Monster Oyun Bilgisayarı Modelleriyle Hem Oyun Oynayın Hem Tasarım Yapın

İş hayatında ve gündelik yaşantısında güçlü bir bilgisayar kullanmak isteyen hemen herkes, sahip olduğu bilgisayarla oyun oynarken aynı zamanda profesyonel işlerini de sorunsuz şekilde sürdürmeyi istiyor. Kullanıcıların bu doğal isteklerini yanıtsız bırakmayan donanım markaları da ürettikleri temel donanım bileşenleri için hazırladıkları sürücüleri (donanım yazılımlarını) bu doğrultuda zenginleştiriyor. Örneğin, ünlü grafik işlemci üreticisi ve daha pek çok teknolojinin arkasındaki isim olan NVIDIA, bir süredir, ekran kartı sürücülerini Game Ready Drivers ve Studio Drivers olmak üzere ikiye ayırıyor. Bu sayede NVIDIA temelli bir oyun bilgisayarı olan oyun meraklıları, profesyonel işleri için aynı bilgisayarlarını kullanabiliyor.

Canavar Gibi Oyun Bilgisayarı, Dakikalar İçinde İş Bilgisayarına Dönüşüyor

Yeni çıkan bilgisayar oyunlarını yakından takip ediyor ve bu oyunları, grafik detay seviyesini kısmadan, yüksek çözünürlükte, yüksek kare/saniye değerlerinde tecrübe etmeyi istiyorsanız, mutlak surette güçlü bir oyun bilgisayarı kullanmanız gerekiyor. Ekran kartı dünyasında büyük yankı uyandıran grafik teknolojilerine imza atan NVIDIA’nın geliştirdiği GeForce RTX/GTX temelli grafik işlemciler, oyun bilgisayarı çeşitlerinin en önemli bileşenleri olarak değerlendiriliyor. Zira oyunlara ait grafik hesaplamalarının tamamını, bu birimler üstleniyor. Kısacası siz, Call of Duty: Modern Warfare 2’de rakiplerinizle mücadele ederken ekrana yansıyan muhteşem görseller, bilgisayarınızdaki ekran kartı/grafik işlemci sayesinde var olabiliyor.

Tabii ekran kartları, bugünün dünyasında yalnızca oyun süreçlerinde değil profesyonel anlamda dijital içerik üretimi ve hatta bilgisayar üzerinden canlı yayınlarda da görev alabiliyor. Çünkü güçlü grafik işlem birimleriyle donatılan ekran kartları, normal bir bilgisayar işlemcisine (CPU) kıyasla çok daha fazla hesaplama gücüyle geliyor. NVIDIA tarafından sunulan ve GeForce Experience üzerinden kolayca yüklenebilen Studio Drivers da ekran kartlarının potansiyel gücünün, profesyonel yazılımlarda değerlendirilebilmesine imkân tanıyor. Bu noktada, oyun süreçlerinde Game Ready Drivers’ı kurmak, profesyonel çalışma süreçlerinde ise bu sürücüyü kaldırıp yerine Studio Drivers’ı yüklemek yeterli oluyor. Böylece sahip olduğunuz canavar gibi oyun bilgisayarı, dakikalar içinde iş bilgisayarına dönüşüyor. Sonrasında Adobe Photoshop gibi profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımlarından 3ds Max gibi üç boyutlu tasarım araçlarına dek her türlü uygulama, kusursuz biçimde çalışıyor.

Monster Notebook’un Oyun Bilgisayarı Modelleri, Her Türlü Süreç için Uygun

Oyun bilgisayari 2
Monster Oyun Bilgisayarı Modelleriyle Hem Oyun Oynayın Hem Tasarım Yapın 2

Dâhilî donanım bileşeni tarafında Intel ve NVIDIA ile iş birliği hâlinde olan, Abra serisi oyun bilgisayarı modelleriyle bütçesini yormadan canavar gibi gaming laptop’lar almayı planlayanlara, Tulpar serisiyle de performans tutkunlarına seslenen Monster Notebook, ürün gamını her geçen gün biraz daha genişletiyor. NVIDIA’nın Studio Drivers adlı profesyonel kullanıma yönelik ekran kartı sürücülerinin de desteğiyle çok yönlü kullanıma uygun hâle gelen Abra ve Tulpar serisi oyun bilgisayarı modellerinde, gerçekten de canavar gibi donanım bileşenleri yer alıyor. Bu sayede en yeni oyunları, akıcı görseller eşliğinde oynamak, RTX ve DLSS gibi grafik iyileştirme ve performans artırma olanaklarından yararlanmak mümkün oluyor.

Yüksek yenileme hızlarına ve sahip 15,6 inç ve 17,3 inç genişliğinde ekranları beraberinde getiren Abra ve Tulpar serisi Monster Notebook oyun bilgisayarı modelleri, 12. nesil Intel işlemcilerle destekleniyor. İlgili modeller, yalnızca işlemcileriyle değil yüksek hızlı DDR5 sistem bellekleri ve ileri düzeyde okuma/yazma hızlarına sahip SSD’leriyle de dikkat çekiyor. Özellikle oyunların ve gelişmiş yazılımların yükleme ekranları olmaksızın anında açılmasını hedefleyen oyun tutkunlarını memnun eden SSD’ler, kullanım süreçlerine pozitif katkıda bulunuyor. NVIDIA imzalı GeForce RTX ve GeForce GTX serisi ekran kartları ise tercih edilen oyun bilgisayarı modeline göre farklılık gösteriyor. Daima yüksek performans peşinde olan oyun tutkunları, tercihlerini, Tulpar T7 V21.9 17,3″ oyun bilgisayarı gibi modellerden yana kullanırken bütçesini yormadan canavar gibi bir laptop edinmeyi isteyenler, seçimlerini Abra A7 V14.3 17,3″ oyun bilgisayarı gibi modellerden yana yapabiliyor.

Eğer siz de hem oyun hem de iş süreçlerinde güvenle kullanabileceğiniz, yüksek performanslı bir oyuncu bilgisayarı almayı amaçlıyorsanız, Monster Notebook’un sunduğu çözümleri mutlaka değerlendirin.

Bir Yorum Yap