Oyun Haberleri Pubg

PUBG Experimental Server Nedir ?

pubg experimental server nedir 7666

PUBG Experimental Server Nedir ? Oyun dünyasında türlerine göre ayrılan birçok yapım arasında battle royale türü oldukça ilgi görmektedir. Bu türün en önemli temsilcilerinden biri de şüphesiz PUBG Mobile oyunudur. Yazımızda, oyun ile ilgili sıkça sorulan sorulardan biri PUBG Experimental Server Nedir ? Konusunda sizleri aydınlatmaya çalışacağız.  PUBG, Test ve Experimental olmak üzere birbirinden farklı iki deneme sunucusuna sahiptir.

Otomatik olarak kopyala yapıştır pubg şekilli nickler üretmek için tıklayınız.

PUBG ESKİ SÜRÜMLERİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Test amacıyla iki farklı platform bulundurulmasının elbette bazı sebepleri vardır. Fakat biz sebeplerinden çok bu sunucuların ne işe yaradığı konusunda bilgiler vermeye çalışacağız. PUBG, Test server kullanarak oyuna getireceği güncellemeleri oyun severlerin kullanımına sunmaktadır. Experimental server ise yalnızca oyuna yeni bir harita ekleneceği zaman kullanıma açılmaktadır.

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile İsim Değiştirme

Experimental server 2018 yılında deneme sunucusu olarak hayata geçirilmiştir. Bu server aktif olarak sürekli kullanımda değildir. O halde kullanımda olmayan bir server oyunda ne işe yaramaktadır? Yazımızın başında belirttiğimiz üzere experimental server yalnızca yeni harita sürecinde devreye alınmaktadır. Diğer bir ifadeyle bu sunucu sürekli olarak oyuncular tarafından kullanılamamaktadır. Ancak oyuna getirilmesi planlanan büyük ve kapsamlı güncellemelerde kullanılmaktadır. Bu nedenle experimental server PUBG yönetiminin en büyük yardımcılarından biridir. Oyun yükünü ciddi seviyede azaltarak daha stabil bir oyun katkısı sunabilmektedir. Bu test sunucuları olmadan oyuna müdahaleler yapmak zaman ve maliyet açısından yükler getirebilmektedir. Kısacası experimental server oyun yönetimi tarafından amacı doğrultusunda kullanılan ve sevilen bir sunucudur. 

PUBG Experimental Test Server Nedir ?

PUBG, 2017 yılında Bluehole tarafından oyun dünyasına kazandırıldı. Kısa sürede dönemin en popüler yapımlarından biri olma unvanını da kazanmayı başardı. Battle royale türünün etkileyici örnekleri arasında yer almayı başardı. Edindiği oyuncu kitlesi ile her geçen gün oyun piyasasındaki ağırlığını artırdı. Yapım, test aşamalarından başlayarak oyuncu dünyasına yakın hareket etmesi sebebiyle büyük takdir topladı. Oyun yapım ve geliştirilme sürecinde katılımcıların isteklerinin ve deneyimlerinin alınabileceği platformlar çok önemlidir. Bu nedenle test server, PUBG için oyuncuyla arasında kurduğu güzel ve önemli bir köprü olmuştur.  Başarılı ve zirvede yer almak isteyen bir yapım olmak isteyen şirket doğru adımlar attı. Kullanıcıların doğrudan içerikleri test edebilmesi amacıyla test server kullanıma açıldı. 

O dönemler kullanıcıların çoğu PUBG Experimental Server Nedir ? Sorularını sormaktan kendilerini alıkoyamadılar.Yeni ve oyuncu dostu bu sistem onlara pozitif dönüşler sağlayacaktı. Test server kurulma amacı elbette oyuna getirilecek yeniliklerin önceden oyuncuların taktirine sunulmasıydı. İlk kurulan deneme sunucusu test server idi. Daha sonra experimental server adlı deneme sunucusu yayına alındı. Bu iki sunucunun birlikte kullanılması işleri daha kolaylaştırmıştı. Aynı zamanda oyunculara yakın olarak değişim ve gelişimleri anlık sunmaktaydı. Bu sebeple oyun severler test server adındaki sunucuya da ilgi gösterdiler.

PUBG Experimental Server ile Test Server Arasındaki Farklar

Test serverlar konuya yabancı olanlar açısından kafa karıştırıcı gelebilmektedir. Konuyu özetleyerek bu test serverlar arasındaki farkı kısaca açıklamaya çalışacağız. Oyuncular ve oyun dünyasını yakından tanıyanlar aslında test sunucularının önemini ve işlevini bilmektedirler. PUBG tarafından sunulan Experimental Serve ve Test Server birbirinden ayrı iki test sunucusudur. Şöyle ki, test server PUBG güncellemelerinin erken dönemde sunulduğu ve oyuncuların deneyimlemesinin amaçlandığı bir alandır. Diğer taraftan experimental server ise yalnızca yeni bir harita test edilmesi hainde kullanılmaktadır. Kısacası bu iki serverdan test server sürekli aktifken experimental server sadece yeni bir harita hazırlığında aktif edilmektedir. Bu nedenle iki sunucu arasındaki farkı özetleyerek PUBG Experimental Server Nedir ? Şeklinde sorular soran oyun severlere de konuyu belirgin hale getiren bir açıklama yapmak istedik. 

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile Arabadan İnmiyor

PUBG Experimental Server Nedir ?

İlk kurulan deneme sunucusu test server idi. Daha sonra experimental server adlı deneme sunucusu yayına alındı.

PUBG Experimental Server ile Test Server Arasındaki Farklar

Şöyle ki, test server PUBG güncellemelerinin erken dönemde sunulduğu ve oyuncuların deneyimlemesinin amaçlandığı bir alandır. Diğer taraftan experimental server ise yalnızca yeni bir harita test edilmesi hainde kullanılmaktadır.

Bir Yorum Yap