Krediler

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

ogrenciye kredi veren bankalar 2661

Nakit ihtiyaçları için bankadan kredi çekilmesi, sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Öğrenciler de tıpkı çalışan bireyler gibi, zaman zaman öğrenimleri veya diğer ihtiyaçları için acil nakit ihtiyacı duyabilmektedir. Normalde bankalar, gelirleri olmadığından dolayı öğrencilere kredi vermeye pek sıcak bakmamaktadır. Ancak son dönemde belli şartların sağlanması halinde, belli bir limiti aşmamak koşulu ile öğrencilere de kredi verilmeye başlanmıştır. Peki öğrenciye kredi veren bankalar 2020 var mı , hangi bankalar öğrenciye kredi veriyor ?

Düşük limitli kredi başvurularını öğrenci belgesi ile gerçekleştirmek mümkündür. Bankalar, öğrenciler için düşük limitli (5.000-10.000 TL) kredi hizmeti verebilmektedir. Genel olarak uzun vadeli (36-48 ay) olarak sunulan bu kredilerin faiz oranı ihtiyaç kredileriyle hemen hemen aynıdır. Diğer kredilerden tek farkı ise öğrencilerden çalışan olmadıklarından dolayı maaş bordrosu istenmemesidir. Öğrenci belgesi ve aylık belgelenebilir geliriniz ile bankalara başvuru yaparak öğrenciye kredi veren bankalar aracılığı ile kredi çekebilirsiniz.

Öğrenci Nasıl Kredi Alabilir?

Öğrenciye kredi veren bankalar belli şartların sağlanması durumunda öğrencilere kredi verebilmektedir. Çalışan bir bireyi gelir belgesini bankaya götürerek kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Öğrencilerin geliri olmadığından dolayı, hangi banka ile çalışılıyorsa o bankadan kredi başvurusu yapılması daha etkili olacaktır.

Her ay hesabınıza yatan parayı düzenli gelir olarak banka yetkililerine gösterebilir ve bu doğrultuda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Part – Time bir işte çalışıyorsanız gelir belgenizin olması daha kolay ve daha yüksek limitle kredi alabilmenize olanak sağlayacaktır. Kredi vadesi ne kadar uzun olursa aylık ödeyebileceğiniz taksitler de o kadar düşük olacaktır. Tabi toplamda ödenecek faiz miktarı da vade ile doğru orantılı şekilde artacaktır. Bu nedenle her ay maksimum ödeyebileceğiniz taksit tutarını belirlemeli ve bu doğrultuda kredi başvurusunda bulunmalısınız.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye kredi veren bankalar çoğu zaman gelir belgesi istememektedir. Çalışmayan öğrencilere düşük limitli ve kolay ödeyebilecekleri şekilde kredi sunulmaktadır. İstenildiği takdirde verilebilecek kredi miktarı arttırılabilmektedir. Bankalar arasında araştırma yapmanız hangi bankadan kredi alacağınızı belirlemenizde yardımcı olacaktır. İşte öğrenciye kredi veren bankalar:

Odeabank

Odeabank diğer bankalar gibi köklü bir kurum olmasa da öğrencilere sunmuş olduğu hizmetle adından söz ettiriyor. Eğitim kredisi desteği sunan Odeabank, 60 ay vadeye kadar 25.000 TL kredi sunabilmektedir. Bu miktarın üstünde kredi verilmesi ise mümkün değildir.

En azından part-time bir işte çalışıyor olmanız ve gelirinizi belgeleyebilmeniz kredi kullanmanızda size yardımcı olacaktır. Şubeler aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmanız mümkündür.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası da öğrenciye kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. 36 ay vadeye kadar kredi imkânı sunan banka, gelir belgesi isteyebilmektedir. Direkt olarak şubelerden başvuru yapabilir ve özel durumunuza göre ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası

İş Bankası, öğrencilere kredi imkânı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Öğrenci belgesi ve eğitim bilgileri aracılığı ile eğitim kredisi başvurusu yapabilmek mümkündür. Düşük faiz oranıyla 48 ay vadeye kadar kredi kullanabilmek ve eğitim masraflarını karşılamak, İş Bankası’yla gerçekleştirmektedir.

Yapı Kredi

Yapı Kredi de öğrenim kredisi sunan bankalar arasında yer almaktadır. Öğrenciye kredi veren bankalar arasında sıkça tercih edilen Yapı Kredi, 10.000 TL’ye kadar öğrencilere kredi sunabilmektedir. 48 ay vade ile ödenene kredi için öğrenci belgesi ve gelir belgesi istenebilir. Ayrıca okul bilgilerini de kredi başvurusu esnasında sunmanız gerekebilir.

Vakıfbank

24 ay vade ile 30.000 TL’ye kadar kredi sunan Vakıfbank, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine kredi sunmaktadır. Gelir belgeniz ve öğrenci belgenizle en yakın Vakıfbank şubesine başvurarak öğrenim kredisi işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Vakıfbank eft saatleri

Öğrenciye kredi veren bankalar, eğitim kredisi alabilmenize ve eğitim masraflarınızı karşılamanıza olanak sağlayacaktır. Uygun ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla öğrenim kredisi alabilmek için öğrenci belgeniz ve gelir belgenizle listedeki bankalara başvuru yapmanız yeterlidir.

Bir Yorum Yap