer edinebilmiş bir coin halini almıştır.

Ethereum Geleceği

Ethereum coin geleceği bakıldığında Son 24 saatte Ethereum fiyatları -0.06% aşağı değişti. Elbette yaşanan gelişmelerin ardında artış ya da azalma yaşayabilmektedir. Bu nedenle sıkı bir takip gerektirmektedir. Bunun için, https://teknobilgi.net/kripto-para/ sitemizden yaşanan gelişimleri an ve an izleyebilir bilgilendirmelerden faydalanabilirsiniz. Bu sayede Ethereum hakkında güncel verilere ulaşmanız mümkün olur.

Ethereum Yorum

Ethereum yorum hakkında ilerleyen zamanda birçok yorum yapılabilir. Kripto para dünyasında yaşanan gelişmeler, ülkemizde ve kripto camiasında her an farklı yorumlara sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle anlık gelişmelerin takibi ve yorumu için Ethereum sosyal medya hesaplarını takip edebilir ek olarak sitemizden gerekli verilere ulaşabilirsiniz. Zamanla Ethereum - ETH artış ve düşüş yaşayabilir bu nedenle uzman yatırımcılardan destek alabilirsiniz. Ayrıca Ethereum güncel market hacmi şuan tam olarak ₺5,179.12 B kadardır.

Ethereum açık kaynaklı, halka açık, zincirleme modeli merkezli hesaplama platformu ve smart contract protokolü özelliğini sağlayan işletim sistemidir. İşlem bazlı durum geçişleri ile Nakamoto consensus protokolünün güncellenmiş bir versiyonunu destekler.

Ether, Ethereum platformu tarafından üretilen kripto para birimidir. Ether, banka hesapları arası transfer edilebilir ve madencilik hesaplamalarını karşılamak için kullanılabilir. Ethereum, merkezi olmayan Turing sanal makinesinin (Ethereum Virtual Machine (EVM)) kullanımına olanak verir. Bu sanal makine komutları uluslararası İnternet ağını kullanarak çalıştırabilir. “Gas”, kendi içinde fiyat hesaplama mekanizmasıdır, spam riskini azaltmak ve kaynakları İnternete yüklemek için kullanılır.

Ethereum, 2013 yılının sonlarında kripto para araştırmacısı ve programcısı Vitalik Buterin tarafından kullanıma sunulmuştur. Ethereum, para kaynağını 2014 temmuz ve ağustos aylarında online bir fon bulma sitesinden almıştır. Sistem, 30 Temmuz 2015’te, 11.9 milyon coin değerindeki “ön madencilik” ile çalışma başlamıştır. Bu, toplam dolaşım kaynağının yaklaşık %13’ünü oluşturur.

2016 yılında, DAO projesinin çöküşünün sonucu olarak, Ethereum 2 farklı blok zincire ayrıldı, yeni oluşan versiyon Ethereum (ETH) haline geldi, orijinal olan ise Ethereum Classic (ETC) olarak devam eti. Ethereum’un değeri 2017 yılında %13,000 büyüdü.

Ocak 2016 itibarıyla, Ethereum protokolü saniyede 25 işlem yapabilir hale geldi[3]. 19 Aralık 2016'da, Ethereum ilk defa bir gün içinde bir milyon işlemi aştı.

Etimoloji

Vitalik Buterin, Ethereum adını vikipedide elementler ve bilim kurgu makalelerini okuyarak seçti. İsmi bulduğunda, “Bir anda fark ettim ki bu ismi gördüğümde diğer alternatif isimlerden daha çok sevdim; kulağa güzel gelmesi ve ‘ether’ kelimesini içermesinden dolayı olduğunu düşünüyorum. Ether, evrene nüfuz eden ve ışığın hareket etmesini sağlayan varsayım olan görünmez araçtır.” şeklinde açıklama yaptı.[5]

Tarih

Buterin, Bitcoin'in uygulama geliştirmek için komut dillerine ihtiyacı olduğunu savundu.[6]

Ethereum takımı Vitalik Buterin, Mihai Alisie, Anthony Di Iorio ve Charles Hoskinson’dan oluşuyor. Ethereum projesinin resmi geliştirilmesi 2014 yılının başlarında Swiss şirketlerinde (Ethereum Switzerland GmbH) başladı. Daha sonra, kâr amacı gütmeyen, Ethereum Kurumu yaratıldı. Ethereum para kaynağını 2014'ün temmuz ve ağustos aylarında online fon elde etme sitesinden ve başka bir dijital para olan Bitcoin ile ether alan kullanıcılar tarafından sağlanmıştır.

(AET) Kurumsal ethereum ittifakı

Mart 2017’de, çeşitli blok zincir kuruluşları, araştırma grupları ve zengin 500 firma Enterprise Ethereum Alliance (EEA)’ı desteklediğini açıkladı. Mayıs ayında kâr amacı gütmeyen bu kuruluş; ConsenSys, CME Group, Cornell Üniversitesi'nin araştırma grubu, Toyota Araştırma Enstitüsü, Samsung SDS, Microsoft, Intel, J.P. Morgan, Cooley LLP, Merck KGaA, DTCC, Deloitte, Accenture, Banco Santander, BNY Mellon, ING ve Kanada Ulusal Bankasını da içeren 116 üyeye ulaştı. Temmuz 2017’ye gelindiğinde eski şirketlere ek olarak MasterCard, Cisco Systems, ve Scotiabank’ı da içeren 150’nin üzerinde üye sayısına ulaştı.[7]

blank
Loading Data
Please wait, we are loading chart data
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

A Custom Twitter Feed plugin is required to make this section working!