PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama | PTT Para Sorgulama (2021 GÜNCEL)

13.11.2020
PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama | PTT Para Sorgulama (2021 GÜNCEL)

PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama | PTT Para Sorgulama | TC ile PTT Sorgulama.

Bildiğiniz gibi PTT artık bankacılık hizmetleri de veriyor ve bizlerde bugün PTT kart hesap bakiyesi sorgulama ve öğrenme hakkında bilgiler vereceğiz. Postane hesabıma para yattı mı, PTT hesabıma para yatmış mı diyorsanız yazımızı dikkatli okuyun. PTT hesap sorgulama, PTT kart bakiye sorgulama ile ilgili tüm bilgileri paylaşacağız.

Eskiden sadece porta ve telefon işlemleri için kullandığımız PTT şubelerinden günümüzde havaleden tutun başka bankaların kredi kartı borçlarını ödemeye kadar pek çok işlem yapabiliyoruz. Eğer PTT’yi bir banka olarak da kullanıyorsanız bir hesabınız ve hesap kartınız vardır. PTT hesap bakiyesi öğrenmek için bir kaç yol bulunuyor, şimdi gelin bunlara bakalım.

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama

PTT hesap bakiyesi öğrenme işlemi için ilk önereceğimiz yol direk PTT şubesine gidip numara alarak gişe görevlisinden bakiye bilgisi öğrenmenizdir. Gişe görevlisi sizden kimliğinizi veya PTT kartınızı isteyerek gerekli sorgulamayı yapabilir ve sizi bilgilendirir. Bazı şubelerde hem nüfus cüzdanı hem de hesap kartını birlikte istediği de olabiliyor eğer hesap kartınız o anda yanınızda değilse sadece kimlikle de bu işlem yapılabiliyor. Bunun yanında PTT TC ile para sorgulama işleminiz varsa eğer bunu da gişe görevlisi yardımı ile yapabilirsiniz. Hiç PTT müşterisi olmayabilirsiniz ve adınıza PTT şubesine para gönderimi olduysa sadece kimlik belgenizi (ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport) gişe görevlisine vererek adınıza para gönderilip gönderilmediğini öğrenebilirsiniz.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Sarambula Nedir Sarambula Nasıl Yapılır

Eğer şubeye girmek istemiyorsanız PTT şubelerinin neredeyse tümünde ATM’de mevcuttur. PTT bu atmlere PTTmatik adını veriyor. Eğer PTT hesap kartınız yanınızdaysa PTTmatik kullanarak da PTT hesabıma para yatmış mı yatmamış mı kontrolünü yapabilirsiniz. PTTmatik kullanımı oldukça basittir. Kartınızı cihaza taktıktan sonra şifrenizi girerek hesabım bölümünden o anki mevcut hesap bakiyenizi veya son giren çıkan para işlemlerini inceleyebilirsiniz.

PTT Matik PTT Ortak Nokta Hizmeti

Aşağıdaki videodan Ptt matiklerin ve ortak nokta hizmetinin tam olarak ne olduğunu ve neye yaradığını da ayrıca izleyebilirsiniz.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama

PTT müşterisi olmayanlar adıma para yatmış mı, eğer yattıysa nasıl öğrenebilirim diyorsanız para transferlerini PTT TC ile para sorgulama işlemi ile yapabilirler. Bunu az önce de belirttiğimiz gibi gişe görevlisinden öğrenebilirler. Eğer PTT müşterisi iseniz o zaman PTTmatik, PTT mobil uygulaması ve telefon ile öğrenebilirsiniz. Bunun için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir. Zaten menüden hangi seçeneği seçmeniz gerektiği size telefon ile anons ediliyor. Son kullandığımda kart menüsü seçeneğine girdiğiniz zaman önce 1 ardından 2 tuşunu tıklayarak ilgili menüye ulaşılabiliyordu. Bu menüye girdiğiniz zaman sizden müşteri numaranız ve telefon bankacılık şifrenizi girmeniz istenecek.

Ayrıca PTT’nin web sitesindeki online işlemler kısmını kullanarak da PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapabilirsiniz. Bunun yanında PTT Bonus Kart hesap bakiyesi ve işlemlerini de yapabilirsiniz. Bunu da hem internet üzerinden hem de telefon bankacılığı ile yapmanız mümkündür.

Ayrıca olarak PTT kart hesap numarası nerede yazıyor bilmeyen arkadaşlar için söyleyelim, kartın üzerinden hesap bilgisi bulunmuyor. Bunu telefon ile veya şubeden öğrenebilirsiniz. Telefon ile işlem yapmak istiyorsanız ilk olarak PTT telefon şifresi almanız gerekecek. Bunu da telefon ile bir kaç güvenlik adımını geçerek yapma imkanınız bulunuyor.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Dil Altı Hapı Orucu Bozar mı? Diyanet 2021 Güncel

YORUMLAR

 1. Huriye atay dedi ki:

  Adamla para yatmış mı öğrenmek istiyorum

 2. Fatma dedi ki:

  Ptt kartıma 1000 tele yardım parasını sorguliyacaktım

 3. Züleyha dedi ki:

  Adıma 1000 TL yardım parası yatmış mı?

 4. Ahmet Nurhak Kaya dedi ki:

  Sosyal yardım parası sorgulama istiyorum

 5. Cemalettin Ercik dedi ki:

  Adıma veya TC me yatan parayı neden sorgulayamiyorum nasıl bir PTT dır anlamiyorum mobil PTT diye bir şey yokmu anasini satayım

 6. Hakan dedi ki:

  Adıma para yatmısmidir

 7. Emine sertsahin dedi ki:

  Adıma para yatmismi

 8. Haydar dedi ki:

  Adıma para yatmış mı diye yazan ileri seviye zekalı yaratıklar sözüm size yatmış yatmış pazartesi gidin ptt den veriyorlar

 9. Alaattin damar dedi ki:

  Pandemi yardımı parası yattı mı?

 10. Leyla dedi ki:

  Adima 1000 tl yardım parasi yatmış mi

 11. Erkan dedi ki:

  Adıma para yatmış mı?

 12. Aysun dedi ki:

  Benim adıma para yatmışmı aça yardımcı olursanız sevinirim

 13. Serap Bütev dedi ki:

  Adıma para yatmışmidir öğrenmek istiyorum

 14. Serap Bütev dedi ki:

  1000 tl yatmışmidir ogrenmek istiyorum

 15. Bahar dedi ki:

  Adıma para yatmısmı