LOL Bebekler neden bu kadar çok satıyor?

27.05.2020

Kız çocukları olanlar muhakkak duymuştur. LOL bebek diye bir bebek çeşidi var ve özellikle kız çocukları tarafından inanılmaz bir ilgi görüyor. Ancak ne yazık ki ebeveynler bu bebeklerin yüksek fiyatlarından biraz şikayetçiler. Buna rağmen bu bebekler yoğun bir şekilde satılmaya devam ediyor. Peki, bu bebekleri bu kadar özel yapan şey ne?

Öncelikle bebeklerin detaylı incelemesi için bir kaynak verelim. Zira biz burada detaylı inceleme yapmayarak bu bebeklerin neden bu kadar çok ilgi çektiğinden bahsedeceğiz. Bebekleri üreten şirket ve bebeklerin resimleri ile ilgili detaylı inceleme için tıklayabilirsiniz: https://ozgunresimler.com/aile/son-zamanlarin-cilginligi-lol-bebek-resimleri/

Peki, bu bebekler neden bu kadar çok tuttu? Neden özellikle kız çocukların bu kadar çok ilgisini çekiyor?

LOL bebeklerin farklılığı ve sırrı onların ambalajlanmasında gizli. LOL bebekler, 7 katlı bir ambalaja sahipler. Bebeklerin sahip olduğu ambalajın 7 katmanının her birinde ambalajı açan çocuklar için farklı birer sürpriz var. Ve asıl vurucu nokta ise bu bebeği satın aldığınızda bebeğin hangi bebek olduğunu bilmemeniz. Zaten çocukların ilgisini çekmesinin en büyük sebebi de kutudan çıkacak bebeğin ne olduğunu bilmemeleri oluyor. Bu merak duygusu ve ambalajı açarken karşılarına çıkan sürprizler çocukların bu bebeklere ilgi göstermelerinin en birinci sebebi. Lol bebek resimleri dikkatle incelenirse çocukların ne kadar ilgisini çektiği daha iyi anlaşılabilir.

Peki, bu ambalajlarda bebeklere ilişkin ne sürprizler var? Öncelikle şunu söyleyelim. Bu bebekler öyle tahmin ettiğiniz gibi çok büyük boyutlu değiller. Oldukça ufak boyutları olan bebeklerin farklı tiplerine ilişkin kutusundan çıkan sürprizlerin çıkma sırası ve her bebeğe çıkan sürpriz tipi birbiriyle aynı.

Bebeğin ambalajını açarken ilk çıkan katmanda kutunun içindeki bebeğin hangi bebek olduğuna dair bir gizemli mesaj karşınıza çıkıyor. İkinci ipucu her bebek için farklı olan çıkartmalar. Üçüncü ipucu bebeğin ayakkabısı, dördüncü ipucu elbisesi ve beşinci ipucu ise her bebek için farklı olan aksesuarı. Altıncı ipucu bebeğin su içtiği şişesi. Nitekim bu aksesuarı bulduktan sonra da karşınıza bebek çıkıyor. Yedinci aksesuar ise bebeğin elbisesi.

MUTLAKA OKUMALISIN:   HamsiKoli Pepeçura Tarifleri Masterchef

Sürprizli yapısının çocukların ilgisini çekmesinden dolayı satış oranları bu kadar yüksek olan LOL bebeklerin daha uzun süre bu yüksek satış rakamlarından bahsedeceğe benziyoruz.

LOL Bebeklerin Özellikleri ve Çeşitleri

Bu bebeklerin her birinin farklı özellikleri var. Ancak hepsinin ortak noktası, su ile ilişkiye girdiklerinde farklı tepkiler vermeleri.

Toplamda 45 çeşit LOL bebek var ve bu bebeklerin bazılarını suya sokunca renk değiştirirken bazıları çişlerini yapıyor. Bazıları suya sokulduğunda ağlıyorken bazıları ise ağızlarından su fışkırtıyor.

Burada belirttiğimiz bebeklerin sayıları ve çeşitleri her yeni senede daha da çoğalıyor. Bu sayı elbette ki güncel sayısı. Ancak her yıl seriye yeni eklenen bir LOL bebek ile birlikte bu bebeklerin sayısı her yıl artıyor. Elbette ki her LOL bebek aynı sayıda çıkmıyor.

Bu bebeklerin sarılı olduğu ambalajlarda farklı farklı paketlendiklerini söylemiştik. İşte öyle çeşitleri var ki ambalajdan çok nadir çıkıyor. Öyle olunca da bu nadir çıkan LOL bebek çeşitleri de o ölçüde değerli.

