Dekorasyon

Küçük Ev Nasıl Büyük Gösterilir?

kucuk ev nasil buyuk gosterilir 19082

Küçük bir eviniz ve dar bir yaşam alanınız varsa, bazı akllı dekorasyon seçimleri ile alanı olduğundan daha büyük gösterebilir ve bazı dekorasyon hileleri ile küçük ev nasıl büyük gösterilir konusunda uzmanlaşabilirsiniz.

Küçük Ev Nasıl Büyük Gösterilir?

Eğer küçük bir ev satın aldıysanız ve evin yapısı tadilat yapmanıza olanak sağlıyorsa, küçük evleri kullanışlı hale getirmek konusunda büyük olanaklar sağlayan duvarları yıkma işine girişebilirsiniz. Bu seçim salon ve mutfağın birleşerek evin olduğundan daha geniş bir kullanıma sahip olmasını sağlayacaktır. Açık bir mutfak oturma alanı ile birleştiğinde evde çok daha geniş bir açı yakalamanıza olanak sunar.

  1. Renk seçimi: Açık ve pastel tonlar, odanın daha ferah ve geniş görünmesine yardımcı olur.
  2. Mobilya seçimi: Küçük ebatlı ve açık renkli mobilyalar, odanın daha geniş görünmesini sağlar.
  3. Işıklandırma: Doğal ve yapay ışık kaynaklarının kullanımı, odanın daha aydınlık ve geniş görünmesine yardımcı olur.
  4. Duvar dekorasyonu: Duvarları açık renkli ve minimal dekorasyonlarla süslemek, odanın daha ferah görünmesini sağlar.
  5. Aynalar: Büyük boyutlu aynalar, odanın optik olarak genişlemesini sağlar.
  6. Depolama: Eşyaların düzenli ve doğru depolanması, oda düzeninin sağlanmasına yardımcı olur ve odanın daha büyük gözükmesini sağlar.
  7. Kapı ve pencereler: Kapı ve pencerelerin açık renkli ve minimalist tasarımları, oda düzeninin sağlanmasına yardımcı olur.
  8. Halı seçimi: Küçük desenli ve açık renkli halılar, odanın daha geniş gözükmesini sağlar.
  9. Mobilya düzeni: Mobilyaların doğru yerleştirilmesi, oda düzeninin sağlanmasına ve odanın daha geniş gözükmesine yardımcı olur.
  10. Bitki kullanımı: Bitkiler, odaya ferahlık ve canlılık getirir ve odanın daha büyük gözükmesini sağlar.

Stüdyo Daire Nasıl Dekore Edilir?

Küçük bir evi olduğundan büyük gösterecek öneriler

Küçük bir evi olduğundan büyük gösterecek öneriler arasında birleştirilmiş odaları separatörler ile ayırmak yer alıyor. Kitaplıklar ve konsollar bu konuda gerçekten hayat kurtarıcı dekoratif ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Ufak bir salonda bile farklı yaşam alanları oluşturmayı sağlayan bu yöntemi birleştirilmiş odalarda kullanmak mümkün. Küçük evleri büyük göstermenin yolları arasında yer alan büyük ayna kullanımını karşılıklı durak iki duvarda kullanabilir ve ev içinde derinlik hissini yakalayabilirsiniz.

Küçük evler nasıl geniş gösterilir?

Küçük ev nasıl büyük gösterilir sorusunun cevaplarından biri şüphesiz ışık oyunları. Işığın ev içinde özgürce dolaşmasına olanak sağlayacak perde ve tül seçimini yaparken renklere dikkat etmekte fayda var. Küçük evler nasıl geniş gösterilir diye düşünüyorsanız, perde rengi seçerken tercihinizi açık tonlarda ve ışığı yansıtacak renklerden yapmanız doğru olacaktır. Stor perdeler katlandığında yer de kaplamadığında, açık tonlarda storları seçerek, yarım açık kalmasını ve böylece ışığın içeride kalmasına sağlayabilirsiniz.

Küçük evler hangi renge boyanmalı?

Küçük evleri büyük göstermek için kullanılan en yaygın yöntemlerden biri renk seçimine önem vermektir. Dolayısıyla küçük evler hangi renge boyanmalı sorusunun yanıtlarını bilmekte fayda vardır.

Evi boyarken açık tonları tercih etmekte fayda var. Örneğin kendinize iki ana renk tonu seçin; Bej ve ahşap tonları. Bu tonlar arasında gezinerek tercihlerde bulunun ve abartıya kaçmayın. Az ve öz eşya ile dekorasyonunuzu kurgulayın. Mobilya seçimini yaparken, duvar rengi ile uyumlu ancak ufak kontrastlar yaratmak alanı olduğundan çok daha geniş gösterecektir.

Küçük evler nasıl döşenir?

Küçük bir ev için mobilya seçimi yaparken multi fonksiyonel mobilyaları tercih edin. Böylece alanları farklı fonksiyonlarda kullanır ve gereksiz alanlar yaratmak zorunda kalmazsınız. Örneğin küçük evler nasıl döşenir konusunda farklı imkanlar sunan katlanabilir masaları, açıldığında büyüyen koltukları ve raf sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Küçük ev nasıl büyük gösterilir konusu beraberinde küçük evlerde depolama ve saklama alanlarının gereksinimini de getirir. Eşyalarınızı koltuk altlarına ve yatak altına koyacağınız geniş saklama kutuları, farklı boyda rafları olan geniş dolaplar ve masa altı sandıkları ile dekore edebilirsiniz.

Küçük evi dekore ederken

Küçük evimi nasıl dekore edebilirim diye düşünenler aksesuar kullanımı konusunda da kararsız kalabilirler. Bu aşamada tek bir duvarın koyu renge boyanması, evin faklı alanlarında boy aynalarının kullanılması, çekmeceli ufak dolapların ve komidinlerin kullanılması faydalı olacaktır.

Bir Yorum Yap