Otomobil Ötv İndirimi

100.000 TL’ye dayanan hatta 100.000 TL’yi geçen sıfır araba fiyatları araç almak isteyenlerin hem canını hem cebini yakıyor. Sıfır araç almak isteyen kişiler en ucuz sıfır araçlardan bile alacak olsalar 100bine yakın bir mebblağı gözden çıkarmak zorunda. Haliyle ötv indirimi 2020 ne zaman başlayacak ? ötv indirimi olacak mi 2020 : araçlarda ötv indirimi olacak mi 2020 | 2020 ötv indirimi ne zaman gelir soruları çok sorulmaya başlandı.

Geçtiğimiz yıl sıfır otomobil fiyatları bir ara 70.000 TL seviyelerine kadar gerilemişti. Fakat sona eren otomobil ÖTV indirimi ve 2020 model araçların satışa sunulmasıyla birlikte fiyat baremi de artmış oldu.

Otomobil ÖTV indirimi Olacak mı ötv indirimi gelecek mi 2020 ?

ÖTV indiriminin olması için gereken en önemli husus sıfır araç satışlarının düşmesi. Sıfır araç satışlarının çok fazla düşmesi gerekiyor. Bu düşüş sonucunda satışların artması için belli süreli başlatılan indirimler, kullanıcıları sıfır araç almaya teşvik ediyor. Araçlarda ötv indirimi 2020 olacak mı sorduğunuzu duyar gibiyiz.

Dolayısıyla 2020 yılında otomobil satışları bir önceki yılın aynı dönemine oranla çok aşağılara düşerse ÖTV indirimi kaçınılmaz olabilir. Yani aslında düz mantık, kitlesel bir birliktelik olup sıfır araç almayı durdurursak ötv indirimi de kaçınılmaz olacaktır.

Otomobil alacaklar müjde! ÖTV indirimi geliyor ötv indirimi 2020 ne zaman

Otomobil piyasası 2020 yılında beklenen harekete kavuşma ihtimali yok. Geçen sene olduğu gibi bu senede ÖTV indirimi gelecek. 2020 yılında henüz resmi gazetede yayınlanmayan ÖTV indirimi çok kısa bir süre sonra duyurulacak. 

MUTLAKA OKUMALISIN:   Uzun Yoldan Sıkılmamak İçin

Sektörü yakından takip edenlerin de bildiği üzere ODD her ay otomobil satışlarına ilişkin raporlar yayınlıyor. Nitekim Şubat ayının başlarında da 2020’nin ilk raporu kamuoyu ile paylaştı. Dolayısıyla bu raporda otomobil satışlarının ne derece artıp, azaldığını görmüş olduk. Ocak ayında firmaların otomobil kampanyaları işe yaramış olacak ki ODD’nin raporlarına göre otomobil ve hafif ticari araç pazarı Ocak ayında, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 90 artış gösterdi.

Sadece otomobil pazarı yüzde 101 artarken, hafif ticari pazarında yüzde 55’lik bir artış gözlemlendi. Geçtiğimiz senenin aynı döneminde 14.373 adet satış yapabilen sektör, bu sene 27.273 adet satışa ulaşmayı başardı.

ötv indirimi olacak mı 2020 sorusu halen yanıt arıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

cerrahi bone
doktor bonesi
tesettür cerrahi bone
hemşire bonesi medwoox cerrahi bone modelleri