PUBG Mobile Kaç GB ?

Bilgisayarlarımızda oynamaya alıştığımız yüksek kalite oyunlar teknolojinin gelişmesi ile birlikte telefonlarımıza kadar girdi. Cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlara indirilerek oynana oyunlar büyük talep görmektedir. Çünkü bu cihazlar her an yanımızda bizlere eşlik edebilmektedir. Bu nedenle sizlere oyun dünyasının son dönem yıldızlarından olan bir oyun hakkında bilgiler vermek istedik. Evet sizlere PUBG Mobile’ i anlatmaya çalışacağız. Özellikle de PUBG Mobile Kaç GB ? Sorusuna yanıt vererek bu konuda oluşan soru işaretlerini gidereceğiz.

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile Emulator Ayarları

PUBG ESKİ SÜRÜMLERİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

PUBG Mobile asıl olarak mobil cihazlarda oynanması için tasarlanmıştır. Telefon ve tablet gibi cihazlarda bu oyun oldukça fazla ilgi görmüştür. Ancak bir oyunu oynarken yaşanan kasma ve donma gibi sorunlar oldukça can sıkmaktadır. Bu durumu ise oyun severler yakından bilmekte ve tecrübe etmektedirler. PUBG Mobile emülatör yardımıyla bilgisayar üzerinde oynanırken mobil cihazlarda olduğu kadar problem çıkarmamaktadır. Elbette bu durum bilgisayarlarımızın daha gelişmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Telefonlarınızdan bu oyunu oynamak istediğiniz taktirde 3 GB’ lık boş bir alan bulunması gerekmektedir. Aslında 3 GB’ lık büyüklük bir oyun için küçük bir rakam olarak görülebilecektir. Ancak söz konusu mobil cihazlar olduğunda hafıza sorununun biraz düşündürücü olduğu da bilinmektedir.  Böyle bir durumda telefonunuzdan bazı verileri silmeniz gerekebilecektir.

PUBG Mobile PC Kaç GB ?

Her geçen gün birçok alanda olduğu gibi oyun sektöründe de hızlı gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle sanal oyun turnuvalarının artması, oyunların artık e-spor olarak kabul edilmesi ciddi değişimler yaratmıştır. Artık gençler oynadıkları oyundan hem zevk almakta ve keyifli zamanlar geçirmekteler. Hem de bu oyunları profesyonel olarak oynayarak gelir elde etmektedirler. Bilgisayar üzerinden oynanan oyunlar birçok kişi için mobil cihazlara kıyasla daha cazip gelmektedir. Bu nedenle de telefon üzerinde oynanan oyunların bilgisayar ortamında da çalıştırılabilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. PUBG Mobile oyunu da bu oyunların başını çekmektedir.

Oyun dünyasında yeni çıkan oyunlar artık yüksek boyutlu alan kaplamaları ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle bir oyun yüklemeden veya almadan önce kapladığı alanı merak etmekteyiz.  Son dönemin en sevilen oyunlarından PUBG Mobile için geliştirilen emülatörler ile oyun bilgisayarlardan oynanabilmektedir. Tabii ki ihtiyaç duyulan donanım seviyesinin üzerinde bir bilgisayar sahip olmanız halinde oyunu rahat bir şekilde oynayabileceksiniz. Merak edilen önemli konuların başında gelen PUBG Mobile Kaç GB ? Sorusuna da yanıt verelim. Hemen belirtelim, PUBG Mobile için bilgisayarınızın sabit diskinde yaklaşık 30 GB’ lık alana ihtiyacınız olmaktadır. Diğer bir ifadeyle oyun bilgisayarınızda toplam 30 Gb’ lık bir alan kaplayacaktır.

PUBG Emulator Kaç GB ?

Bilgisayarın başına geçerek oyun oynamanın daha keyifli olduğunun birçok kişi tarafından daha zevkli bulunduğunu aktarmıştık. İşte mobil cihazlarda oynanan popüler PUBG Mobile oyununu da bilgisayarlara taşımak mümkün.  Bu oyunu bilgisayarlar üzerinden oynamak isteyen binlerce kullanıcı için oyunun dağıtıcısı Tencent tarafından emülatör sunulmuştur. Üstelik size daha düşük sistemlerde oyun oynama imkanı sunan emülatör yalnızca 1 GB alan kaplamaktadır. Tencent Gaming Buddy emülatör için en düşük 3 Gb’ lık bir ram sahibi olmanız tavsiye edilmektedir. Diğer taraftan bilgisayarınızca DirectX sürüm 9.0c’ nin yüklü olduğundan da emin olmalısınız. Sizlere PUBG Mobile Kaç GB ? Sorusunun ardından PUBG emülatörü hakkında da bilgiler sunmaya çalıştık.PUBG Mobile oynamak için tüm gereksinimlerinizi karşıladıktan sonra oyunun zevkini yaşayabileceksiniz. Üstelik yüklediğiniz bu emülatör sayesinde mobilde oynamaya alıştığınız birçok oyunu bilgisayarınıza da taşıyabileceksiniz. Son olarak oyunu indirmeden önce mutlaka sahip olduğunuz bilgisayar özelliklerini kontrol etmeyi unutmayın.

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile Kasma Sorunu Pc

Bir Yorum Yap