Nedir

Microsoft Visual C++ Nedir ?

microsoft visual c nedir 6642

Visual C++ uygulaması ile yeniden dağıtılabilen bütün paketler ve bütün Visual C++kitaplıkları kaydederek yüklenmektedir. Yerel masaüstü uygulamaları dağıtma anlamına gelen Visual C++ başka bilgisayarlara yüklenmek için hazır olan uygulamanın dağıtılması demektir. Dağıtımın tamamlanmış olması için başkasının bilgisayarına yüklenmiş ve kullanıma hazır hale gelmiş olması gerekir. Microsoft Visual C++ Nedir ? Merak edilirken uygulamanın geliştirme bilgisayarından başka bir bilgisayara dağıtılması için yapılması gerekenler vardır. Bunun için öncelikler hem uygulama hem de bağımlı olduğu kitaplık dosyaları yüklenmelidir. Sıkıştırılmış haldeki Microsoft Visual C++ yeniden dağıtımı yapılabilmektedir. Microsoft Visual C++ kitaplıkları üç şekilde uygulamayı dağıtır. Merkezi, yerel dağıtım ve statik bağlama şeklinde bu işlemler gerçekleştirilir. Bu yazılım programlama dilleri için bir derleyici olarak geliştirilmiş ve başlangıçta bağımsız bir ürün olarak piyasaya sürülmüştür.

İlginizi çekebilir: Çok Programlı Anadolu Lisesi Nedir

Microsoft Visual C++ Ne İşe Yarar ?

Microsoft Visual C++ Nedir ? Merak edilen bir konudur ve çeşitli yazılımları çalıştırmak için bunların derlenmesi gerekir. Visual C++ birçok yazılımın düzgün çalışmasına yardım eder ve bu paketler uygulamalardan bağımsız olarak kurulur. Yeniden dağıtılabilir paketler ve çalışma zamanı paketleri çeşitli uygulamalar tarafından kullanılan standart kitaplıklardan dolayı yüklenmektedir. Yerel dağıtımda uygulama kitaplık dosyalarını aynı dizine koymaktadır. Güncelleştirme yapılacağı zaman yerel olarak dağıtımı yapılan tüm kitaplıkların kullanıcı tarafından dağıtılması gerekmektedir. Statik bağlamada ise kitaplık kodu uygulamaya bağlanır. Yerel olarak dağıtılmış ya da statik biçimde bağlanmış olan Microsoft Visual C++ kitaplıklar için güncelleme yapılmalıdır Programlama ile ilgili dillere yönelik olarak Microsoft’a ait bir derleyici olarak kullanılır. Microsoft Visual C++ yazılımdır ve birden fazla uygulamanın düzgün çalışması için yeniden dağıtılabilir Microsoft Visual C++kitaplık paketleri  derleme sırasında gerekli olur. Paketlerin uygulamadan bağımsız olduğu görülmektedir.

Microsoft Visual C++ Güncelleme

Microsoft Visual C++ Nedir ? Sorusu kullanıcıların merak ettiği konular arasında yer alırken Microsoft C++ en son sürüme güncelleştirme işlemleri için Visual Studio Yükleyicisi kullanılabilir. En son özelliklerin, geliştirme ve düzeltmelerin etkin bir şekilde kullanılabilmesi için güncelleştirme yapılması her zaman önerilen bir durumdur. Güncelleme işlemleri yapılacağı zaman yönetici izinlerine sahip olan bir hesapla oturumun açılması gerekmektedir. Windows üzerinde yapılacak olan güncelleştirme işlemlerinde bu kurala dikkat edilmelidir. Mac işletim sistemlerinde farklı bir uygulama söz konusudur. Bunun yanı sıra Windows ve Mac işletim sistemlerinde bu yazılımın benzer kullanım özelliklerine sahip yönleri de bulunmaktadır. Visual C++ yeniden dağıtılabilir paketin son sürümü bilgisayarlara kurulurken geçmiş tarihli olan sürümler de etkilenir. Bu etkilenmeye rağmen geçmiş yazılımlar güncel olarak indirilenin yerini almaz. Önceki Visual C++ sürümlerinin çalışma zamanı dosyaları kendilerine aittir ve güncellenecek olan yazılım önceki C++ sürümlerinden farklı olacaktır. Visual C++ sürümünün indirilmesi için indirme bağlantılarına erişmek ve Visual Studio Abonelik hesabı kullanmak gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nedir

Bir Yorum Yap