Kripto Para Haberleri

Kucoin Bitcoin Borsası Hangi Özellikleri Sunuyor?

kucoin bitcoin borsasi hangi ozellikleri sunuyor 15528

Bitcoin ve altcoin yatırımında birçok borsa alternatifi yer alıyor. Yatırımcılar için hızlı, güvenli ve kârlı bir kripto yatırımı içinse borsanın doğru seçimi çok önemli. Bitcoin borsası Kucoin, yatırımcıların en çok tercih ettiği kripto para borsası platformlarından. Yüksek sayıda coin’i listelemesi, uygun komisyon oranları ve daha birçok olumlu yönü ile öne çıkan borsa hangi fırsatları barındırıyor?

En güvenilir borsa

Kucoin borsasının birçok artısı olsa da, güvenli bir şirket profiline sahip olması söz edilecek ilk konu. 2013 yılında kurulmuş olması ile en eski borsalardan biri olan Kucoin, yatırımcılara uzun yıllardır hizmet ediyor. 200’den fazla ülkede kullanılan borsa, 20’den fazla dilde hizmet vermesi ile dikkat çekiyor. Bununla birlikte Kucoin, Türkiye’de de artık lisanslı bir şirket olarak hizmet vermeye başladı. Bu yönüyle borsa, Türk yatırımcılar için artık çok daha güvenli bir borsa ortamı sunuyor. 300’den fazla çalışanı ile kurumsal kimliği en güçlü firmalardan biri olan Kucoin’in sloganı ise People’s Exchange, yani ‘Halkın borsası’. Borsanın sunduğu komisyon oranı ve diğer özellikler, bu sloganı haklı çıkarır derecede yatırımcının yanında.

En düşük işlem komisyonu

Bitcoin borsasında bir yatırımcı için en önemli konu komisyonların düşük olması. Alım satım işlemlerinde, yüzde 0,1’lik bir komisyon farkı bile ciddi bir tutar anlamına gelebiliyor. Kucoin borsasının komisyonu yüzde 0,1 ve bu piyasanın en düşük komisyonu. Hesaplamak gerekirse, 10.000 TL’lik bir işlemde, komisyon yalnızca 10 TL oluyor. Bu da özellikle yüksek işlem hacmine sahip yatırımcılar için çok ciddi bir fırsat demek.

600’den fazla coin

Kripto para borsalarında, Bitcoin, Ethereum ya da Solana gibi kendini kanıtlamış projelere yatırım yapmak, birçok yatırımcının tercihi. Bununla birlikte bazı yatırımcılar için önemli olan konu, henüz ciddi bir yükseliş yaşamamış ancak yükseliş potansiyeli barındıran GEM coin’ler. Cevher olarak adlandırılan bu kripto paralar, yatırımcılar için ciddi kâr fırsatları sunuyor. 50X, 100X yükseliş şansı içerebiliyor. Bu noktada Kucoin, 600’den fazla coin’i listelemesi ile GEM coin’ler için en önemli alternatifler arasında. Borsada listelenen coin’ler, 1000’in üzerinde işlem çifti ile yatırımcı ile buluşuyor.

Tüm yatırımlar güvence altında

Kucoin borsasının en iyi yanlarından biri de, borsadaki tüm finansal yatırımları güvence altına almış olması. Sigorta güvence fonu, kripto para borsasında olası bir hack saldırısı ya da güvenlik açığında, fonların çalınması durumunda yatırımcının varlığını koruma altına alıyor. Kucoin’de şu anda güvence fonu yaklaşık olarak 150-200 milyon dolar aralığında. Borsa kâr elde ettikçe, bu fon da büyümeyi sürdürüyor. Yatırımların güvence fonu ile koruma altına alınması, Kucoin’i en güvenilir kripto para borsaları arasında sokuyor. Bu nedenle borsayı, kurumsal Bitcoin yatırımcısı da tercih ediyor.

Her yeni üye için, 500 USDT’ye kadar bonus sunan Kucoin, kripto para alımı konusunda düşük işlem komisyonu, iPhone ve Android uygulaması gibi fırsatları ile birçok yatırımcı için dikkat çekici bir adres.

Bir Yorum Yap