PUBG Lite Hesap Açma

PUBG, özellikle mobil cihazlar için geliştirilmiş ve oldukça popüler bir oyundur. Ancak mobil cihazlarda yaşanan oyun içi sıkıntılar kullanıcıları farklı alternatifler aramaya yöneltmiştir. Hemen belirtelim ki mobil cihazlarda yaşanan donma gibi sorunlar kullanmakta olduğunuz cihazın özelliğine göre değişmektedir. Bu nedenle öncelikle oyunu oynayabilmek için gerekli cihaz özelliklerine sahip olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. Yine benzer şekilde PUBG Pc versiyonu da yüksek bilgisayar donanım özellikleri gerektirmesi nedeniyle kullanıcıları düşündürmüştür. Fakat oyuncuların mutluluğunu amaçlayan firma PUBG Lite Pc sürümü ile yüzleri güldürmüştür. PUBG Mobile Lite sayesinde daha düşük özelliklerde bir bilgisayarda oyunu oynama imkanı sunulmuştur. Bu oyun diğer sürümlerden farklı olduğu için tabii ki öncelikle bir hesap açmanız gerekmektedir. Sizlere PUBG Lite Hesap Açma konusunda yardımcı olmak üzere bu yazıyı hazırladık.

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile İsim Değiştirme

PUBG ESKİ SÜRÜMLERİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Öncelikle bilmeniz gereken PUBG Lite bir bilgisayar oyunudur. Yani çalışmak için aracı bir üçüncü parti uygulama ihtiyacı gerektirmez. Örneğin PUBG Mobile sürümünü oynayabilmek için bilgisayarınıza emülatör yüklemeniz gereklidir. Ancak Lite sürümünde herhangi bir program gerekmeksizin oyunu indirerek oynayabilirsiniz.  Tabii ki PUBG Lite oynayabilmek için PUBG hesabı açmanız gerekmektedir. Hemen benim zaten bir hesabım var diyebilirsiniz. Ancak PUBG Lite diğer sürümlerden farklı bir platform olduğu için bu oyuna özel yeni bir Lite hesabı açmanız gerekmektedir. Çünkü diğer PUBG oyunlarındaki hesaplarınız ile bu oyun arasında bir ilişki kurulmamaktadır. Hesap açtıktan sonra bilgisayarınıza indireceğiniz oyun kurulum dosyalarının kurulumunu tamamlayarak oyuna giriş yapabileceksiniz.

PUBG Lite Yeni Hesap Açma

PUBG Lite Hesap Açma işlemini mutlaka yapmalısınız ancak bu işlemin zamanı önemli değildir. Diğer bir ifadeyle oyunu bilgisayarınızda kurmadan önce hesap açabilirsiniz. Ya da oyunu bilgisayarınıza kurduktan sonra da hesap açma işlemi yapabileceksiniz.Yeni bir hesap oluşturmak için ise oyuna ait resmi siteyi ziyaret ederek kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir. Çünkü oyunu bilgisayarınıza indirdikten sonra açılış için karşınıza bir kullanıcı ekranı gelmektedir. Bu ekranda sizden üyelik bilgileriniz istenecektir. Oyunu oynayabilmek için hesabınızı kurmuş olmanız gerekir.

Diğer taraftan PUBG Lite kullanıcılarını üzen bir gelişme yaşandı. PUBG yönetimi 29 Nisan itibariyle Lite oyunu için hizmet sonlandırma planını açıkladı. Bu gelişme oyun severler için üzüntü yaratmış gibi görünüyor. Oyun tarafından yapılan açıklamada PUBG Lite sevgileri nedeniyle kullanıcılarına minnettar olunduğu belirtildi. Ancak uzun bir karar aşamasının ardından Lite hizmetinin kapatılması yönünde zorlu bir karara vardıklarını belirttiler.  Açıklanan plana göre 29 Nisan 2023 tarihinde PUBG Lite hizmetinin sonlandırılacağı belirtilmiştir.  Bu nedenle geçtiğimiz günlerde resmi internet sayfası olan lite.pubg.com kullanıma kapatılmıştır. Bu tarihten itibaren resmi internet sitesi üzerinden indirme yapmak mümkün olamayacaktır. Bununla beraber Lite oyuncu desteği ise 29 Mayıs 2023 tarihine kadar sunulmaya devam edecek.

PUBG Lite Hesabı Nasıl Açılır ?

Tüm dünyada fırtınalar yaratan mobil oyun PUBG, kullanıcılarına sunduğu Lite sürümünü sonlandırma kararı aldı. Bu kararın arkasında yatan sebep net olarak açıklanmasa da kapatılma takvimi kullanıcılar ile paylaşıldı. Sonlandırma tarihi olan 29 Nisan 2023’ e kadar oyun normal şekilde oynanabilecektir. Oyunda sahip olunan L-coin dahil olmak üzere oyun içi krediler de harcanabilecektir. Bu nedenle yeni bir hesap açmak isteyen PUBG severlerin kapatma kararını dikkate alması yerinde olacaktır. Özellikle PUBG Lite sürümü yerine diğer versiyonlar hakkında derlediğimiz yazılara göz atmanızı tavsiye ediyoruz. PUBG Mobile ve PUBG Mobile Pc versiyonları hakkında aklınıza takılanları da sizlere cevaplamaya çalışmaktayız. PUBG Lite Hesap Açma konusunda aktardığımız önemli bilgilerin oyun araştırması aşamasında size fayda sağlamasını umuyoruz.

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile Kasma Sorunu Pc

Bir Yorum Yap