Müzisyen Hibe Başvurusu

Ticaret Bakanlığı’nın Hibe Desteği Başvurusu (Esnaf ve Sanatkârlar ile Gerçek Kişi Tacirler) başvuruları başladı. Bu bağlamda müzisyenler de hibe desteği programına başvurabiliyorlar. Müzisyen hibe desteği başvurusu nasıl yapılır , müzisyen TL hibe desteği başvuru ekranına nasıl girilir hepsini haberimizde detaylı anlattık.

Müzisyen Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır ?

esnafa hibe destegi basvurusu teknobilgi.net
Müzisyen Hibe Desteği Başvurusu
  1. Müzisyen hibe desteği başvurusu için E-devlet’e giriş yapınız.
  2. Arama ekranına ” hibe ” yazınız.
  3. Gelen sonuçlardan “ Hibe Desteği Başvurusu (Esnaf ve Sanatkârlar ile Gerçek Kişi Tacirler) (Ticaret Bakanlığı) ” olanı seçiniz.
  4. Başvuru adımlarını tamamlayınız.

Kovid-19 pandemisi nedeniyle ticari faaliyetlerinde aksama yaşayan esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlere 20/05/2022 tarihli ve 3998 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda Ticaret Bakanlığı tarafından Hibe Desteği verilecektir.

Hibe desteğinden 17 Mayıs 2023 tarihinden itibaren gelir vergisi mükellefiyeti olan esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirler kazançlarına esas faaliyet konuları üzerinden yararlanabilecektir. Söz konusu desteğe sadece 17 Mayıs 2023 tarihindeki vergi kayıtları esas alınarak belirlenen ve destek şartlarını taşıyan vatandaşlarımızın başvurusu kabul edilecektir.

Başvurular yalnızca e-Devlet Kapısı (turkiye.gov.tr) üzerinden alınacaktır.

Destek başvuruları 25 Mayıs 2023 Salı günü başlayacak olup 30 gün süre ile (23 Haziran 2023 Çarşamba günü 23:59’a kadar) devam edecektir.

Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için, TC Kimlik Numarasının son hanesine göre aşağıdaki gibi başvuru alınacaktır;

  • 0 olan vatandaşlar 25 Mayıs 2023 Salı günü,
  • 2 olan vatandaşlar 26 Mayıs 2023 Çarşamba günü,
  • 4 olan vatandaşlar 27 Mayıs 2023 Perşembe günü,
  • 6 olan vatandaşlar 28 Mayıs 2023 Cuma günü,
  • 8 olan vatandaşlar 29 Mayıs 2023 Cumartesi günü,
  • 30 Mayıs – 23 Haziran 2023 tarihleri arasında tüm vatandaşlar başvurabilecektir.

Başvuru süreci sonrası hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı tarafından daha sonra açıklanacak bir tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik olarak aktarılacaktır.

Başvuruya ilişkin tüm süreçler turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığı ile yürütülecektir.

Müzisyen Hibe Desteği Başvurusu Başladı mı?

Müzisyen Hibe Desteği Başvurusu 25 Mayıs 2023 tarihi itibarı ile başladı.

Müzisyen Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır ?

E-devlet üzerinden hibe desteği başvurusu bölümüne girerek, tc kimliğin son hanesine göre tarihlere bakılarak yapılabilir.

Bir Yorum Yap