Led Ekran

Teknolojinin hızlı gelişim göstermesi ve yaygın hale gelmesi ile birlikte çevredeki birçok farklı özellikte ürünle iç içeyiz. Her bakımdan insan yaşamını kolay hale getiren bu ürünler evlerde, iş yerlerinde ve birçok alanlarda yerini almıştır.

 Çevreye bakıldığında her noktada ışıklı ve reklam panoları, dev ekran televizyonlar, LED ekranların olduğu görülebilmektedir. Görüntülü araçlarla her bir ürünün reklamı ve tanıtımı kaliteli olarak yapılır ve insanlar tarafından dikkatli bir şekilde bakılır.

logo

 Bulundukları her bir noktada dikkatleri üzerine çeken tanıtım reklamları ile işyeri sahibi olanlar hem müşterilerini artırmakta hem de işyerinin ismini duyurmaktadır. Reklam iş dünyasında yer alan rakip firmalar için fazlasıyla önemlidir. Bundan dolayı da farklı reklam arayışlarına girmektedirler.

 LED Ekran Sistemleri

 LED arka bölümden aydınlatmalı olan büyük televizyonlardır. Dev ekrana yansıtılmak istenilen görüntüler ekrandan işlenmesinden sonra ekran bölümüne yansıtılır. LED ekran sistemi birçok noktada tercih edilmektedir. Daha çok reklam amaçlı olan büyük şirketlerce kullanılmaktadır.

 Bu şekilde verimli bir reklam çalışması elde edilir. Belediyeler de halka yapacakları duyurularını bu LED ekranlar üzerinden gerçekleştirirler. Mağazalar yapacakları indirimleri ve birçok kampanyayı bu şekilde halka duyururlar.

 Havalimanlarında yolcuların bilgilendirilmesi için uçakların kalkış ve iniş saatleri bu ekranlardan duyurulur. Fuarlardaki stantlarda gelecek olan insanların bilgilendirilmesi ve dikkatlerini çekebilmek için kullanılmaktadır. Yeni açılışı yapılacak bir işyeri de LED ekranlarla duyurularını yapmayı isterler.

 LED Ekran Kullanmanın Avantajları

 LED ekran sistemleri büyük boyutlarda ekran ihtiyacı olan kişilerin vazgeçilmez tercihleri arasındadır. LED ekranların tercih edilme sebepleri şöyledir;

 LED ekranların parlaklık düzeyleri LCD ekranlara ve projeksiyonlara göre çok daha fazladır.

 LED ekranların harcadığı enerji diğer teknolojilere çok daha az düzeydedir.

 LED ekranlarda ekranların birleştikleri yerde birleşim çizgisi bulunmaz. LCD video wall ekranlarda ekran birleşim noktaları bulunur, bezel diye adlandırılır. LED ekranlarda görünürlük LCD video wall’a göre fazlasıyla nettir.

 LED ekranlar da istenilen dizilimi ya da uygulamanın yapılmak istendiği toplam noktayı elde etmek LCD video wall ekranlara göre çok basittir.

 LED ekranlar modül ve kabinlerden oluştuğundan oldukça esnektir. Satıştan sonra servis hizmetleri de LCD ekranlara fazla düzeydedir.

https://www.ledgaranti.com.tr/

Bir Yorum Yap