LOL Bebek Çeşitleri

Şimdi birkaç çeşidiyle LOL bebekleri tanıtmaya çalışalım.

Glam Glitter Serisi

, LOL Bebekler neden bu kadar çok satıyor?

Glam Glitter serisinin özelliği bu serideki bebeklerin parıltılı görüntüsüdür. Bu serideki bebekler suya tutulduğunda renk değiştirir ve ağlarlar.

LOL Sürpriz Pearl Style 2 Underwrap

, LOL Bebekler neden bu kadar çok satıyor?

Normalden daha büyük boyutlara sahip olan bu LOL bebek serisinin içinde tıpkı diğerlerinde olduğu gibi 7 sürpriz ve bir bebek yer alıyor. Ancak onlardan farklı olarak içerisinde aynı zamanda bir deniz kabuğu da var. Hatta ambalajın tümü bir deniz kabuğu gibi ve bebeği deniz kabuğu içerisinden çıkarıyorsunuz.

LOL Surprise Pets Series 4

, LOL Bebekler neden bu kadar çok satıyor?

Bu seride yer alan bebekler evcil hayvan görünümündedir. Bu serinin bebekleri de serinin diğer bebekleri gibi 7 farklı sürpriz içermektedir. Bu sürprizler normal bebekler ile aynıdır. Ancak tek farkı bebeğin evcil hayvan şeklinde olmasıdır. Bu kutudan çıkan bebekler de tamamen sürprizdir.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Cumhurbaşkanı Erdoğan Virüse Karşı Destek Paketini Açıkladı

LOL Surprise Bling Series

, LOL Bebekler neden bu kadar çok satıyor?

Tıpkı serinin diğer bebekleri ile aynı özelliklere sahip olan bebeklerin küre şekilleri biraz daha farklıdır. Yılbaşı için özel üretilmiş bir seridir. Bu serinin bebeklerinin yanı sıra küresi de özel olarak kullanılabilir. Çocuğunuzun istediği herhangi bir yere asılabileceği gibi yılbaşı için özel üretilmesinin sebebi olarak yılbaşı ağaçlarına süs olarak da asılabilir.

LOL Bebek Fiyatları

Şimdi de gelelim bu bebeklerin en çok eleştirilen kısmına; yani fiyatlarına.

LOL bebeklerin çocuklar tarafından bu kadar çok sevilmesine rağmen yetişkinler tarafından yoğun eleştiri alan kısmı bebeklerin satıldığı fiyat politikası. Bu açıdan muazzam bir pazarlama tekniği olarak görülüyorlar.

Bu bebeklerin farklı çeşitleri bulunuyor.

En yaygın çeşidi aşağıdaki resimde göreceğiniz top şeklindeki bebek.

, LOL Bebekler neden bu kadar çok satıyor?

Bakmayın böyle kocaman göründüğüne aslında oldukça küçük bir plastik kürecik. Bu kürenin etrafındaki plastiği yırtıldıkça her katmanından farklı bir sürpriz çıkıyor. Nitekim bu oyuncakların da zaten bu kadar başarı kazanmasının en önemli sebebi de bu.

Bu boyutlardaki bir LOL bebeğin güncel fiyatı 143,91 TL.

, LOL Bebekler neden bu kadar çok satıyor?

Nitekim bu sürpriz yumurta kıvamındaki oyuncağın farklı modellerinin fiyatları da değişiklik gösteriyor. Zira yukarıda yer alan ürün özel simli bir LOL bebek ve fiyatı 167,70 TL.

Ürün o kadar yayılmış ve ilgi görüyor ki internet üzerinden yapılan satışlarda dahi benzerlerine rastlayabiliyorsunuz. Nitekim LOL bebek benzeri bebeklerin fiyatları da gerçeklerinden aşağı kalır değil.

Aslına bakılırsa bebeğin çıkış hikayesi de özellikle çocuklar için çekilen oyuncak paketlerini açma videolarının yüksek izlenme sayıları olmuş. Bunu gören MGA şirketi yetkilileri tarafından sadece oyuncak ambalajı açma üzerine kurulmuş bir kurgu meydana getirilmiş ve videoları Youtube’a yüklenerek ilk 6 ayda 25 milyon satmayı başarmış. O günden bugüne LOL bebeklerin satış rakamları gün geçtikçe artmaya devam etmiş.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

cerrahi bone
doktor bonesi
tesettür cerrahi bone
hemşire bonesi medwoox cerrahi bone modelleri