Nasıl Yapılır

PTT Bakiye Sorgulama

ptt bakiye sorgulama 5918

PTT son yıllarda bankacılık ve kargo işlemleri de vermeye başlayan bir kuruluştur. Günümüzde hem PTT Bank hem de PTT Kargo ile çeşitli hizmetlerin alınması mümkün olmaktadır. PTT Bakiye Sorgulama işlemlerinde bankacılık hizmetlerine bağlı olarak bilgi alınması mümkün hale gelmekte ve bunu gerçekleştirmek için banka şubesine gidip sorgulama yapılmaktadır. PTT Bank müşterileri için mobil uygulama, web sitesi, çağrı merkezini aramak gibi birçok seçenek mevcutken banka müşterisi olmayan müşterilerin şubeye kimlik bilgileri ile müracaat etmesi durumunda gerekli bilgiler verilebilmektedir.

Telefon bankacılığı birçok hizmetin telefon aracılığı ile alınabilmesini sağlayan bir yöntemdir ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkündür. PTT kart sahibi olan müşterilerin hesap numaraları kartın üzerinde yazmaz bundan dolayı müşteri hesap numarası da şube üzerinden kimlik bilgileri aracılığı ile öğrenilebilecek bir durumdur. Kargo hizmetleri vermesi ile de PTT günümüzde yaygın bir hizmet ağına sahiptir. PTT ile ilgili bakiye sorgulama işlemleri e-Devlet uygulaması üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Bu uygulama ile hem hesaba para yatıp yatmadığı hem de hesap bakiyesi hakkında bilgi edinmek mümkündür ve kullanıcıların e-Devlet şifresine sahip olması gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Türk Telekom Bakiye Sorgulama

PTT Bakiye Sorgulama Mesajı

PTT Bakiye Sorgulama işlemleri arasında kuruma ait resmî web sitesi ziyaret edilerek de bilgi almak vardır. Resmî web sitesine girmenin dışında telefonlara indirilen mobil bankacılık uygulamaları ile çeşitli bilgilere ulaşmak mümkün olurken bakiye sorgulama hizmeti de bunlardan biridir. Telefonla çağrı merkezi arandığında müşteri temsilcisinden bilgi almak söz konusudur ve gerekli olan güvenlik bilgileri de müşteriden istenebilmektedir. PTT matikler teknolojik cihazlar olarak kullanıcıların imdadına yetişen araçlar arasındadır ve banka şubesi kapalı olduğunda müşteri bir PTT karta sahipse bu cihazlardan da bankacılık hizmetlerine ulaşılabilmektedir.

Para çekme, bakiye sorgulama ya da bunların dışında da bazı işlemlerin makinalar aracılığı ile gerçekleştirilmesi mümkün olurken müşterilerin işlerinin aksamaması da sağlanmaktadır. PTT kart bir ödeme aracı olarak kullanılabilen türdeki kartlardandır. PTT kart ile ilgili işlem yapılması ya da bilgi alınması gerektiğinde 444 1788 numaralı telefonlar aracılığı ile hizmet almak mümkün olmaktadır. Müşteri hizmetlerine bağlanıldığı takdirde burada pek çok işlem yapabilme seçeneği olduğundan müşterilerin işleri kolaylaşmaktadır. PTT’nin müşterilerine yönelik geliştirdiği hizmetlerinin yanı sıra müşterisi olmayanlar için de banka gişeleri aracılığı ile çalışmaları olmaktadır.

PTT Bakiye Öğrenme

PTT Bakiye Sorgulama işlemleri müşteri hizmetlerinden, online uygulamalardan ya da web sitesi ziyaret edilerek gerçekleştirilirken banka müşterisi olmayan kullanıcıların hesaplarına para yatıp yatmadığını öğrenmesi için şubeye gitmeleri gerekmektedir. Kimlik bilgileri eşliğinde şubeye yapılacak başvurular neticesinde hesaba para yatıp yatmadığı öğrenilebilmektedir. Banka müşterisi olan müşterilerin kendilerine ait bir hesap numarası olacağından bakiye sorgulamalarında bu bilgiler üzerinden hesaplara erişmek mümkündür. İnternetin olmadığı ortamlarda ise telefon bankacılığı imdada yetişirken müşteri temsilcileri ile yapılacak görüşmeler neticesinde istenilen bilgilere ulaşmak mümkün olmaktadır.

E-Devlet üzerinden yapılacak sorgulamalarda kişilerin öncelikle şifreleri ile sisteme giriş yapmaları ve kendi adlarına açılacak sayfadan PTT işlemlerine ve oradan da sorgulama işlemlerine geçiş yapmaları gerekmektedir. Şubeden yapılacak sorgulamalarda kimlik bilgilerinin yanı sıra T.C kimlik numaraları da müşterilerden istenen bilgiler arasında yer almaktadır. PTT Matikler ATM cihazları ile aynı özelliklere sahip olmakta ve bankacılık işlemlerinde bu cihazlardan da yararlanılmaktadır. PTT’nin verdiği hizmetlerden biri de engelli vatandaşlara yöneliktir. İşitme engelli bireyler için ve görme engelli kişiler için hizmet veren PTT’den bu tür bir hizmet alınmak istendiğinde 0850 222 1 788 numaralı hat aranmalı ve gerekli bilgilere erişim sağlanmalıdır.

İlginizi çekebilir: iPhone 6 ne zaman çıktı ?

Yorumla

Bir Yorum Yap