PUBG Mobile Arabadan İnmiyor

Oyun severler için oyun dünyasının gelişimi mutlaka heyecan verici bir hal kazandı. Her yıl birbirinden güzel ve eğlenceli oyunlar, yüksek grafik özellikleri ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Oyunlar, birçok kişinin günümüz yoğun temposundan sıyrılarak kafasını sakinleştirdiği bir mecra haline gelmektedir. Bu nedenle oyun severler tarafından yeni çıkan her oyun ilgiyle takip edilmektedir.

PUBG ESKİ SÜRÜMLERİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Özellikle PUBG gibi online ve çok oyunculu savaş oyunları günümüzde çok popüler olmaktadır. Oyuncular uzun saatler ekran başında kalarak adeta gerçek dünyadan kendilerini soyutlayabilmekteler. Ancak oyun içerisinde yaşanan sorunlar zaman zaman kullanıcıları mutsuz etmektedir. Bu sorunların bazıları çok kolay bir yöntemle çözülebilirken bazı sorunlar için daha fazla uğraşmak gerekebilmektedir. İşte PUBG Mobile arabadan inmiyor sorunu da buna benzer bir durumdur.  Fakat yazımızda aktaracağımız yöntemler ile bu sorunu çok kolay bir şekilde halledeceksiniz.

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir

PUBG Mobile için gelen güncelleme bir dizi hataları da beraberinde getirmişti.  Üstelik bu kadar basit hataların böylesine popüler bir oyun tarafından yaşatılması da şaşkınlık yaratmıştı. Ancak durum sanıldığı kadar karmaşık değil. Arabadan inme sorunu yaşayan oyuncuların çözümü çok basit. Oyunda yer alan tuş kombinasyonları değiştirildiğinde sorunun hallolduğu göreceksiniz. PUBG oyuncularının yakından bildiği üzere arabadan inmek için F tuşu kullanılmaktadır. Ancak güncelleme sonrası bu tuşun çalışmadığı, basıldığında arabadan inilemediği şikayetleri gelmiştir. Bu noktada klavye ayarlarından bu tuşu değiştirmek işinize yarayabilecektir. Bununla birlikte oyuna girdiğinizde kontrol ayarlarını sıfırlayarak oyuna devam etmeniz de sorununuzu çözmenize yardımcı olabilecektir.

PUBG Mobile Pc Arabadan İnmiyor

Oyunların ve oyun dünyasının oldukça geliştiğini aktarmıştık. Ancak her ne kadar gelişim gösterilmiş olsa da bazen getirilen güncellemeler ile oyunlarda istenmeyen hatalara sebep olunabiliyor. Güncelleme sonrası getirilen sürümlerde oyun yarları ile oynanabilmektedir. Değişen ayarlar ise oyuna alışmış olan kullanıcıları zorlamaktadır. Hatta kimi zaman oyunun bozuk olduğu endişesi ile oyun kaldırılıp tekrar kurulmaktadır. Tüm bu uğraşılar sadece zaman kaybı yaratarak sizi yormaktadır. Hâlbuki izleyeceğiniz birkaç basit adım sonrasında sorunlarınızı çözmüş olabileceksiniz. Bu nedenle oyunlarda yaşadığınız problemleri çözmek için köklü hamleler yapmadan önce yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

PUBG Mobile için getirilen yeni bir güncelleme oyuncular tarafından tepki görmüştü. Bu güncelleme ile birçok kullanıcı oyunda hata yaşadığını dile getirdi. Bu hataların çoğunluğu arabadan inme sorunu yaşandığı yönündeydi. Peki, bu hata neden yaşandı? Sorunun çözümü nedir? PUBG Mobile arabadan inmiyor diyerek şikayette bulunan oyun severler, sorunun çözümünü görünce bir parça gülümsediler. Aslında yapılması gereken çözüm adımları oldukça kolay görünmektedir. Oyun içerisinde ayarlar – kontrol – özelleştir adımlarını izleyerek kontrol ayarlarını sıfırlamak gerekiyor. Bu sıfırlama işleminden sonra tekrar F tuşu ile arabadan inebildiğinizi göreceksiniz.

PUBG Mobile Arabadan İnme

PUBG Mobile telefon ve tabletlerden sonra bilgisayarlarda da en çok oynanan oyunlar arasında yerini aldı. Her oyuncu Tencent tarafından sunulan Gameloop emülatörü sayesinde mobil oyunu bilgisayarlarından oynama şansına kavuştu. Oyunda daha fazla zaman geçiren kullanıcılar tuş ayarlarını da deyim yerindeyse ezberlemiş durumda. Ancak yapımcı tarafından sunulan bir güncelleme sonrası PUBG Mobile arabadan inmiyor diyenlerin sayısı artmış görünüyor. Bu sorunu çözmek için oyunu kaldıranlar, emülatörü silenler gibi radikal çözümlere başvuranların olduğu görülmüştür. Bu işlemlerin hiçbirine gerek bulunmamaktadır. Güncelleme ile tuş ayarlarında yaşanan bir değişim bu soruna yol açmış görünüyor. Aslında oyuncuların yaşadığı bu durum oyundan kaynaklanan sistemsel bir sorun değildi. Sadece tuş ayarlarının değişmesinden ötürü kullanıcılar araçtan F tuşunu kullanarak inememekteydi. Diğer bir deyişle sadece klavye tuş ayarlarınızı sıfırlayarak F tuşu ile alıştığınız şekilde araçtan inebileceksiniz.

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile Kaç GB

Bir Yorum Yap