Finans

Kullandırım Talebi Alındı Ne Demek

Kullandırım Talebi Alındı Ne Demek

Kullandırım beklemede, kredi kullandırım beklemede, kullandırım işlemlerini gün içerisinde tamamlayınız gibi terimler bankadan kredi kullanacaksanız karşılaşacağınız terimlerdir. Her banka zaman zaman kampanyalar yapar. Bireyler ihtiyaçları olan kredi seçeneklerine göre uygun faiz oranlarını yakaladığında anında başvurular yapar.

Uygun kampanyalar olduğunda ise banka sistemleri kredi başvurularında yoğunluk yaşanabiliyor. Bu yoğunlukların yaşandığı bankalardaki müşteriler kullandırım talebi alındı ne demek araştırmaları yapmaktadır. Genel olarak yapılan kredi başvurularının olumlu sonuçlanmış olması anlamına gelen bu mesaj sonrasında kredi tutarı bireylerin bankada açılacak farklı bir hesaba yatırılması ile sonuçlanır.

İşlem tamamlandığında bireylere bilgi mesajı gönderilir. Belirtilen kredi tutarının kredi başvurusu yapan bireyin hesabına aktarıldığın yönünde yapılan bilgilendirme sonrasında bireyler internet bankacılığını kullanarak krediyi kullanabilir.

Kullandırım Talebi Alındı Ne Demek

Kamu bankaları bazı dönemlerde bireylere ihtiyaç kredileri sunabiliyor. Ziraat, Vakıf ve Halk bankasında bireyler kullandırım talebi alındı ne demek araştırmaları yapabiliyor. Bu mesaj bankada yaşanan yoğunluk nedeni ile müşterilere veriliyor. Ancak bu mesajı alan bireylerin kredi başvurusu onaylanmış olmaktadır. Müşteri hizmetlerini bu konu ile alakalı arayabilirsiniz. Müşteri temsilcileri ara ara hesaplarınızı kontrol etmenizi tavsiye edecektir. Bu mesaj alındıktan bir hafta 10 gün içerisinde kredi hesabınıza aktarılabiliyor. Kredi kullandırım işlemi tamamlansa bile para hesabınıza yatmayabiliyor. Bu sorunu yaşayan bireyler yoğunluktan dolayı birkaç gün daha bekleyebilir. Para hesabınıza yatırıldığında sms ile bilgilendirme yapılıyor.

Kredi Kullandırım Beklemede Ne Demek?

Krediniz onaylandığında bankada size ait hesap açılıyor. Bu hesap için atma kartı da oluşturulmaktadır. Kartsız işlem yapmakta mümkündür. Bunun için ATM’lerdeki kartsız işlem kısmını kullanmanız yeterlidir. Kredi başvurularınızda kullandırım işlemlerini gün içerisinde tamamlayınız ne demek araştırmaları yapanların kredilerinin onaylandığını ancak kredinin hesaplarına geçmesi için bir süre daha beklemeleri gerekli olduğunu bilmeleri gereklidir. Şuana kadar yapılan uygulamalarda en geç 10 gün içerisinde para hesabınıza geçebiliyor. Beklemekten sıkılan bireyler tekrardan başvuru yapmaya çalıştıklarında ise kredi kullandırım talebiniz daha evvelinde alınmıştır, mesajı ile karşılaşacaktır.

Ziraat Bankası bazı dönemlerde uygun krediler sunabiliyor. Özellikle Pandemi dönemi başlangıcında vatandaşlara çok uygun ödeme şartlarında ihtiyaç kredisi kullandırılmıştır. Bu krediye oldukça fazla başvurular olmuş ve sistem içerisinde bir yoğunluk yaşanmıştır. Ancak pek çok bireyin kredisi onaylanmış, kredinin bireylerin hesaplarına yatırılması noktasında yaşanan gecikmelerde Kullandırım talebi alındı ne demek uyarısı gündem gelmiştir.

Bu uyarıyı alan bireyler kredilerinin onaylandığını ancak paranın hesaplarına geçmesi için bir müddet beklemeleri gerektiğini bilmeleri gereklidir. Başvuru yapılan bankada hesabınız olmasa bile paranızı çekebilmeniz için adınıza hesap açılır, bankamatik kartı da çıkarılır.

Kredi kullandırım ücreti olarak önceki dönemlerde kredinin yüzde 1’ini aşmayan masraflar söz konusu idi. Yeni dönemde bu sınır yüzde 1,1’e yükseltilmiştir. Yasal düzenlemeler ile kredi kullandırım ücreti kredinin yüzde 1,1’ini aşmayacak şekilde hesaplanmaktadır. Kredi kullandırımı anlık paylaşım servisi bir kişinin aynı gün içinde finans ve banka kurumlarından kredibilitesinin üzerinde kredi kullanamaması adına sunulan bir hizmettir.

Bu şekilde bu durumlara bağlı olarak dolandırıcılıklarında önüne geçilebilir. Kredi kullandırımı ile bireyin yaptığı kredi başvurularında son 48 saat içerisinde farklı bir kullandırım olup olmadığı kurum tarafından öğrenilebilir. Bu sistem ile bireyin ödeme gücü üzerinde kredi alması engelleniyor. Piyasada yaygın olarak kullanılan bu dolandırıcılık türüne karşı da bu sistem oldukça etkili bir süreç oluyor.

Bunların yanında yapılan başvurularda Kullandırım talebi alındı ne demek araştırmaları son dönemlerde çok fazla yapılmaya başladı. Bunun ana nedeni çeşitli bankaların sağladığı kampanyalı kredi olanaklarıdır. Bireylerin bu mesaj ile karşılaştıklarında kredilerinin onaylandığını bilmesi ve paranın aynı banka üzerinden açılan yeni hesaba aktarılmasını beklemesi gereklidir.

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*