Oto Ekspertiz Fiyatları

Oto Expertiz Fiyatları 2023 yılında ne kadar ? İkinci el araç alırken araca baktırmak veyahut ekspertiz yaptırmak diye deyim edilen vaziyet aslında çok karmaşık bir olay değildir. İki çeşit yol vardır. Ya iyi bir motor ve kaporta ustasına göstermek ya da yetkili servise aracı ekspertiz diye tabir edilen kontrol işlemini yaptırmaktır. İyi bir endüstri ustası motor durumunu ve kaporta durumunu anlar. Hasar durumları içinde sigortacınız ile bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Ağır hasarlı ya da pert araç olma ihtimaline karşı. Oto expertiz fiyatları 2023 yılında da araç alacak kişilerin çokça sorduğu sorulardan olacak. Aslında oto expertiz fiyatları bulunduğunuz ile veya oto expertizi yapan firmaya göre yani expertiz firmasına göre değişebilir. Mesela oto ekspertiz fiyatları ankara araştırmalarına oranla oto ekspertiz fiyatları istanbul daha fazladır. Çünkü oto expertizi yapılması gereken araç sayısı değişmektedir. Bunu gibi oto ekspertiz fiyatları izmir ve oto ekspertiz fiyatları bursa gibi şehirlerde de bu hacim değişmekte olup, talebin fazla olması, fiyatları etkileyen hususlardan biri olabilir. Expertiz yaptırılacak firmanın bu konuda yetkin olup olmaması , oto ekspertiz cihaz fiyatları  gibi faktörler , oto ekspertiz fiyat belirleme konusunda önemli etkenlerdir. Oto ekspertiz fiyatları  2023 ne kadar veya  oto ekspertiz ücreti ne kadar diye soruyor olmanız gayet doğaldır. Son zamanlarda doların yükselmesi tüm sektörleri etkilediği gibi expertiz sektöründe de fiyatların artmasına neden olmuştur. Size tavsiyemiz ilk bulduğunuz oto expertiz firmasına gidip expertiz yaptırmamanız, değişik firmalardan oto ekspertiz fiyat listesi alarak bütçenize uygun olanını seçmenizdir. Lakin bu durumda şayet araç servis bakımlı ise sanayi ustası kilometrenin orjinal olup olmadığını anlayamaz, bu durumda aracı yetkili servise sokarsınız .Eğer yetkili servise sokarsanız onlar size aracın eğer varsa tüm geçmişini çıkartır. Yapılan bakımları vs. Ayrı olarak tüm servislerde satış bölümü vardır ve burada bir sigortacı olur. Ondan rica ederseniz aracın sigorta bilgilerini de verir. Hasılı yetkili servis biraz daha ayrıntılı bakar, güven verir.

Oto Expertizi Nedir ?

Ekspertiz kelimesi, Fransızca kökeni olan “expert” kelimesinden türetilerek bugünlere kadar gelen bir kelimedir. Zamanla bu kelime Türkçe’mize eksper şeklinde çevirilerek günlük konuşma kullanıma katılmıştır. Eksper, belirli bir konuda teknik bilgisi olan kişi mananına gelmektedir. 2. el “oto ekspertiz” ise ustaların teknik alet ve ekipmanlarla otomobilleri ayrıntılı bir biçimde inceleyerek onlar ile ilgili görüş bildirmesi mananına gelmektedir. Oto ekspertiz nedir nasıl olur sorusuna bu şekilde yanıt verebiliriz. Oto ekspertiz işlemleri alakalı aracın geçmişte yaşadığı kazalardan değişen parçalara, mekanik aksamında bozulan yerlerden yakın. vakitte gider çıkarabilecek tüm noktalara kadar otomobilin detaylı bir incelenmesinden oluşmaktadır. Oto ekspertiz işlemleri son bulduğunda ise bu işlemin yapılmasını isteyen kişiye yazılı rapor ve bilgi sunumu gerçekleştirilmektedir. 501 nokta ekspertiz yapılmadan ikinci el otomobil satın alma gerçekleştirilmesi vaziyetinde çok daha sıkıntılı neticelerle karşı karşıya kalınacağından, oto ekspertiz oldukça ehemmiyetli bir işlemdir.

Oto Expertiz Fiyatları 2021

Ekspertiz ücretleri yetkili servislerde biraz pahalı olur. 100 TL ile 400 TL arasında 2021 ekspertiz ücretleri değişmektedir. Örnek FIAT ekspertiz fiyatı için 75-100 TL arası bir ücret almaktadır. VW 250 TL,AUDI ise 300-400 civarı bir fiyat istemektedir. Bu vaziyetten mağdur olmamak için ekspertiz yaptırmadan önce telefon ile bilgi almanız daha iyi olacaktır. Hem de bir takım otomobil firmaları ekspertiz hizmeti vermemektedir. Bunu evvelce sormak gerekir. Ekspertizi isterseniz yetkili serviste isterseniz özel serviste yaptırın fakat çok dikkatli olun ve size söylenen her gideri yaptırdıktan sonra aracı alın. Küçük bir örnek vereyim, satıcı derki klima gazı yok yalnızca ondan klima çalışmıyor der fakat belki de klima kompresörü arızalıdır.

Araç Ekspertiz Ücreti 2023

Araç Ekspertiz Ücreti Ne Kadar? Araç ekspertiz ücreti 2023 yılında binek(4×2) otomobiller için 150 tl başlangıç fiyatı olup 300 TL’ye kadar paketler dahilinde fiyatlar farklılık gösterebilir. Ekspertiz yaptırdığınız firmaya göre değişebilir.

Ekspertiz fiyatları 2023

Tüsed eksperler derneği ekspertiz fiyatları 2023 tarifesi aşağıdaki gibidir:

Binek, Hafif Ticari ve Motosiklet245 TL’den az ve 1200 TL’den fazla olmamak üzere tespit edilen hasar tutarının %1.5’i
Ağır Vasıta365 TL’den az ve 1800 TL’den fazla olmamak üzere tespit edilen hasar tutarının %1.5’i
İş Makinesi545 TL’den az ve 2500 TL’den fazla olmamak üzere tespit edilen hasar tutarının %1.5’i
Değer Kaybı150 TL
Kaza Tespit Tutanağı Tanzim Ücreti270 TL
Uzaktan Ekspertiz200 TL’den az ve 2000 TL’den fazla olmamak üzere tespit edilen hasar tutarının %1’i
Değer Tespiti250 TL’den az ve 2500 TL’den fazla olmamak üzere tespit edilen hasar tutarının %1’i
Ekspertiz Fiyatları 2023

Yetkili servis bunu anlayabilir fakat özel servis bu vaziyet göz ardı edilebilir. Araç sahibine ,klima gazını koyun ve ben etkin olarak çalışan bir klima göreyim deyin. Oto Expertiz Fiyatları 2023 yazımızın sonuna geldiniz. Lpg Dönüşüm Fiyatları 2021 ve Osmangazi Köprüsü Gidiş Dönüş Ücreti 2021 ilgili yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Yazılarımızın faydalı olduğunu düşünüyorsanız Oto Expertiz Fiyatları 2021 yazımız ile alakalı yazının alt kısmına yorum yapabilirsiniz. Twitter , facebook , pinterest gibi sosyal medya kanallarınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Bir Yorum Yap